Ndryshimi i fundit: E Diel, 29 Mars 2020

Pronar i 3 pasurive tė paluajtshme dhe 3 apartamenteve, zbardhet pasuria e plotė e anėtarit tė KLGJ-sė, Maksim Qoku

3 muaj mė parė
share()?>
Ditėn e sotme ‘ Open Data Albania’ ka publikuara deklaratat e pasurisė pėr ēdo anėtar tė KLGJ-sė.

Pėr anėtarin Maksim Qoku bėhet e ditur se ėshtė pronar i 3 apartamenteve, 2 nė Tiranė dhe njė nė Sarandė, si dhe i 3 pasurive tė paluajtshme sė bashku me bashkėshorten e tij Elona Qoku.

 Apartamenti i banimit me sipėrfaqe 121.3 m2, ėshtė me vlerė 8 491 000 lekė ndėrsa shuma e detyrimit tė shlyer nga Z. Qoku ėshtė 50 000 Euro, e cila pėrfaqėson edhe vlerėn pėrfundimtare tė detyrimit qė deklaruesi ka pėr blerjen e apartamentit, pasi ėshtė ulur ēmimi pas marrėveshjes me ndėrtuesin.

Qoku ėshtė pronar i njė tjetėr apartamenti banimi nė Tiranė me sipėrfaqe 80 m2, tė blerėn nė vitin 2004 nė vlerėn 3 000 000 Lekė. Burimi i tė ardhurave pėr likuidimin e detyrimit ėshtė nga punėsimi si pedagog nė Fakultetin e Drejtėsisė, Universiteti i Tiranė qė nga viti 1995 dhe nga ushtrimi i profesioni avokat pėr periudhėn 1996-2007.

Anėtari i KLGJ ka dhe njė apartament banimi nė Sarandė me sipėrfaqe 57.6 m2, tė blerė nė vitin 2012 nė shumėn 2 995 200 Lekė. Burimi i tė ardhurave pėr likuidimin e detyrimit ėshtė nga mėsimdhėnia nė fakultete private nė Kosovė dhe Shqipėri, kursime nga ushtrimi i profesionit tė avokatit dhe nga punėsimi i bashkėshortėve.

Sipas deklaratės sė tij tė publikuar nga aksesipėrdrejtėsi.al ai ėshtė bashkėpronar i pasurisė sė paluajtshme, tokė arė me sipėrfaqe 4 000 m2 tė fituar me vendim gjyqėsor dhe tė regjistruar nė ZRPP; pronar 100% i pasurisė sė paluajtshme, tokė arė me sipėrfaqe 3 300 m2 tė blerė nė 28.09.2010 nė shumėn 1 029 600 Lekė, me burim tė ardhura nga punėsimi ndėr vite dhe nga punėsimi i bashkėshortes (kursime); pronar 100% i pasurisė sė paluajtshme, tokė arė me sipėrfaqe 1 500 m2 tė blerė nė vitin 2010 nė shumėn 388 500 Lekė, me burim tė ardhura nga punėsimi ndėr vite dhe nga punėsimi i bashkėshortes (kursime).

Qoku ka njė auto veturė tė tipit Citroen tė blerė nė vitin 2004 nė shumėn 250 000 lekė, me burim tė ardhura nga paga dhe shpėrblime pranė Fakultetit tė Drejtėsisė. Kurse bashkėshortja e tij Elona Qoku, pronare e njė Toyota MP, vit prodhimi 2011 tė blerė me vlerėn 6 000 Dollarė.
Multimedia: Bulevard News
Kategoria e medias: Website
Datė publikimi: January 5, 2020
Titulli i publikimit: Pronar i 3 pasurive tė paluajtshme dhe 3 apartamenteve, zbardhet pasuria e plotė e anėtarit tė KLGJ-sė, Maksim Qoku
Pėrshkrim i publikimit: Ditėn e sotme ‘Open Data Albania’ ka publikuara deklaratat e pasurisė pėr ēdo anėtar tė KLGJ-sė.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :