Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 18 Prill 2020

Tendera pėr Shkolla tė Rikonstruktura nga Korrik 2015 deri Dhjetor 2019, Bashki tė prekura nga Tėrmeti

5 muaj mė parė
share()?>
Open Data Albania po hulumton mbi kontraktime apo tenderime tė bėra nga Bashkitė e prekura nga tėrmetit i datės 26 nėntor 2019 pėr Objekte Institucione Arsimore Shkolla. Kėto tenderime janė bėrė pėrmes fondeve tė njėsive tė qeverisjes vendore dhe Fondit Shqiptar pėr Zhvillimin e Rajoneve. Hulumtimi bazohet mbi tė dhėna tė portalit Open Procurment Albania databaza pėr njėsi tė qeverisjes vendore  dhe Open Corporate Albania databaza me informacion pėr Biznese Shoqėri qė veprojnė si kontraktor  publik tė Bashkive dhe zbatojnė kontrata pėr punė publike, shėrbime dhe furnizime. Bashkitė pėr tė cilat po liston informacion ky artikull janė Durrėsi, Kruja, Tirana, Vora, Kavaja, Shijaku dhe Lezha.
Bashkia Durrės  ka nga korriku i 2015 deri nėntor 2019 njė numėr prej shtatėmbėdhjetė kontratash pėr rikonstruksione shkollash. Me vlerėn mė tė lartė pėr Bashkinė Durrės ėshtė tenderi pėr Rikonceptim  dhe Rikonstruksion i shkollės sė Muzikės Jan Kukuzeli Durrės me vlerė kontrate pa TVSH prej 156 713 814 (njėqind e pesėdhjetė e gjashtė milion lekė e shtatėqind e trembėdhjetė mijė e tetėqind e katėrmbėdhjetė lekė). Kontrata ėshtė fituar nga bashkimi i operatorėve Arkonstudio  shpk dhe 2T shpk . Nė total bashkia Durrės ka kontraktuar (pa tatim nė vlerėn e shtuar) shumėn prej 1 149 494 902 (njė miliard e njėqind e dyzet e nėntė milion e katėrqind e nėntėdhjetė e katėr mijė e nėntėqind e dy) Lekė.

Tendera pėr Shkolla tė Rikonstruktura nga Korrik 2015 deri Dhjetor 2019, Bashkia Durrės
Burim Informacioni: Open Procurement AlbaniaBurim Informacioni: Open Procurement Albania

Bashkia Krujė  nė kėtė periudhė kohore ka vetėm tre tenderime pėr godina institucione shkollore tė cilat janė Rikonstruksion  dhe shtese e Shkollės se Mesme , Lagjja “Kastrioti”, Fushe Kruje”, Rikonstruksion i Shkollės sė Bashkuar Borizanė, & Palestėr , Rikonstruksion i shkollės 9 vjeēare dhe ndėrtim palestre Thumane .

Tendera pėr Shkolla tė Rikonstruktura nga Korrik 2015 deri Dhjetor 2019, Bashkia Krujė
Burim Informacioni: Open Procurement AlbaniaBurim Informacioni: Open Procurement Albania

Bashkia Kurbin  ėshtė investuar sė tepėrmi nė rikonstruksionin e Palestrave dhe ambienteve sportive. Tenderi mė i lartė pėr rikonstruksion godinė shkolle nė kėtė bashki ėshtė tenderi me vlerė kontrate pa TVSH prej 129 487 463  (njėqind e njėzet e nėntė milion e katėrqind e tetėdhjetė e shtatė mijė e katėrqind e gjashtėdhjetė e tre) Lekė. Ky tender pėr rikonstruksion ėshtė fituar nga njė bashkim operatorėsh i pėrbėrė nga shoqėritė Senka shpk , Nregjoni shpk  dhe Egland shpk . Kontrata pėr rikonstruksion tė Godinės Palestrės dhe Terreneve Sportive tė shkollės sė Mesme At Shtjefen Gjecovi  ėshtė financuar nga Fondi shqiptar pėr zhvillimin e Rajone.

Tendera pėr Shkolla tė Rikonstruktura nga Korrik 2015 deri Dhjetor 2019, Bashkia Kurbin

Burim Informacioni: Open Procurement Albania
Burim Informacioni: Open Procurement Albania

Bashkia Tiranė  ka njė listė me dyzet e nėntė tendera dhe kontraktime pėr ndėrtim apo rikonstruksion tė ambienteve shkolla. Dy kontraktimet me vlera mė tė larta janė ai pėr shkollėn Servete Maēi  fituar nga bashkimi i operatorėve A. N. K  dhe ED Konstruksion , kjo kontratė ėshtė shoqėruar me vlerė shtesė prej plus njėzet pėr qind e vlerės fillestare. Shkolla Kosova  ėshtė ndėrtuar me njė kontratė me vlerė 216 727 812 (dyqind e gjashtėmbėdhjetė milion e shtatėqind e njėzet e shtatė mijė e tetėqind e dymbėdhjetė) Lekė tė fituar nga bashkimi i operatorėve Ed Konstruksioni  shpk dhe Alba Konstruksion .  Tė tjera shkolla tė rikonstruktuara nė Tiranė janė si vijon

Tendera pėr Shkolla tė Rikonstruktura nga Korrik 2015 deri Dhjetor 2019, Bashkia Tiranė
 
 
Burim Informacioni: Open Procurement Albania


 Burim Informacioni: Open Procurement Albania
 


Bashkia Lezhė nė periudhėn kohore korrik 2015 deri nėntor 2019 ka pesė kontrata pėr rikonstruksione shkollore, me vlerėn mė tė lartė ėshtė ajo pėr Rikonstruksion i shkollės se Mesme te Bashkuar , “Ishull Lezhe “  dhe ndėrtim palestre. 


Tendera pėr Shkolla tė Rikonstruktura nga Korrik 2015 deri Dhjetor 2019, Bashkia Lezhė
Burim Informacioni: Open Procurement Albania
Burim Informacioni: Open Procurement Albania
 

Bashkia Kavajė ka tre konstruksione ku vlerėn mė tė lartė e ka tenderimi Ndėrtim i shkollės 9 vjeēare Golem, Kavaje me vlerė prej 117 685 674 (njėqind shtatėmbėdhjetė milion e gjashtėqind e tetėdhjetė e pesė mijė e gjashtėqind  shtatėdhjetė e katėr) Lek fituar si kontratė nga bashkimi i operatorėve Vllaznia I.S shpk dhe Negjoni shpk.

Tendera pėr Shkolla tė Rikonstruktura nga Korrik 2015 deri Dhjetor 2019, Bashkia Kavajė

Burim Informacioni: Open Procurement Albania
Burim Informacioni: Open Procurement Albania

Bashkia Shijak  ka vetėm katėr tenderime pėr godina shkollore nė mandatit e parė tė bashkive 2015 – 2019 dhe vijim.

Tendera pėr Shkolla tė Rikonstruktura nga Korrik 2015 deri Dhjetor 2019, Bashkia Shijak

Burim Informacioni: Open Procurement Albania

Burim Informacioni: Open Procurement Albania


Bashkia Vorė ka tenderuar pėr rikonstruksion shkollash nė Domje, Prezė, Vorė dhe Kuc

Tendera pėr Shkolla tė Rikonstruktura nga Korrik 2015 deri Dhjetor 2019, Bashkia Vore

Burim Informacioni: Open Procurement Albania
Burim Informacioni: Open Procurement Albania

Databaza pėr Prokurime Transparente  (Open Procurement Albania) dhe Databaza pėr Shoqėri Biznesi Transparente  (Open Corporates) janė iniciativa pėr tė zbardhur se si shpenzohen para tė taksapaguesve nga Njėsi tė Qeverisjes Vendore pėr punė, shėrbime apo blerje publike. Databazat synojnė tė informojnė komunitetet mbi shėrbimet dhe kostot qė Qeveritė tenderojnė duke nxitur pjesėmarrjen e tyre nė procese dhe transparencė e llogaridhėnie mbi qeverisjen vendore.
Kėto databaza realizohen nga AIS promotore e Open Data Albania.
Tė tjera investime nė Infrastrukturė Arsimore pėr bashkinė Tiranė tė kontraktuara nė vite tė mėhershme janė tė listuar si
Pagesa Thesari: 2015 dhe ongoing
Pagesa Thesari 2014 
Po njėsoj nė databazėn tonė me tė dhėna tė mirėstrukturuara pėr thesarin mund tė gjenden shpenzime pėr kategori buxhetor aktive tė qėndrueshme godina shkollore.

Dataset-et nė format excel : Dataset-et nė format XML, N3 :
    Kontribues: Open Data Albnia