Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 18 Prill 2020

Bashki me Dėm Ekonomik tė konstatuar gjatė auditimeve tė ushtruara pėr tė ardhurat dhe shpenzimet janar - dhjetor 2018

9 muaj mė parė
share()?>
Open Data Albania po hulumton mbi Dėmin Ekonomik tė shkaktuar nga Bashkitė dhe tė konstatuar nga auditimet e evaduara gjatė vitit 2018 nga Kontrolli i Lartė i Shtetit KLSH . Nė kėtė viti institucioni ka realizuar auditive nė 33 bashki. Tė dhėnat pėr hulumtim janė marrė nga Buletini Pėrmbledhje e Institucionit mbi Auditimet e Ushtruara. Pėrzgjedhja e bashkive qė auditohen bėhet nė Planin Vjetor tė Auditmimeve. Bashkitė dhe Institucionet nuk auditohet ēdo vit por nė momentin e auditimit vlerėsimi bėhet pėr tė gjithė periudhėn kohore nga auditimi i mėparshėm. Nė renditje e bashkive sipas dėmit ekonomik tė konstatuar nė 2018 vendin e parė e zė bashkia Vlorė  e pasuar nga Belsh; Dibėr; Lezhė dhe Konispol.
Bashki me Dėm Ekonomik tė konstatuar gjatė auditimeve tė ushtruara pėr tė ardhurat dhe shpenzimet janar - dhjetor 2018


Nė pėrfundim tė auditiveve KLSH ka referuar edhe kallėzime pėr ndjekje Penale. Nė rastin e Bashkisė Belsh KLSH ka referuar pėr ndjekje penale Kryetarin  Bashkisė; Drejtorin e Bujqėsisė, ish pėrgjegjėsin e Urbanistikės, ish jurist. Po njėsoj kėrkesė pėr ndjekje penale ėshtė bėrė edhe pėr rastin e bashkisė Lezhė ish komunat Ungrej; Blinisht dhe Zejmen. Pėr tre zyrtar janė kėrkuar ndjekje panele dhe nė Konispol.  Dataset-et nė format excel : Dataset-et nė format XML, N3 :
    Kontribues: Open Data Albania