Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 07 Shtator 2019

Kompanitė qė kanė fituar shumė tender me Bashkitė

1 javė mė parė
share()?>
Drejtorja e Open Data, Aranita Brahaj ka treguar sot emrat e 5 kompanive mė tė madha qė kanė fituar mė shumė tendera nė katėr vite nga 61 bashkitė e vendit.

Nė kėtė listė janė: Fusha shpk, GPG Company shpk, Salillari, Alko IMPEX General Construction dhe Vėllezėrit Hysa shpk.

Nė njė reagim nė Facebook, Brahaj ka treguar dhe shifrat e parave qė kėto kanė fituar nga tenderat, ku shihet se Fusha shpk ka arritur tė marrė 4 922 891 411 Lekė

POSTIMI I PLOTĖ

5 kompanitė BIG, tenderat e bashkive 2015 – 2019. Kėtu ėshtė njė listė e pesė kompanive qė morėn me numrin mė tė lartė tė tenderėve nga 61 bashki pėr kėto katėr vjet.

1. Fusha shpk with contracts signed for a total of 4 922 891 411 Lekė http://prokurimetransparente.al/…/…/limit_fond/100%20infinit?

2. GPG Company shpk with contracts signed for 2 005 352 859 Lekė http://prokurimetransparente.al/…/l…/corporate_id/J64324443V?

3. Salillari with contracts signed for 1 570 604 436 Lekė http://prokurimetransparente.al/…/l…/corporate_id/J62903125G?

4. Alko IMPEX General Construction http://prokurimetransparente.al/…/l…/corporate_id/J62903125G?

5. Vėllezėrit Hysa (Hysa Brothers) http://prokurimetransparente.al/…/l…/corporate_id/K12911201C?

Baza e tė dhėnave do tė pėrditėsohet me rezultatet e tenderėve tė shpallur gjatė muajve tė parė tė vitit, tė cilat tani janė duke u vlerėsuar dhe pėrfunduar. Pėr mė tepėr, tenderėt do tė vazhdojnė tė shėnohen pėr mandatin vijues tė kryetarėve.Multimedia: RD
Kategoria e medias: Shtyp i shkruar
Datė publikimi: 26/08/2019
Titulli i publikimit: Kompanitė qė kanė fituar shumė tender me Bashkitė
Pėrshkrim i publikimit: Drejtorja e Open Data, Aranita Brahaj ka treguar sot emrat e 5 kompanive mė tė madha qė kanė fituar mė shumė tendera nė katėr vite nga 61 bashkitė e vendit.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :