Ndryshimi i fundit: E Diel, 19 Janar 2020

Spitali i Traumės transferon shėrbimin e pastrimit tek privati, tenderin e fiton pa garė ish-bashkėshortja e Nikolin Jakės

1 vit mė parė
share()?>
Spitali i Traumės transferon shėrbimin e pastrimit tek privati. Nė kėtė mėnyrė, Qendra spitalore e Traumės ėshtė e para qė procedon me kėtė lloj transferimi tė shėrbimit drejt privatit, ndėrsa punonjėset sanitare nuk janė mė pjesė e administratės sė spitalit.

Tenderi “pėr kryerjen e shėrbimit tė Pastrimit tė ambienteve tė brendshme dhe pastrim sistemim gjelbėrimi i ambienteve tė jashtme pėr Spitalin Universitar tė Traumės”, ėshtė fituar nga operatori ‘Sori –al SHPK’, me administratore Alma Tafanin, e cila njihet edhe si ish-bashkėshortja e Nikolin Jakės, kryetari i Dhomės sė Tregtisė, Nikolin Jaka, i pėrfolur vazhdimisht si njė nga pėrfituesit mė tė mėdhenj tė tenderave publikė.

Kontrata ėshtė lidhur mė 6 gusht tė kėtij viti, ndėrsa sipas tė dhėnave nga Open Procurement Albania . Ajo qė bie nė sy ėshtė qė ky shėrbim prej disa vitesh prokurohet pėrmes procedurės Negocim i Drejtpėrdrejtė (pa konkurrim dhe garė).

“Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk”, thuhet nė njė sqarim tė faqes Open Procurement Albania.
Nė spitalet publike shqiptare drejt privatit ėshtė deleguar edhe pastrimi i ambienteve tė brendshme tė spitalit.

Sori –al ėshtė njė kompani qė merret me shėrbimin e ushqimeve tė gatuara shpėrndarja tek pacientet, menca, realizimi i shėrbimit tė pastrimit tė ambienteve tė brendshme dhe tė jashtme tė objekteve publike dhe private, realizimin e shėrbimeve tė lavanterise, pastrimit kimik pėr entet publike dhe private etj.

Multimedia: Politiko
Kategoria e medias: Shtyp i shkruar
Datė publikimi: 22-08-2018
Titulli i publikimit: Spitali i Traumės transferon shėrbimin e pastrimit tek privati, tenderin e fiton pa garė ish-bashkėshortja e Nikolin Jakės
Pėrshkrim i publikimit: Spitali i Traumės transferon shėrbimin e pastrimit tek privati. Nė kėtė mėnyrė, Qendra spitalore e Traumės ėshtė e para qė procedon me kėtė lloj transferimi tė shėrbimit drejt privatit, ndėrsa punonjėset sanitare nuk janė mė pjesė e administratės sė spitalit.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :