Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 07 Shtator 2019

RAMA E SHKARKOI, GJIKNURI SHPALL KONCENSIONIN E FUNDIT ME VLERĖ 58 MILION EURO

6 muaj mė parė
share()?>
Nė pritje tė dekretit pėr shkarkim, Ministri Gjiknuri, nė datė 31 dhjetor shpall koncesion pėr Termocentralin e Vlorės. Ky ėshtė prokurimi i fundit pėr PPP / Koncesione pėr vitin 2018. Autoriteti Prokurues ėshtė  pikėrisht Ministria e Infrastrukturės dhe Energjetikės.

 

Tė dhėnat janė bėrė publike nga Open Data Albania dhe vlera e parashikuar e koncensionit qė pritet tė finalizohet nė shkurt ėshtė 58 milionė euro.

Objekti i Prokurimit: Dhėnie me Koncesion / PPP pėr rehabilitimin dhe vėnien nė Punė tė Termocentralit tė Vlorės dhe tė Tubacionit Fier – Vlorė tė furnizimit me gaz tė TEC.

Pėrshkrim i Shkurtėr i Koncesionit / Kontratės sė Partneritetit Publik Privat sipas Open Procurement Albania:

Ministria e Infrastrukturės dhe Energjisė ka vendosur tė implementojė projektin e rehabilitimit dhe tė operimit tė Termocentralit tė Vlorės, pėrfshirė mundėsisht njė degėzim tė tubacionit tė gazit Fier – Vlorė. Pėrzgjedhja e ofertuesit Fitues do tė bėhet bazuar nė njė procedurė tė hapur konkurrimi, sipas kritereve specifike tė kualifikimit dhe vlerėsimit. Kohėzgjatja e Kontratės koncesionare / PPP ėshtė 20 vjet, duke filluar nga momenti i rehabilitimit, operimit tė TEC dhe pasi tė jetė siguruar furnizimi me gaz i TEC-it tė Vlorės. Burimi i financimit: Kapital Privat.

Vendndodhja e Objektit tė Kontratės: termocentrali i Vlorės (TEC) ndodhet nė bregun e Detit Adriatik, 6 km nga qyteti i Vlorės.

Gara e hapur pritet tė finalizohet nė shkurt. Vlera e parashikuar pėr koncesionin ėshtė 58 milion Euro ose 7.24 miliard lekė.

Tė dhėnat e publikuara nga Open Data Albania:
Multimedia: newbomb.al
Kategoria e medias: Website
Datė publikimi: 03-01-2019
Titulli i publikimit: RAMA E SHKARKOI, GJIKNURI SHPALL KONCENSIONIN E FUNDIT ME VLERĖ 58 MILION EURO
Pėrshkrim i publikimit: Nė pritje tė dekretit pėr shkarkim, Ministri Gjiknuri, nė datė 31 dhjetor shpall koncesion pėr Termocentralin e Vlorės. Ky ėshtė prokurimi i fundit pėr PPP / Koncesione pėr vitin 2018. Autoriteti Prokurues ėshtė pikėrisht Ministria e Infrastrukturės dhe Energjetikės.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :