Ndryshimi i fundit: E Diel, 19 Janar 2020

Red flag tenders in Finiq Municipality

6 muaj mė parė
share()?>
Tenderat publik janė shndėrruar nė parajsa tė vėrteta pėr zyrtarėt e cdo niveli, qeverisje qėndrore apo lokale.
Njė ndėr kėto parajsa ėshtė edhe nė Bashkinė Finiq, ku Open Procurement Albania ka vlerėsuar shumė nga kėto tendera me flamur tė kuq.
Dhe njė ndėr kėto tendera ėshtė edhe tenderi pėr “Blerje automjeti VAN per nevoja te bashkise”
Sipas Open Procurement Albania, Prokurimi ėshtė zhvilluar me njė konkurrent tė vetėm. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk ose thėnė shqip korrupsion i pastėr.
Ajo qė bie nė sy te ky tender ėshtė shifra e ofruar nga kompania fituese, e cila ėshtė vetėm 2 lekė mė pak se fondi limit i kėtij tenderi. Multimedia: Saranda web
Kategoria e medias: Website
Datė publikimi: 31/01/2019
Titulli i publikimit: Red flag tenders in Finiq Municipality
Pėrshkrim i publikimit: Tenderat publik janė shndėrruar nė parajsa tė vėrteta pėr zyrtarėt e cdo niveli, qeverisje qėndrore apo lokale. Njė ndėr kėto parajsa ėshtė edhe nė Bashkinė Finiq, ku Open Procurement Albania ka vlerėsuar shumė nga kėto tendera me flamur tė kuq.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :