Ndryshimi i fundit: E Hėnė, 06 Prill 2020

Kavalishenca duhej tė ishte E MBYLLUR pas tėrmetit tė 21 shtatorit. Pse u rihap ndėrtesa e RREZIKSHME ku humbi jetėn Komisari Hajdarmataj?

4 muaj mė parė
share()?>
Godina e Kavalishencės nė Durrės ishte shpallur jo funksionale me muratura tė dėmtuara tė rrezikshmėrisė sė lartė.

Kjo godinė duhet tė qėndronte e mbyllur, por dikush mesa duket ka dhėnė urdhėr pėr rihapjen e saj, pa u bėrė vlerėsimi i duhur i dėmeve apo duke neglizhuar rrezikun e lartė.

Aty humbi jetėn Komisari Bajram Hajdarmataj, ndėrsa tragjedia mund tė ishte edhe mė e madhe pasi nė godinė ndodh eshinedhe tė tjerė student tė akademisė sė policisė dhe trajner.

Drejtoresha e Open Data Albania, Aranita Brahaj, nė njė reagim nė rrjetet sociale i drejton disa pyetje Sandėr Lleshajt “Gjeneralit tė Dorėhequr qė sot bėn Ministrin e Brendshėm”.

Postimi i plotė i saj:

Tragjedia nė ambientet e Kavalishencės! Pyetje pėr Ministrinė e Brendshme

Pas tėrmetit tė datės 21 shtator godina nr 4 e Shtėpisė sė Pushimit tė Ministrisė sė Brendshme Durrės, e njohur si kavalishenca u klasifikuar e dėmtuar, jo funksionale me muratura tė dėmtuara tė rrezikshmėrisė sė lartė. (dokument zyrtar i mare nė faqen e APP Ref-42518-11-06-2019, Terma reference).

Pėr kėtė godinė Autoriteti ka shpallur nė datėn 7 nėntor 2011 njė Tender pėr Shėrbim Projektimi pėr Hotelin nr 4, nė Shtėpinė e Pushimit tė Ministrisė sė Brendshme, Durrės. Tenderi ka Ref-42518-11-06-2019. Fondi limit pėr shėrbim projektimi ėshtė 5 888 388 Lekė. Projektimi do tė bazohej nė nevojėn pėr konstruksion tė plotė tė godinės.

Nė datėn 2 Dhjetor 2018, APPP nė Buletinin Periodik shpalli anullim tė tenderit pasi Objekti (Material) i Shėrbimit tė kėrkuar „ėshtė shkatėrruar plotėsisht struktura mbajtėse beton arme“.

Tė gjitha kėto dokumenta tė cituara mė lart janė nė sistemin dhe buletinin e Axhensisė sė Prokurimit Publik.

Nė datėn 26 nėntor Nė Shtėpinė e Pushimit tė Ministrisė sė Brendshme mbeti pa jetė njė funksionar i Policisė sė Shtetit. Sipas burimeve rezident nė atė Shtėpi Pushimi kanė qenė atė natė edhe tė tjerė student tė akademisė sė policisė dhe trajner.

Pyetje pėr Gjeneralin e Dorėhequr qė sot bėn Ministrin e Brendshėm, a ka nė tavolinė njė relacion pėr dėmet dhe statusin e rrezikshmėrisė sė godinave tė Kavalishencės pas tėrmetit tė datės 21 Shtator. A ka patur ndonjė plan pėr evakuim tė personelit dhe rezidentėve nė Godinat e Institucionit. A duhet tė ishte Oficeri Hajdarmata datėn 26 Nėntor rezident nė shtėpinė e Pushimit tė Ministrisė sė Brendshme. A ka fajtor pėr papėrgjegjshmėri nė vlerėsimin e riskut nė godina tė Ministrisė.

Po prokruoria a po heton per fatkeqesine ne Shtepine e Pushimit

Foto qė po ilustrohet ky status janė marrė nga terma reference tė tenderit.

Marr nga: Open Data Albania FacebookMultimedia: NEWSBOMB
Kategoria e medias: Website
Datė publikimi: 15:26 04-12-2019
Titulli i publikimit: Kavalishenca duhej tė ishte E MBYLLUR pas tėrmetit tė 21 shtatorit. Pse u rihap ndėrtesa e RREZIKSHME ku humbi jetėn Komisari Hajdarmataj?
Pėrshkrim i publikimit: Godina e Kavalishencės nė Durrės ishte shpallur jo funksionale me muratura tė dėmtuara tė rrezikshmėrisė sė lartė.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :