Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 07 Shtator 2019

Organizatat e medias kundėr projektligjeve tė qeverisė, Cukali dhe Brahaj: Cėnon lirinė e shprehjes

7 muaj mė parė
share()?>
Nė emėr tė Kėshillit Shqiptar tė Medias, Koloreto Cukali, tha se me projektligjet e hartuara, ka marrė tė gjitha masat qė ēfarėdolloj portali nė Shqipėri mund tė mbyllet brenda 24 orėve.

“Autorėt e projektligjeve kanė marrė tė gjitha masat me urgjencė qė ēfarėdolloj portali tė mund tė mbyllet nė Shqipėri brenda 24 orėsh, me njė kėrkesė tė njė komisioni tė vogėl tė AMA-s, qoftė ky edhe i regjistruar jashtė Shqipėrisė”, u shpreh Cukali, i cili ėshtė edhe nismėtar i njė peticioni kundėr projektligjeve nė fjalė.

Kurse Aranita Brahaj, nė emėr tė Institutit Shqiptar tė Shkencės u ndal tek tentativa pėr ta kontrolluar median me anė tė gjobave dhe akteve administrative.

“E kemi ndjekur kėtė paketė ligjore qė ka ardhur sė fundmi, por edhe rregullime tė tjera ligjore e nėnligjore nė fushėn e medias.  Organizata qė unė drejtoj ėshtė kundėr censurės dhe penalizimit tė portaleve pa njė vendim gjykate; pra jemi kundėr trajtimit administrative tė kėsaj ēėshtjeje”, tha Brahaj.Multimedia: Politiko.al
Kategoria e medias: Website
Datė publikimi: 11-01-2019
Titulli i publikimit: Organizatat e medias kundėr projektligjeve tė qeverisė, Cukali dhe Brahaj: Cėnon lirinė e shprehjes
Pėrshkrim i publikimit: Nė emėr tė Kėshillit Shqiptar tė Medias, Koloreto Cukali, tha se me projektligjet e hartuara, ka marrė tė gjitha masat qė ēfarėdolloj portali nė Shqipėri mund tė mbyllet brenda 24 orėve.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :