Ndryshimi i fundit: E Diel, 29 Mars 2020

U bė e famshme me “kėrpėratėn”, zbulohet pasuria e deputetes Majlinda Halilaj

3 muaj mė parė
share()?>
Majlinda Halilaj ishte kryefjala e mediave pak ditė mė parė, ndėrsa fjalimi i saj nė Kuvend bėri xhiron e rrjeteve sociale.

Deputetja e cila qendron e ulur nė karrigen e Lulzim Bashės hasi vėshtirėsi nė leximin e asaj qė kishte nė letėr, teksa mbante fjalimin e parė nė Kuvend. Deputetja e re thuajse e kishte tė pamundur tė lexonte si duhej fjalėn “korporatė”.

Vėmendje tėrhoqi po ashtu edhe CV-ja e saj ku deklaronte se kishte pėrfunduar shkollimin e lartė pa asnjė detaj mė tepėr.

Mirėpo, deputetja duket se di tė tėrheqė gjithnjė vėmendje. Nė deklarimet e pasurisė tė publikuara sot nga Open Data Albania, tė deputetėve tė opozitės tė cilėt pranuan mandatet, bie nė sy deklarimi i Halilajt, qė duket se ėshtė mė e varfra nė Kuvend.

Deputetja ka deklaruar se ėshtė pronare e vetėm njė makine “Mercedes Benz” nė vlerėn 6 000 Euro tė pėrfituar si dhuratė nga babai i saj nė mars tė vitit 2018 dhe nuk zotėron asnjė lloj pasurie tjetėr./abcnews.al

Multimedia: abc NEWS
Kategoria e medias: Media elektronike
Datė publikimi: 19:51 | 09/11/2019
Titulli i publikimit: U bė e famshme me “kėrpėratėn”, zbulohet pasuria e deputetes Majlinda Halilaj
Pėrshkrim i publikimit: Majlinda Halilaj ishte kryefjala e mediave pak ditė mė parė, ndėrsa fjalimi i saj nė Kuvend bėri xhiron e rrjeteve sociale.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :