Ndryshimi i fundit: E Diel, 29 Mars 2020

256 milionė lekė/muaj mori RAFAELO RESORT, FAFA me 162 milionė, zbuloni shifrat e majme pėr ēdo hotel qė mori tė pastrehėt e tėrmetit (TABELA SIPAS PAGESAVE)

3 muaj mė parė
share()?>
Kompleksi 'Fafa' nje prej resorteve qe kane pritur banore te prekur nga termeti i 26 nentorit

Dhe kjo ‘dhuratė’ nuk do t’u kishte ndodhur hoteleve nė bregdet. Ata qė kanė refuzuar tė strehojnė tė pastrehėt e tėrmetit e kanė pasur gabim.

Qeveria ka paguar “kokėrr mė kokėrr’ me fatura tė majme, qėndrimin pėr njė muaj tė tė gjithė atyre qė humbėn shtėpitė nė tėrmet. Shifrat qė tregon thesari I shtetit, tė japin panoramė tė qartė, aq sa mund tė mendosh nėse kėto hotele, i kanė bėrė gjatė sezonit veror kaq shumė lekė sa ē’kanė bėrė nė muajin nėntor.

Psh, Rafaelo resort, mė I madhi, ka marrė plot 256 milionė lekė pėr njė muaj nga banorėt qė kanė mbetur pa shtėpi. Kėtu futet strehimi dhe ushqimi, sipas te dhenave te Open Data Albania marre nga Thesari I Shtetit, raporton newsbomb.al.

Ndiqet nga resorti FAFA nė Durrės, qė ka nxjerrė pėr njė muaj 162 milionė lekė te vjetra.

Shifrat vazhdojnė marramendėse pėr tė gjithė, (sipas tabelės sė mėposhtme) me 140 milionė 100 milionė, ku shifra mė e ulėt, regjistruar pėr individ, ėshtė 12 milionė lekė tė vjetra.

Duhet thėnė se qeveria nuk ėshtė kursyer nė fatkeqėsi. Por edhe pronarėt e hoteleve nuk janė kursyer nė prerjen e faturave tė majme, raporton newsbomb.al.

Pagesat te thesari i shtetit

Rafaelo resort    25,558,000 leke

Fafa                  16,258,000

Casa Durres       13,956,000

Diamma             11,832,000

Harmonia hg       11,798,000

Kalaja impex       10,876,000

Dolce vita           10,346,000

Kolaveri              9,768,000

Bonita                9,498,000

Frojd&noel          4,538,000

Aler Travel          4,334,000

Smart manag      3,472,000

Eter                    2,588,000

Diana shtini         2,402,000

Ray                     1,970,000

Hysenbelliu          1,778,000

Bashkim cafuli      1,217,000Multimedia: NEWSBOMB
Kategoria e medias: Website
Datė publikimi: 19:01 28-12-2019
Titulli i publikimit: 256 milionė lekė/muaj mori RAFAELO RESORT, FAFA me 162 milionė, zbuloni shifrat e majme pėr ēdo hotel qė mori tė pastrehėt e tėrmetit (TABELA SIPAS PAGESAVE)
Pėrshkrim i publikimit: Kompleksi 'Fafa' nje prej resorteve qe kane pritur banore te prekur nga termeti i 26 nentorit
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :