Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 18 Prill 2020

Gazetarja ngre pikėpyetje tė forta pėr vdekjen e oficerit te Kavalishenca

5 muaj mė parė
share()?>
Tėrmeti i 26 Nėntorit nė Durrės nuk kurseu as jetėn e pedagogut tė Akademisė sė Sigurisė Bajram Hajdermetaj, i cili u gjet i pajetė pranė ambienteve tė Kavalishencės nė Durrės.

Gazetarja Aranita Brahaj i ka ngritur disa pyetje publike Ministrin tė Brendshėm Sandėr Lleshaj, pasi sipas saj Kavalishenca ishte dėmtuar qė prej tėrmetit tė 21 Shtatorit, dhe raportet nuk ishin marrė parasysh.

“Pyetje pėr Gjeneralin e Dorėhequr qė sot bėn Ministrin e Brendshėm, a ka nė tavolinė njė relacion pėr dėmet dhe statusin e rrezikshmėrisė sė godinave tė Kavalishencės pas tėrmetit tė datės 21 Shtator. A ka patur ndonjė plan pėr evakuim tė personelit dhe rezidentėve nė Godinat e Institucionit.


A duhet tė ishte Oficeri Hajdarmata datėn 26 Nėntor rezident nė shtėpinė e Pushimit tė Ministrisė sė Brendshme. A ka fajtor pėr papėrgjegjshmėri nė vlerėsimin e riskut nė godina tė Ministrisė. Po prokruoria a po heton per fatkeqesine ne Shtepine e Pushimit “, shkruan mes tė tjerash Brahaj.

Postimi i plotė i gazetares:

Tragjedia nė ambientet e Kavalishencės! Pyetje pėr Ministrinė e Brendshme

Pas tėrmetit tė datės 21 shtator godina nr 4 e Shtėpisė sė Pushimit tė Ministrisė sė Brendshme Durrės, e njohur si kavalishenca u klasifikuar e dėmtuar, jo funksionale me muratura tė dėmtuara tė rrezikshmėrisė sė lartė. (dokument zyrtar i mare nė faqen e APP Ref-42518-11-06-2019, Terma reference).

Pėr kėtė godinė Autoriteti ka shpallur nė datėn 7 nėntor 2011 njė Tender pėr Shėrbim Projektimi pėr Hotelin nr 4, nė Shtėpinė e Pushimit tė Ministrisė sė Brendshme, Durrės. Tenderi ka Ref-42518-11-06-2019. Fondi limit pėr shėrbim projektimi ėshtė 5 888 388 Lekė. Projektimi do tė bazohej nė nevojėn pėr konstruksion tė plotė tė godinės.

Nė datėn 2 Dhjetor 2018, APPP nė Buletinin Periodik shpalli anullim tė tenderit pasi Objekti (Material) i Shėrbimit tė kėrkuar „ėshtė shkatėrruar plotėsisht struktura mbajtėse beton arme“. Tė gjitha kėto dokumenta tė cituara mė lart janė nė sistemin dhe buletinin e Axhensisė sė Prokurimit Publik.
Nė datėn 26 nėntor Nė Shtėpinė e Pushimit tė Ministrisė sė Brendshme mbeti pa jetė njė funksionar i Policisė sė Shtetit. Sipas burimeve rezident nė atė Shtėpi Pushimi kanė qenė atė natė edhe tė tjerė student tė akademisė sė policisė dhe trajner.

Pyetje pėr Gjeneralin e Dorėhequr qė sot bėn Ministrin e Brendshėm, a ka nė tavolinė njė relacion pėr dėmet dhe statusin e rrezikshmėrisė sė godinave tė Kavalishencės pas tėrmetit tė datės 21 Shtator. A ka patur ndonjė plan pėr evakuim tė personelit dhe rezidentėve nė Godinat e Institucionit. A duhet tė ishte Oficeri Hajdarmata datėn 26 Nėntor rezident nė shtėpinė e Pushimit tė Ministrisė sė Brendshme. A ka fajtor pėr papėrgjegjshmėri nė vlerėsimin e riskut nė godina tė Ministrisė. Po prokruoria a po heton per fatkeqesine ne Shtepine e Pushimit

Foto qė po ilustrohet ky status janė marrė nga terma reference tė tenderit.Multimedia: Syri.net
Kategoria e medias: Website
Datė publikimi: 15:04, 04/12/2019
Titulli i publikimit: Strong questions about the death of officer in Kavalishenca
Pėrshkrim i publikimit: Tėrmeti i 26 Nėntorit nė Durrės nuk kurseu as jetėn e pedagogut tė Akademisė sė Sigurisė Bajram Hajdermetaj, i cili u gjet i pajetė pranė ambienteve tė Kavalishencės nė Durrės.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :