Ndryshimi i fundit: E Diel, 29 Mars 2020

10 Supertenderėt e vitit 2019, gjysma e kontratave u firmosėn nė Tiranė

3 muaj mė parė
share()?>
Prokurime me vlerė mbi 1 miliard lekė edhe nė Pogradec, Vlorė e Kurbin.

Gjatė vitit 2019, bashkitė nė vend dhe institucionet e tyre tė varėsisė, kanė shpallur 49 tenderė me vlerė mbi 100 milionė lekė (tė reja).
Janė vetėm 22 nga 61 Bashki qė kanė shpallur tenderė me vlera mbi kufirin 100 milionė lekė gjatė vitit qė lamė pas. Tenderėt janė investime dhe shėrbime. Shėrbimet me kosto tė lartė, qė tenderohen mbi 100 milion lekė janė pastrimi dhe ruajtja fizike. Tenderėt janė tė listuar edhe nga Open Procurement Albania.

Tiranė

Tender i Bashkisė sė Tiranės me titull Rehabilitimi i Bulevardit Zogu i Parė, me vlerė fondi limit prej 708 328 285 Lekė. Ky tender u mbajt nė Prill 2019 dhe fitues ėshtė shpallur Fusha sh.p.k. Punimet do tė zgjasin 18 muaj nga data e nėnshkrimit tė kontratės.
Ndėrtimi i Godinės sė re tė Ujėsjellėsit Tiranė ėshtė tenderi tjetėr me vlerė tė lartė. Ky tender ka vlerėn e fond limit prej 480 000 551 lekė.
Po bashkia Tiranė, Ujėsjellės-Kanalizime ka edhe tenderin e tretė sipas vlerės tė shpallur nė 2019 me tenderin pėr Ruajtje dhe Siguri Fizike me Roje Private dhe Shoqėrimi i Vlerave Monetare pėr UKT sh.a. Tenderi kishte fond limit 596 318 469 lekė pa TVSH. Ky tender ėshtė mbajtur nė mars 2019.
Pėrsėri Tirana ka njė tender tė renditur tek 10 mė tė mėdhenjtė pėr kėtė vit. Tenderi titullohet Shėrbime te integruara sigurie pėr godinat, ne institucionet e arsimit parashkollor e shkollor dhe institucionet e tjera te Bashkisė Tirane me vlerė 414 844 706 lekė i shpallur nė muajin tetor.
Multimedia: Shekulli
Kategoria e medias: Website
Datė publikimi: 03.01.2020
Titulli i publikimit: 10 Supertenderėt e vitit 2019, gjysma e kontratave u firmosėn nė Tiranė
Pėrshkrim i publikimit: Prokurime me vlerė mbi 1 miliard lekė edhe nė Pogradec, Vlorė e Kurbin
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :