Ndryshimi i fundit: E Hėnė, 06 Prill 2020

49 tenderė, mbi 100 milionė lekė! Prokurimet e bashkive gjatė 2019-ės, ODA: Kryeson Bulevardi “Zogu I” me 708 mln lekė

3 muaj mė parė
share()?>
Gjatė vitit 2019, bashkitė dhe institucionet e tyre tė vartėsisė kanė shpallur totalisht 49 tendera me vlerė mbi 100 milion lekė.

Ndėrkohė qė, nga 61 bashkitė e vendit, tenderėt me vlerė mbi 100 milion lekė janė shpallur nė vetėm 22 prej tyre.

Tė dhėnat janė pėrpunuar nga Open Data Albania, duke nxjerrė nė pah se kryesisht kėto vlera shpenzohen nga pushteti vendor pėr investime dhe shėrbime.

Mė konkretisht, shėrbimet me kosto tė lartė, qė tenderohen mbi 100 milion lekė janė pastrimi dhe ruajtja fizike.

Sipas ODA-s, bashkitė qė kanė shpallur tendera me vlera tė tilla performojnė mirė nė vjelje taksash duke siguruar tė ardhura pėr tenderim ose kanė mbėshtetje edhe nja fonde tė qeverisė qendrore pėr zhvillimin.

Ndėrkaq, referuar renditjes tenderi me vlerėn mė tė lartė ėshtė ai i rehabilititit tė bulevardit Zogu i Parė, i hapur nga Bashkia e Tiranės, me njė vlerė prej rreth 708 mln lekė.

Pas tij, vjen Bashkia Pogradec me tenderin e pastrimit, grumbullimit dhe largimit tė mbeturnave tė qytetit, me njė kohėzgjatje 5-vjeēare dhe me njė fond limit prej 625 mln lekėsh.

Ndėrkaė, tenderi i tretė me vlerėn mė tė lartė pėr vitin 2019 ėshtė shpalluur nga Ujesjellės Kanazlime Tiranė, me njė vlerė rreth 596 mln lekėsh qė shkojnė [pėr ruajtjen dhe sigurine fizike me roje private dhe shoqėrimin e vlerave monetare tė kėtij dikasteri.

Pas kėtyre tenderėve, renditen edhe bashki tė tjera, sikurse ėshtė Vlora, apo njė sėrė ujėsjllėsish sikurse ėshtė ai i Belshit, Malėsisė sė Madhe apo Krujės.Multimedia: Scan
Kategoria e medias: Website
Datė publikimi: 13:08 - 03/01/2020
Titulli i publikimit: 49 tenderė, mbi 100 milionė lekė! Prokurimet e bashkive gjatė 2019-ės, ODA: Kryeson Bulevardi “Zogu I” me 708 mln lekė
Pėrshkrim i publikimit: Gjatė vitit 2019, bashkitė dhe institucionet e tyre tė vartėsisė kanė shpallur totalisht 49 tendera me vlerė mbi 100 milion lekė.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :