Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 29 Qershor 2019

Zbardhet pasuria e anėtarėve tė Komisionit tė Ekonomisė, Braēe shet makinė 21 mijė euro, Haxhinasto mijėra euro nga qeratė, Spaho arsimon fėmijėt nė Belgjikė

10 muaj mė parė
share()?>
Zbardhet pasuria e anėtarėve tė Komisionit tė Ekonomisė. Prej disa ditėsh gazeta ka bėrė publike pasurinė e njė pjesė tė madhe tė grupit tė deputetėve si dhe tė kryebashkiakėve, ndėrsa sot po bėn publike pasurinė e deputetėve qė janė anėtarė tė Komisionit tė Ekonomisė. Sipas tė dhėnave tė deklaruara pranė ILDKP, vetėm nė deklaratėn e vitit 2017, shumė nga anėtarėt e kėtij komisioni kanė deklaruar tė ardhura nė forma nga mė tė ndryshmet. Kreu i Komisionit tė Ekonomisė, Erion Braēe ka deklaruar gjatė 2017, 21.700 euro tė ardhura nga shitja e njė makine tip ‘Mercedez Benz’. Braēe ka deklaruar gjithashtu 2.461.239 lekė tė ardhura nga paga si deputet si dhe 1.860.003 lekė tė ardhura nga puna e bashkėshortes. Ndėrkohė, deputeti i LSI, Edmond Haxhinasto ka deklaruar 7.200 euro tė ardhura nga qeraja e shtėpisė si dhe 6.000 euro nga shitja e njė automjeti tip 'Kia Sorento'. Sipas tė dhėnave tė “Open Date”, deputeti i LSI nga ana tjetėr, ka deklaruar se ka shpenzuar 26.000 euro pėr blerjen e njė autoveturė 'Toyota Land Cruiser'. Por sa u takon shpenzimeve, nuk ngelet pas as deputeti i PD, Edmond Spaho. Kreu i grupit parlamentar i PD, ka deklaruar se ka transferuar nė Universitetin Katolik tė Leuven nė Belgjikė, 8.460 euro. Sipas deklaratės sė Spahos, kjo shumė ėshtė transferuar pėr arsimimin e tė bijės. Por krahas kėsaj, Spaho ka deklaruar: tė ardhura nga funksioni i deputetit, 2 222 962 lekė; tė ardhura si pagesa nga Universiteti 'Marin Barleti', rreth 120 000 lekė; tė ardhura nga interesat e depozitės dhe bonot e thesarit nė Credins Bank, BKT, Intesa Sanpaolo Bank, Banka e Shqipėrisė, rreth 300 000 lekė; si dhe tė ardhura nga qiraja e apartamentit, 324 000 lekė.

Emra tė tjerė

Nga ana tjetėr, sa i takon pasurisė, nuk ngelet pas as deputeti socialist Arben Pėllumbi. Deputeti Pėllumbi ka deklaruar se disponon njė sėrė pasurish tė paluajtshme si apartamente apo troje. Ndėrkohė sa u takon tė ardhurave, Pėllumbi ka deklaruar 722.954 lekė tė ardhura si administrator i "ABA" sh.p.k.; 436.557 lekė tė ardhura nga paga neto si deputet; 47 600 lekė tė ardhura neto nga honoraret e mbledhjeve tė komisioneve; si dhe 204 991 lekė tė ardhura nga rimbursime dhe dieta brenda vendit. Ndėrsa deputetja Blerina Gjylameti, ka deklaruar kursime nė Credins Bank 670.614 lekė; tė ardhura nga paga si deputete 2.277.002 lekė; si dhe tė ardhurat nga puna e bashkėshortit. Nga ana tjetėr anėtari tjetėr i Ekonomisė, Dashamir Shehi, ka deklaruar si tė ardhura nga paga dhe pėrfitimet e tjera financiare si deputet pėr vitin 2017, shumėn e 2.012.142 lekė. Por po ashtu Shehi ka deklaruar 39 952.65 lekė tė ardhura edhe nga interesat e bonove tė thesarit gjatė 2017, nga tė cilat ka pėrfituar gjysmėn e shumės. Por pas sa i takon tė ardhurave nuk ngelet as zėvendėskryetarja e Komisionit tė Ekonomisė, Jorida Tabaku. Deputetja Tabaku ka deklaruar 1.408.825 lekė tė ardhura vjetore neto nga paga. Por krahas pagės, Tabaku ka pėrfituar dhe 853.951 lekė tė ardhura si rimbursim pėr shpenzime karburanti, telefoni, dieta dhe honorare nga mbledhjet e komisioneve. Sakaq, deputetja demokrate ka deklaruar se ka marrė nė NBG Bank njė kredi bankare pėr shtėpi me kėst mujor 1.385 euro. Ndėrsa deputetja e PS, Antoneta Dhima ka deklaruar 3.139.734 lekė tė ardhura nga paga si deputete.

Ja pasuria e anėtarėve tė Komisionit tė Ekonomisė

Agron Shehaj, deputet i PD

Pronar me 100% i njė ap. banimi me sip. 106 m2 nė Tiranė. Pronar me 100% i njė ap. banimi me sip. 204 m2 nė Milano, vlera 1.905.000 euro.

Zotėron 100% tė aksioneve tė shoqėrisė "Sestante Holding" Srl, shoqėri e tė drejtės italiane, krijuar mė 15.06.2017, me kapital 10.000 euro.

Zotėron 100% tė aksioneve tė shoqėrisė "Sestante Holding" ltd, shoqėri e tė drejtės britanike, krijuar mė 03.02.2014 me kapital 1 paund britanik.

Zotėron 100 % tė aksioneve tė shoqėrisė "Ghibli" ltd, shoqėri e tė drejtės britanike, krijuar mė 23.06.2015 me kapital 1 paund britanik.

Tė drejta tė arkėtueshme nė shoqėrinė "Sestante Holding" Srl, 17.641.573 euro.

Tė drejta tė arkėtueshme nė shoqėrinė "Lokal web" Srl, pėr investimet e kryera nga deklaruesi nė kėtė shoqėri, 300.000 euro.

Tė drejta tė arkėtueshme nė shoqėrinė "Prime Capital" sh.p.k pėr investimet e kryera nga deklaruesi nė kėtė shoqėri, 378.600 euro dhe 200.000 lekė.

 Zotėron 50% tė aksioneve nė shoqėrinė "Prime Capital" sh.p.k, krijuar mė 07.09.2009 me kapital 100.000 lekė, 50.000 lekė.

Tė ardhura nga paga si administrator nė shoqėrinė "Intercom Data Service" sh.p.k (janar-korrik 2017.), 4.230.697 lekė.

Tė ardhura nga paga si drejtor ekzekutiv nė shoqėrinė "We Web" sh.p.k, (janar-20.07.2017.), 372.000 lekė.

Bashkėshortja, Znj. Enisa Shehaj, tė ardhura nga puna pranė shoqėrisė "Intercom Data Service" sh.p.k 239.946 lekė. Tė ardhura pas shlyerjes sė borxhit nga shoqėria "Intercom Data Service" sh.p.k, (dt. 11 - 19.01.2017.), 150.000 euro. Tė ardhura pas kthimit tė borxhit familjar mė 09.03.2017, 340.000 euro. Bashkėshortja, Znj. Enisa Shehaj, tė ardhura nga puna pranė shoqėrisė "Ids Italia" Srl, 8.400 euro. Tė ardhura nga shitja e kuotave tė shoqėrisė "Susiana Investments Limited" sipas kontratės dt. 07.06.2007, 90.000 euro.

Tė ardhura pas mbylljes sė llogarisė sė pėrbashkėt bankare tė nida dhe Agron Shehaj mė 26.07.2017 dhe kalimi i fondeve te deklaruesi, 2.187 euro dhe 2.546.360.91 lekė. Tė ardhura nga shlyerja e pjesshme e vlerės sė kontratės sė shitjes sė kuotave tė shoqėrisė "Intercom Data Service" sh.p.k, 1.000.000 euro. Tė ardhura nga shlyerja e vlerės sė kontratės sė shitjes sė kuotave tė shoqėrisė "Scelta Chiara" Srl, 65.000 euro. Tė ardhura nga shlyerja e vlerės sė kontratės sė shitjes sė kuotave tė shoqėrisė "Spazio Agenti" Srl, 70.000 euro etj.

Antoneta Dhima, deputete e PS

Tė ardhura nga paga dhe pėrfitime tė tjera financiare si deputete e Kuvendit tė Shqipėrisė, 3 139 734 lekė.

Bashkėshorti, Z. Panajot Dhima, tė ardhura nga paga si specialist pranė Drejtorisė sė Shitjes sė Naftės nė Albpetrol sh.a, Fier, 1 764 343 lekė.

Bashkėshorti, Z. Panajot Dhima, tė ardhura nga shpėrblimet vjetore si ekonomist me kohė tė pjesshme nė qendrėn rinore 'Epoka e Re', Fier, 169 280 lekė. Djali, Z. Bruno Dhima, tė ardhura nga interesat bankare pėr vitin 2017 tė depozitės sė kursimit nė Bankėn Credins, 1 399 lekė.

Bashkėshorti, Z. Panajot Dhima, deklaron njė kontratė dhurimi automjeti, data e kontratės 14.06.2017. e njėjta kontratė deklarohet edhe nga djali, Z, Bruno Dhima, pjesa takuese 50 %. Nuk specifikohet vlera e objektit te kontratės sė dhurimit ,dhe palėt dhurues apo pėrfitues.

Arben Pėllumbi, deputet i PS

Pronar me 100 % i njė ap. banimi me sip. 52 m2 pėrfituar nė 24.04.2014 sipas njė kontrate shkėmbimi si pronar trualli. Pronar me 100 % i njė ap. banimi me sip. 223.35 m2 + verande 163 m2 pėrfituar nė 24.04.2014 sipas njė kontrate shkėmbimi si pronar trualli.

Pronar me 100 % i njė njėsie me sip. 128.5 m2 pėrfituar nė 24.04.2014 sipas njė kontrate shkėmbimi si pronar trualli. Pronar me 100 % i njė ap. banimi me sip. 57 m2 pėrfituar nė 24.04.2014 sipas njė kontrate shkėmbimi si pronar trualli.

Pronar me 100 % i njė garazhi me sip. 130.16 m2 pėrfituar nė 24.04.2014 sipas njė kontrate shkėmbimi si pronar trualli. Pronar me 100 % i njė garazhi me sip. 370 m2 pėrfituar nė 24.04.2014 sipas njė kontrate shkėmbimi si pronar trualli.

Pronar me 100 % i njė toke me pemė me sip. 670 m2 nė Vlorė blerė nė mars 2008 me tė ardhura nga dividentėt e "ABA' sh.p.k, vlera nė vitin 2007, 200 000 lekė. Pronar me 100 % i njė toke me pemė me sip. 820 m2 nė Vlorė blerė nė shkurt 2008 me tė ardhura nga dividentėt e "ABA" sh.p.k, vlera mė 2007, 220 000 lekė.

Pronar me 100 % i njė toke arė me sip. 2000 m2 nė Vlorė blerė nė mars 2008 me tė ardhura nga dividentėt e "ABA" sh.p.k, vlera nė vitin 2007, 500 000 lekė. Pronar me 100 % i njė trualli me sip. 400 m2 nė Durrės blerė nė shtator 1998 me kursime personale nga viti 1988, vlera 12 000 dollarė.

Pronar me 100 % i njė ap. banimi me sip. 110.4 m2 nė Tiranė blerė nė prill 2015 me tė ardhura nga shitja e apartamenteve tė pėrfituara nga kontrata e shkėmbimit si pronar trualli e dt. 24.04.2014, vlera 124 000 euro. Pronar me 100 % i njė ap. dupleks me sip. pėr kat 80.7 m2 nė Kavajė blerė nė mars 2007 dhe legalizuar nė shtator 2013, vlera 50 700 euro.

Pronar me 100 % i njė ap. banimi me sip. 249.3 m2 nė Tiranė blerė nė prill 2013, paguar me kėse nga 2006-2013 me tė ardhura nga dividentėt e "ABA", sh.p.k 2006-2013, vlera 16 952 400 lekė. Pronar me 100 % i njė ap. banimi me sip. 125 m2 nė Tiranė blerė nė tetor 2000 me 1 000 000 lekė dhėnė nga prindėrit dhe kursime personale qė nga viti 1988, vlera 4 000 000 lekė.

Bashkėshortja, Znj. Doriana Pėllumbi, pronare me 100 % e njė ap. banimi me sip 57 m2 nė Tiranė blerė nė nėntor 2015 me kursime personale nga paga 2003-2008 dhe aktiviteti i avokates nga 2008 - 2013, 29 802 euro.

Tė ardhura si administrator i "ABA" sh.p.k (janar - 09.09.2017.), shuma 722 954 lekė. Tė ardhura nga paga neto si deputet, 436 557 lekė. Tė ardhura neto nga honoraret e mbledhjeve tė komisioneve, 47 600 lekė. Tė ardhura nga rimbursime dhe dieta brenda vendit, 204 991 lekė.

Blerina Gjylameti, deputete e PS

Tė ardhura nga paga si deputete, 2 277 002 lekė.

Bashkėshorti, Z. Kostika Gjylameti, tė ardhura nga paga si drejtor i shitjeve nė birra 'Korēa', 720 000 lekė. Bashkėshorti, Z. Kostika Gjylameti, tė ardhura nga ushtrimi i aktivitetit privat, 399 200 lekė.

Gjendja e llogarisė bankare nė Credins Bank, kursime nga pagesat vjetore, 670 614 lekė. Kredi bankare pėr blerje apartamenti marrė mė 06.03.2017 nė shumėn 13 500 000 lekė me afat deri nė 24.03.2037 dhe kėst mujor 74 366 lekė. Detyrimi i shlyer, 669 301 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 13 115 169 lekė. Kredia bankare nė NBG Bank me vlerė 13 269 200 lekė ėshtė likuiduar plotėsisht nėpėrmjet pagesės pėr transferim kredie nga BKT mė dt. 24.03.2017.

Dashamir Shehi, deputet i PD

Tė ardhura nga paga dhe pėrfitimet e tjera financiare si deputet pėr vitin 2017, shuma 2 012 142 lekė. Tė ardhura mujore nga mėsimdhėnia dhe publikime nė gazeta dhe periodike tė ndryshme, 150 euro ne muaj.

Tė ardhura nga interesat e bonove tė thesarit gjatė vitit 2017, shuma 39 952.65 lekė, pjesa takuese 50 %.

Bashkėshortja, Znj. Enkeleda Shehi, tė ardhura nga shitja e autoveturės tip 'Opel', 300 000 lekė, pjesa takuese 50 %. Bashkėshortja, Znj. Enkeleda Shehi, tė ardhura neto nga paga (pėr periudhėn 1 janar - 16 mars 2017.) si Drejtore e Pėrgjithshme Ekzekutive e Autoritetit tė Mbikėqyrjes Financiare, 710 543 lekė.

Gjendja nė llogarinė rrjedhėse nė Banka Tirana, 30 000 lekė. Gjendja nė llogarinė rrjedhėse nė Bankėn Intesa SanPaolo mė 31.12.2017, ėshtė 150 000 lekė. Gjendja e depozitės 12-mujore nė Bankėn Credins (depozita me vlerė 10 100 euro ėshtė ēelur mė 16.05.2011.), gjendja mė 07.02.2018 ėshtė 11 379 euro, pjesa takuese 50 %. Z. Shehi deklaron se zotėron prona nė pronėsi tė familjes nė sasi tė konsiderueshme tė cilat janė depozituar pranė Komisionit tė Kthimit tė Pronave. (Nuk jepet informacion mė shumė mbi pronat).

Edmond Haxhinasto, deputet i LSI

Pronar me 50 % (pjesė e regjimit martesor 50 % me 50 % me bashkėshorten) i njė ap. me sip 90.6 m2 ndėrtuar nė vitin 1999 si shtesė e ap. tė privatizuar nė vitin 1994 sė bashku me familjen (babain, nėnėn dhe vėllain) me kontribute dhe kursime familjare, vlera nė 1999, 1 600 000 lekė. Pronar me 100 % i njė ap. rreth 60 m2 privatizuar nė vitin 2003 nga Enti Kombėtar i Banesave. Vlera nė vitin 2003, 489 570 lekė, sot vlerėsuar nga njė bankė e nivelit tė dytė pėr efekt kredie, 100 000 euro.

Pronar me 50 % (pjesė e regjimit martesor 50 % me 50 % me bashkėshorten) i njė ap. 174 m2 + garazh nė Tiranė, blerė nė vitin 2013 me kredi dhe kursime familjare, vlera 16 296 000 lekė. Bashkėshortja, Znj. Enkeleida Haxhinasto, pronare me 100 % e njė dyqani me sip. 122 m2 nė Durrės dhuruar nga shoqėria 'Lerenti' sh.p.k, nė pronėsi tė babait.

Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, llogari page, 524 280 lekė. Gjendja e llogarisė rrjedhėse, e pėrbashkėt me bashkėshorten, nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 2 926 euro. Bashkėshortja, Znj. Enkeleida Haxhinasto, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 10 537 euro. Bashkėshortja, Znj. Enkeleida Haxhinasto, gjendja e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 35 253 euro. Bashkėshortja, Znj. Enkeleida Haxhinasto, gjendja e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, (tė ardhura nga shitja e dyqanit me sip. 122 m2.), 105 000 euro.

Tė ardhura si pagesė kalimtare si ish-ministėr dhe mė parė si ministėr, qė nga shtatori 2016, 1 048 560 lekė. Tė ardhura nga qiraja e shtėpisė (deri nė 31 gusht 2017.), 7 200 euro. Bashkėshortja, Znj. Enkeleida Haxhinasto, tė ardhura nga qiraja e ap. nė Durrės, 7 200 euro. Tė ardhura nga kompensimi i pronės si trashėgimtar, 1 300 000 lekė. Bashkėshortja, Znj. Enkeleida Haxhinasto, tė ardhura nga angazhimi pranė Studios Noteriale Altin Haxhinasto, 401 400 lekė nė vit. Shpenzime pėr blerjen e njė autoveturė tip 'Toyota Land Cruiser' blerė me kėste nė mars 2017, 26 000 euro, nė pronėsi tė deklaruesit dhe bashkėshortes, 50 % me 50 %. Tė ardhura nga shitja e automjetit 'Kia Sorento', 6 000 euro.

Anastas Angjeli, deputet i PS

Shtėpi banimi me 450 m2 sip. truall dhe 589 m2 sip. banimi, vlerė 11 500 000 lekė, ndėrtuar nė vitet 1992-1995. Shtėpia ėshtė financuar me tė ardhurat e siguruara nga shitja e apartamentit tė pėrfituar nga procesi i privatizimit plus tė ardhurat e pjestuara nga shitja e shtėpisė sė prindėrve tė bashkėshortes si edhe kredisė bankare. Tokė me sip. 440 m2, nė rrethin e Sarandės, me vlerė 264 000 lekė, blerė me tė ardhurat familjare. Apartament me vlerė 330 000 dollarė nė Boston, SHBA, blerė me tė ardhurat familjare dhe tė ardhurat nga investimet. Apartament me sip. 158 m2 nė Sarandė. Dyqan me sip. 99 m2, nė Sarandė, me vlerė tė paspecifikuar.

Znj. Jona Marashi, shtėpi banimi me vlerė 168 700 dollarė, pjesa nė bashkėpronėsi ėshtė 25%, blerė nėpėrmjet tė ardhurave tė bashkėpronarėve dhe kredisė bankare.

Gjendja e llogari bankare totale 535 323 lekė. Gjendja e llogarive bankare 4 111 dollarė. Gjendja e llogarive bankare 2 741 euro. Kartė krediti minus 2 945 euro. Kredi pėr blerje apartamenti pėr motrėn 39 009 euro.

Bashkėshortja, Znj. Greta Angjeli, zotėron depozitė bankare me vlerė 378 000 dollarė, krijuar nga tė ardhurat familjare. Znj. Angjeli ka llogari bankare me gjendje 5 851 dollarė., krijuar me tė ardhurat nga paga dhe investimet. Znj. Angjeli ka llogari bankare me gjendje 1 337 euro, krijuar me tė ardhurat nga paga dhe investimet. Znj. Angjeli ka llogari bankare me gjendje 197 206 lekė, krijuar me tė ardhurat nga paga dhe investimet. Znj. Angjeli ka fond pensioni privat 524 135 lekė. Znj. Angjeli deklaron krediedhėnie me vlerė 21 132 599 lekė, pa specifikuar afatin kohor dhe normėn pėrkatėse tė interesit.

Znj. Jona Marashi, ka llogari bankare me vlerė totale 52 162 dollarė, krijuar nga tė ardhurat familjare. Znj. Jona Marashi ka kredi bankare me vlerė 95 000 dollarė, marrė pėr blerje shtėpi banimi. Znj. Jona Marashi ka kredi me vlerė 21 000 dollarė, marrė pėr shkollimin nė nivel master.

Z. Angjeli zotėron automjet me vlerė 50 915 dollarė, blerė nga tė ardhurat familjare. Znj. Jona Marashi zotėron dy automjete, njėri me vlerė 26 800 dollarė, blerė nėpėrmjet qirasė financiare dhe tjetri me vlerė 28 000 dollarė, blerė nga tė ardhurat familjare.

Z. Angjeli deklaron si pasuri OJF-nė Qendra Mesdheu, Universiteti Mesdhetar i Shqipėrisė, me vlerė 100 000 lekė.

Tė ardhura nga paga bazė dhe komisionet si deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė, 1 492 125 lekė. Tė ardhura nga pagesa tė tjera nga Kuvendi, 802 280 lekė. Tė ardhura nga pagesat pėr mėsimdhėnie dhe udhėheqje shkencore nė Universitetin Mesdhetar i Shqipėrisė, 2 187 474 lekė. Tė ardhura nga pagesa pėr mėsimdhėnien dhe udhėheqje doktoraturash nė UNS, Maqedoni, 3 000 dollarė. Tė ardhura nga pagesa si anėtar i Akademisė sė Shkencave tė Shqipėrisė, 510 000 lekė.

Tė ardhura nga pagesa pėr tė drejtėn e autorit pėr botimin "Origjina e parasė", 5 000 euro.

 Bashkėshortja, Znj. Greta Angjeli, tė ardhura nga mėsimdhėnia nė Universitetin Mesdhetar tė Shqipėrisė, 2 023 485 lekė. Bashkėshortja, Znj. Greta Angjeli, tė ardhura si person fizik, 241 402 lekė. Bashkėshortja, Znj. Greta Angjeli, tė ardhura nga 'Benisa Sonsulting Co', 11 681 dollarė. Bashkėshortja, Znj. Greta Angjeli, tė ardhura nga 'AAEF Profit Share', 41 564 dollarė. Djali, Z. Eros Angjeli, tė ardhura si person fizik, 240 000 lekė. Djali, Z. Eros Angjeli, tė ardhura nga Qendra Mesdheu / UMSH, 1 933 657 lekė. Djali, Z. Eros Angjeli, tė ardhura nga Ministria e Integrimit ( 01.01.2017 - 31.08.2018.), shuma 684 889 lekė. Djali, Z. Eros Angjeli, tė ardhura nga Mesdheu Education, 421 516 lekė.

Vajza, Znj. Jona Marashi, tė ardhura nga Education Development Center, Waltham, Ma, 92 500 dollarė neto.

Gjendja e llogarisė bankare nė BKT, shtesė 5 100 euro. Gjendja e llogarisė bankare nė BKT, pakėsim - 75 000 lekė. Gjendja e llogarisė bankare nė RZB, pakėsim - 996 300 lekė. Gjendja e llogarisė bankare nė RZB, pakėsim - 150 euro. Gjendja llogarisė bankare nė Commerce Bank, USA, pakėsim - 81 dollarė. Kartė krediti Opensky, pakėsim - 91 dollarė. Gjendja e llogarisė nė RZB, person i autorizuar, pakėsim - 1 400 euro. Gjendja e llogarisė bankare nė EuroBank, Greqi, shtesė 1 195 euro.

Kredi bankare marrė nė BKT pėr blerjen e autoveturės nė mars 2015. Detyrimi i shlyer 9 934 euro, detyrimi i mbetur pashlyer, 23 480 euro. Kredi bankare marrė nė bankėn Eurobank, Greqi pėr blerjen e apartamentit tė motrės nė Greqi. Detyrimi i shlyer, 3 753 euro, detyrimi i mbetur pashlyer, 30 857 euro.

Bashkėshortja, Znj. Greta Angjeli, gjendja e llogarisė bankare nė RZB, pakėsim 42 670 euro. Bashkėshortja, Znj. Greta Angjeli, gjendja e llogarisė bankare nė RZB, pakėsim 54 270 dollarė. Bashkėshortja, Znj. Greta Angjeli, gjendja e llogarisė bankare nė BKT, shtesė 51 845 lekė. Bashkėshortja, Znj. Greta Angjeli, gjendja e llogarisė bankare nė BKT, pakėsim 13 605 euro. Bashkėshortja, Znj. Greta Angjeli, gjendja e llogarisė bankare nė BKT, pakėsim 35 080 dollarė. Bashkėshortja, Znj. Greta Angjeli, gjendja e llogarisė bankare nė BKT si person fizik, shtesė 1 337 700 lekė. Bashkėshortja, Znj. Greta Angjeli, gjendja e llogarisė bankare nė Bank at Commerse, Ma, USA, pakėsim 3 070 dollarė. Bashkėshortja, Znj. Greta Angjeli, gjendja e llogarisė bankare nė Citizens Bank, Ma, USA, pakėsim 116 172 dollarė. Bashkėshortja, Znj. Greta Angjeli, gjendja e llogarisė bankare nė Devine's Bank, Ma, USA, pakėsim 153 424 dollarė. Bashkėshortja, Znj. Greta Angjeli, fond pensioni nė RZB, shtesė 57 460 lekė. Bashkėshortja, Znj. Greta Angjeli, gjendja e llogarisė bankare nė Intesa SanPaolo Bank Tirana, shtesė 41 740 dollarė. Bashkėshortja, Znj. Greta Angjeli, investime nė shoqėrinė PJE Co, 2017, shtesė 115 000 dollarė, pjesa takuese 25 %. Bashkėshortja, Znj. Greta Angjeli, gjendja e llogarisė bankare nė EuroBank, Greqi, shtesė 950 dollarė.

Djali, Z. Eros Angjeli, gjendja e llogarisė bankare nė BKT, pakėsim 254 000 lekė. Djali, Z. Eros Angjeli, investim nė shoqėrinė PJE Co (transferuar siē ėshtė deklaruar nga prindėrit, tė ardhura familjare), shtesė 115 000 dollarė, pjesa takuese 25 %. Djali, Z. Eros Angjeli, detyrim si person fizik nė shumėn 800 000 lekė. Detyrimi i shlyer, 400 000 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 400 000 lekė. Vajza, Znj. Jona Marashi, gjendja e llogarisė bankare nė Citizens Bank, Ma, SHBA, shtesė 21 283 dollarė. Vajza, Znj. Jona Marashi, gjendja e llogarisė bankare nė American Express, shtesė 1 703 dollarė. Vajza, Znj. Jona Marashi, investim nė shoqėrinė PJE Co, (tė ardhura nga prindėrit dhe familjare), shtesė 115 000 dollarė, pjesa takuese 25 %. Vajza, Znj. Jona Marashi, kredi bankare pėr shtėpinė ku zotėron 25 %. Detyrimi i shlyer, 7 817 dollarė, detyrimi i mbetur pashlyer 89 568 dollarė.

Edmond Spaho, deputet i PD

Tė ardhura nga funksioni i deputetit, 2 222 962 lekė. Tė ardhura si pagesa nga Universiteti 'Marin Barleti', rreth 120 000 lekė. Tė ardhura nga interesat e depozitės dhe bonot e thesarit nė Credins Bank, BKT, Intesa Sanpaolo Bank, Banka e Shqipėrisė, rreth 300 000 lekė. Tė ardhura nga qiraja e apartamentit, 324 000 lekė.

Bashkėshortja, Znj. Elga Spaho, tė ardhura nga paga dhe puna jashtė orarit, rreth 1 020 000 lekė.

Gjendja e depozitės bankare, pakėsim 8 460 euro. Kjo shumė ėshtė transferuar nė Universitetin Katolik tė Leuven, Belgjikė si pagesė shkolle pėr vajzėn. Shuma jepet nga universiteti, nė llogari tė vajzės me kėste mujore.

Kredi pėr blerje banesė nė vlerėn 1 760 000 lekė ndaj Entit tė Banesave. Detyrimi i shlyer pėr vitin 2017 ėshtė 64 800 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 275 036 lekė.

Vajza, Ami Spaho, llogari rrjedhėse nė bankėn KBC, Bruksel. Nė kėtė llogari transferohen nga Universiteti Katolik Leuven 640 euro/muaj ( nė tetor 2017 janė transferuar 1 280 euro) si dhe rreth 360 euro/muaj marrė nga familja pėr tė pėrballuar strehimin (540 euro/muaj) dhe jetesėn nė Belgjikė. Fondet qė transferohen nga universiteti janė depozituar nga familja para se tė fillojė viti shkollor.

Erion Braēe, deputet i PS

Tė ardhur nga puna si deputet, 2 461 239 lekė. Bashkėshortja, tė ardhura nga puna, 1 860 003 lekė.

Tė ardhura nga shitja e makinės tip 'Mercedes Benz', 21 700 euro.

Gjendja e depozitės bankare nė Intesa Sanpaolo Bank, nė emėr tė vajzės, Znj. Anja Braēe, 3 128 euro + interesat e viteve 2007-2017. Gjendja e llogarisė sė kursimeve nė Credins Bank, krijuar nga paga dhe shpėrblime, pakėsim 34 000 lekė. Gjendja e llogarisė nė Credins Bank mė 31.12.2017 ėshtė 1 201 979 lekė. (Shuma prej 1 236 000 lekėsh ėshtė transferuar si kursime nga viti 2016.). Kredi bankare marrė nė ish-Banka e Kursimeve, transferuar nė Raiffeisen Bank, nė vlerėn 5 000 000 lekė. Detyrimi i shlyer deri mė 31.12.2017, shuma 288 000 lekė.

Jorida Tabaku, deputete e PD

Tė ardhura vjetore neto nga paga si deputete (01.01.2017 - 31.12.2017.), shuma 1 408 825 lekė. Tė ardhura si rimbursim pėr shpenzime karburanti, telefoni, dieta dhe honorare nga mbledhjet e komisioneve nė funksionin e deputetes (pėr periudhėn 01.01.2014 - 31.12.2016.), shuma 853 951 lekė.

Bashkėshorti, Z. Saimir Sallaku, tė ardhura nga pagesa dhe shpėrblime si pedagog nė Fakultetin e Ekonomisė, Universiteti i Tiranės, 801 995 lekė. Bashkėshorti, Z. Saimir Sallaku, tė ardhura nga pagesa dhe shpėrblime si anėtar i Bordit tė bankės Credins, 4 614 euro. Bashkėshorti, Z. Saimir Sallaku, tė ardhura nga pagesa dhe rimbursime shpenzimesh udhėtimi, akomodimi, qėndrimi nga REPIM, UK, 23 605 GBP.

Kredi bankare marrė nė NBG Bank pėr shtėpi nė shumėn 130 000 euro me afat 10 vjet, normė interesi 5 % pėr 5 vjet dhe euribor + 3.75 % pėr periudhėn e mbetur, me kėst mujor 1 385 euro.Detyrimi i shlyer pėr vitin 2017, shuma 15 783 euro, detyrimi i mbetur pashlyer 0 euro.Multimedia: Koha Jone
Kategoria e medias: Shtyp i shkruar
Datė publikimi: 19-08-2018
Titulli i publikimit: Zbardhet pasuria e anėtarėve tė Komisionit tė Ekonomisė, Braēe shet makinė 21 mijė euro, Haxhinasto mijėra euro nga qeratė, Spaho arsimon fėmijėt nė Belgjikė
Pėrshkrim i publikimit: Zbardhet pasuria e anėtarėve tė Komisionit tė Ekonomisė. Prej disa ditėsh gazeta ka bėrė publike pasurinė e njė pjesė tė madhe tė grupit tė deputetėve si dhe tė kryebashkiakėve, ndėrsa sot po bėn publike pasurinė e deputetėve qė janė anėtarė tė Komisionit tė Ekonomisė. Sipas tė dhėnave tė deklaruara pranė ILDKP, vetėm nė deklaratėn e vitit 2017, shumė nga anėtarėt e kėtij komisioni kanė deklaruar tė ardhura nė forma nga mė tė ndryshmet.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :