Ndryshimi i fundit: E Diel, 19 Janar 2020

Scandal! We have no water, but 100 million go to the physical security of the water supply facility

6 muaj mė parė
share()?>
Te gjithe banoret e Tiranes e dine se dhe pse uje ka Tirana vuan per ujin, dhe nuk mund ta sigurojne ujin 24 ore pa depozita, pompa dhe te tjera nga keto, pa permendur ketu dhe se uji meqe vjen nga depozita nuk mund te jete kurrsesi i pijshem, prandaj kete te fundit detyrohemi ta blejme. Pra sa na kushton uji ne faturen mujore perfshire dhe taksa per sherbime te cilat nuk i marrim. E pra ja ku shkojne leket tone.publikuar ne  OPEN DATA ALBANIA shihet mjaft qarte se si abuzohet me leket e qytetarit. Ne vend qe te investoheshin ne sherbime, dhe qytetari te merrte ujin e pijshem 24 ore ne dite, keto para ose nje pjese sh e madhe e tyre shkojne per ruajtjen e ujsjellesit. Arsyeja??? Merret me mend besoj.

5 Polici pėr Vlerat Monetare (paratė) e Ujėsjellėsit.
Jane 5 Biznese tė Licencuara si polici private qe ruajnė njėkohėsisht sigurinė e vlerave monetare te Ujesjelles Kanalizimeve. Lajmi i keq ėshtė qė kur shikon tenderėt mbi 100 milion tė Ujėsjellėsit kupton qė mė shumė harxhojmė pėr sigurinė e pagesave se sa sigurinė, cilėsinė dhe infrastrukturėn e Ujit qė Pimė. Ja lista e tenderėve tė Ujėsjellės Kanalizime Tiranė me vlerė mbi 100 milion lekė

Te dhenat e marra nga Open Data AlbaniaMultimedia: Gazeta Standart
Kategoria e medias: Shtyp i shkruar
Datė publikimi: Apr 16, 2019
Titulli i publikimit: Scandal! We have no water, but 100 million go to the physical security of the water supply facility
Pėrshkrim i publikimit: Te gjithe banoret e Tiranes e dine se dhe pse uje ka Tirana vuan per ujin, dhe nuk mund ta sigurojne ujin 24 ore pa depozita, pompa dhe te tjera nga keto, pa permendur ketu dhe se uji meqe vjen nga depozita nuk mund te jete kurrsesi i pijshem,
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :