Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 18 Prill 2020

Tabelat e plota/ Zbardhen pasuritė e KLGJ. Shtėpi nė Tiranė e bregdet, toka e garazhe

5 muaj mė parė
share()?>

Zbardhen pasuritė e Kėshillit tė Lartė Gjyqėsor. Prona nė Tiranė e bregdet, shtėpi tė parė, tė dytė e tė tretė, garazhe, makina nė pronėsi, tė ardhura nga paga e honorare janė tė ardhurat qė disponojnė tė zgjedhurit e institucionit kushtetues, i cili u krijua me Kushtetutė pas ndryshimeve tė bėra nė vitin 2016 si pjesė e paketės ligjore pėr reformėn nė drejtėsi.

Tė dhėnat janė marrė pėrmes aksesit nė informim nė deklarimin tė bėrė pranė Inspektoratit tė Lartė tė Deklarimit dhe Kontrollit tė Pasurive dhe janė publikuar nga “Open Data Albania”.

Bie nė sy fakti se anėtarėt e Kėshillit tė Lartė Gjyqėsor dhe familjarėt e tyre zotėrojnė deri nė 13 llogari bankare nė euro, lekė e dollarė. Nė listėn e KLGJ-sė ka edhe anėtarė qė nuk kanė prona tė patundshme, por jetojnė vetėm tė ardhurat nga paga. Kėshilli pėrbėhet nga njėmbėdhjetė anėtarė, gjashtė prej tė cilėve zgjidhen nga gjyqtarėt e tė gjitha niveleve tė pushtetit gjyqėsor dhe pesė anėtarė i zgjedh Kuvendi nga radhėt e juristėve jogjyqtarė. Kėshilli i Lartė Gjyqėsor ushtron funksione tė emėrimit, vlerėsimit, ngritjes nė detyrė dhe transferimit tė gjyqtarėve tė tė gjitha niveleve. Gjithashtu, ky kėshill vendos masa disiplinore ndaj gjyqtarėve. Ky kėshill drejton dhe kujdeset pėr mbarėvajtjen e punės nė administratėn e gjykatave, me pėrjashtim tė mbarėvajtjes sė strukturave tė teknologjisė sė informacionit nė gjykata, e cila rregullohet me vendim tė Kėshillit tė Ministrave. Kėshilli propozon dhe administron buxhetin e tij dhe tė gjykatave dhe informon publikun e Kuvendin pėr gjendjen e sistemit gjyqėsor. Nė deklaratat e pasurive bie nė sy rritja progresive qė kanė pėsuar asetet e anėtarėve tė Kėshillit tė Lartė Gjyqėsor nė harkun kohor tė 10 po 12 viteve tė fundit. “Gazeta Shqiptare” publikon deklaratat e pasurisė nė vitin e parė kur subjektet janė bėrė objekt deklarimi dhe deklaratėn e fundit qė kanė dorėzuar nė ILDKP-i, nė bazė tė ligjit pėr funksionarėt e shtetit.


Multimedia: Gazeta Shqiptare
Kategoria e medias: Website
Datė publikimi: 15:23 - 13.01.20
Titulli i publikimit: Tabelat e plota/ Zbardhen pasuritė e KLGJ. Shtėpi nė Tiranė e bregdet, toka e garazhe
Pėrshkrim i publikimit: Zbardhen pasuritė e Kėshillit tė Lartė Gjyqėsor. Prona nė Tiranė e bregdet, shtėpi tė parė, tė dytė e tė tretė, garazhe, makina nė pronėsi, tė ardhura nga paga e honorare janė tė ardhurat qė disponojnė tė zgjedhurit e institucionit kushtetues, i cili u krijua me Kushtetutė pas ndryshimeve tė bėra nė vitin 2016 si pjesė e paketės ligjore pėr reformėn nė drejtėsi.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :