Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 18 Prill 2020

Shqipėria 1 Euro, Nė 2019 Qeveria dha tetė prona shtetėrore pėr 916 vende tė reja pune

5 muaj mė parė
share()?>

Qeveria Shqiptare ka nėnshkruar nė vitin 2019 tetė kontrata pėr Subjekte Ekonomike qė kanė fituar tė drejta reale mbi prona shtetėrore kundrejt ēmimit simbolik 1 Euro. Programi Shqipėria 1 Euro synon ti japė punėdhėnėsve potencial prona shtetetėrore nė pėrdorim me qėllim rritje tė investimeve private dhe numrit tė tė punėsuarve. Nė vitin 2019 nga ky program kanė pėrfituar gjashtė biznese dhe njė organizatė jofitimprurėse. Mes tyre vetėm njėri nga kontraktorėt ėshtė Investitor i Huaj. Pronat e dhėna nė 2019 pėr vetėm 1 euro dhe me afate deri 60 vite pėrdorim janė kryesisht objekte industriale dhe objekte tė Ushtrisė. Nė total qeveria ka dhėnė 537 503 metra katrorė sipėrfaqe tė pėrgjithshme pėr 916 vende tė reja pune pėr tė cilat nuk ka ndonjė parashikim kontraktor qė duhet tė jenė tė punėsuar shtetas shqiptarė. Investitori me mė shumė sipėrfaqe tė pėrfituar ėshtė shoqėria shqiptare Blu Imperial Mė shumė vende pune kundrejt projekteve Shqipėria 1 Euro pritet tė hapė shoqėria koreane Yura Co.Ltd e cila do tė hapė njė fabrikė pėr prodhim pjesė elektrike pėr automobile. Invstimi I saj parashikohet 6.5 milion euro dhe vendet e punės 516. Open Corporates Albania ka pėrgatitur pasaporta transparente pėr Bizneset qė kanė fituar kontrata pėr qiradhėnie pėr vetėm 1 Euro tė pronave shtetėrore.

 Multimedia: AIS
Kategoria e medias: Website
Titulli i publikimit: Shqipėria 1 Euro, Nė 2019 Qeveria dha tetė prona shtetėrore pėr 916 vende tė reja pune
Pėrshkrim i publikimit: Qeveria Shqiptare ka nėnshkruar nė vitin 2019 tetė kontrata pėr Subjekte Ekonomike qė kanė fituar tė drejta reale mbi prona shtetėrore kundrejt ēmimit simbolik 1 Euro.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :