Ndryshimi i fundit: E Diel, 29 Mars 2020

Bashkim Ulaj nuk merret vetėm me tendera e koncensione, i shet dhe lapsa e blloqe Ilir Metės. Ja dokumenti

1 vit mė parė
share()?>
Duket, sikur oligraku Bashkim Ulaj, me kompaninė e tij “GENER-2”, merret vetėm me koncesione e tendera “llokma” tė mėdha, por disa letra financiare zyrtare, tregojnė se i babėzituri Ulaj, gjurmon e kap dhe “thėrrimet” nė zyrat e larta tė shtetit, pėr furnizime me lapsa e blloqe dhe shėrbime ceremoniale tė veēanta.

Mos u ēuditni, por sipas proces-verbalit tė Zyrės sė Shėrbimeve tė Presidencės sė Republikės dhe Thesarit tė Shtetit, rezulton se firma e ndėrtimit tė kullave dhe e guroreve “GENER -2”, me pronar Bashkim Ulaj, ka hartuar programin e ceremonisė shtetėrore, tė celebrimit tė Ilir Metės “President Republike” mė datė 24 korrik 2017.

E pėrsėri mos u ēuditni, por vlera e “skenarit” tė programit tė ceremonisė presidenciale, caktuar 84 mijė e 500 lekė tė reja, rezulton se ėshtė likujduar po nė datėn 24 korrik 2017, firmosur nga Ilir Meta, nė ditėn e parė tė punės (rehatit) si president, gjė tė cilėn e konfirmon pasqyra e transaksioneve tė Presidencės.

Por, oligarku Bashkim Ulaj ėshtė futur plotėsisht nė presidencė, duke bėrė dhe furnizime pėr nevoja emergjente, me lapsa e blloqe pėr Presidentin, tė cilėt Ilir Meta dihet se pėrse i pėrdor, mbasi ka lėnė prapa, histori “simbol” aferash korruptive me audio-video blloqesh.

Letrat financiare, dėshmojnė se 6 klientė tė tjerė tė Presidentit Ilir Meta, marrin miliona lekė nė muaj, si pagesa pėr shėrbime mediatike, pėr honorare si kėshilltarė e ekspertė tė jashtėm, ndėrsa njė avokate, paguhet si pastruese e Presidencės.


Pamfleti ka publikuar faturėn, me tė cilėn firma “GENER-2 “ e oligarkut Bashkim Ulaj ėshtė paguar nga presidenca, pėr hartimin e programit tė ceremonisė shtetėrore, tė “gradimit” tė Ilir Metės “President Republike”, mė datė 24 korrik 2017 dhe njė faturė tjetėr, pėr furnizim “urgjent”, me lapsa e blloqe shėnimesh pėr presidentin Meta.

Presidenca e Republikės, trasaksion: 84.500 lekė, firma “GENER-2”, pėr shėrbim emergjent, likujduar nė datėn 24.07.2017, me Faturė Nr. 36810010012017, me objekt: Shpenzime pėr programe masash ceremoniale.

Presidenca e Republikės, trasaksion: 25 200 lekė, firma “GENER-2”, pėr shėrbim urgjent, likujduar nė datėn 19.09.2017, me faturė Nr. 43410010012017, me objekt: Shpenzime, pėr furnizime materiale zyre./Pamfleti
Multimedia: Shkodra News
Datė publikimi: E dielė 09, 2018, 15:13
Titulli i publikimit: Bashkim Ulaj nuk merret vetėm me tendera e koncensione, i shet dhe lapsa e blloqe Ilir Metės. Ja dokumenti
Pėrshkrim i publikimit: Duket, sikur oligraku Bashkim Ulaj, me kompaninė e tij “GENER-2”, merret vetėm me koncesione e tendera “llokma” tė mėdha, por disa letra financiare zyrtare, tregojnė se i babėzituri Ulaj, gjurmon e kap dhe “thėrrimet” nė zyrat e larta tė shtetit, pėr furnizime me lapsa e blloqe dhe shėrbime ceremoniale tė veēanta.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :