Ndryshimi i fundit: E Diel, 29 Mars 2020

Aplikant nga Kosova ne Datathon Day in Tirana 2011

9 vite mė parė
share()?>
Open Datathon Albania – Hackathon Day in Tirana 2011 pati impakt dhe interes tė lartė nė komunitete tė tė rinjve inteligjent dhe kreativ nė Republikėn e Shqipėrisė e mė gjerė edhe nė Republikėn e Kosovės. Njė nga konkurrentėt nė Hackathon Day in Tirana 2011, Besford Guri solli nė kėtė aktivitet njė model tepėr interesant tė pėrdorimit tė GjeoData.

Harta Demografike e Republikės sė Shqipėrisė nė dy proceset e fundit tė regjistrimit tė popullsisė pati interes pėr shkak tė dobishmėrisė sė vizualizimit tė problematikės nė lėvizjet e pakontrolluara demografike. Pjesėmarrja e Hackerave nga Kosova nė Open Datathon Albania 2011 i dha njė impakt pozitiv maratonės qė zhvillohet pėr herė tė parė nė Rajonin tonė duke dėshmuar interes tė gjerė tė tė rinjve pėr aktivizim nė vente tė kėtij modeli.


Datė publikimi: 10/02/2012
Titulli i publikimit: Aplikant nga Kosova ne Datathon Day in Tirana 2011
Pėrshkrim i publikimit: Open Datathon Albania
Download: Array
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :