Ndryshimi i fundit: E Diel, 29 Mars 2020

Pasuri dhe pushtet, ēfarė ndryshoi nė pasurinė e 61 kryebashkiakėve nė vitin e fundit/ SKEDA

2 vite mė parė
share()?>
Nė prag tė zgjedhjeve tė vitit 2019, disa nga kryebashkiakėt do tė synojnė rikandidim duke kėrkuar nga mandatim tė ri nga subjektet politike dhe elektorati. Open Data Albania ka publikuar tė dhėnat e plota pėr pasurinė e 61 kryebashkiakėve.

Kėto tė dhėna ndihmojnė kontrollin publik (jo vetėm kontroll institucional) tė integritetit tė zyrtarėve tė lartė, duke i dhėnė mundėsi publikut tė njihet me burime pasurie, interesa ekonomike, lidhje tė influencės dhe konfliktit tė mundshėm tė interesit, pėr subjekte qė mbajnė poste dhe funksione publike.

Deklarimi i aseteve hedh dritė mbi pasuritė, llojin e tyre, interesat dhe angazhimet private apo publike tė anėtarėve tė familjes, pėrfitime qė vinė nė pasurinė e tė zgjedhurve, si pasojė e politkėbėrjes apo akteve tė lėshuara prej tyre etj.

Pėr t’u njohur me pasurinė e kryebashkiakėve klikoni mė poshtė sipas emrave;
Adem LALA Bashkia Has

Adriatik ZOTKAJ Bashkia Poliēan

Agron KAPLLANAJ Bashkia Mallakastėr

Ahilea DEĒKA Bashkia Dropull

Altin TOSKA Bashkia Cėrrik

Ardian KOKOMANI Bashkia Shijak

Arif TAFANI Bashkia Belsh

Armando SUBASHI Bashkia Fier

Artur BARDHI Bashkia Kurbin

Artur BUSHI Bashkia Krujė

Bashkim SHEHU Bashkia Kukės

Basir ĒUPA Bashkia Klos

Beqir NUREDINI Bashkia Rrogozhinė

Besnik DUSHAJ Bashkia Tropojė

Bledjon NALLBATI Bashkia Devoll

Dritan LELI Bashkia Vlorė

Durim RROSHI Bashkia Memaliaj

Edmond THEMELKO Bashkia Pustec

Eduart KAPRI Bashkia Pogradec

Erion VELIAJ Bashkia Tiranė

Fatos TUSHE Bashkia Lushnje

Fiqiri ISMAILI Bashkia Vorė

Florjana KOKA Bashkia Sarandė

Fran FRROKAJ Bashkia Lezhė

Fran TUCI Bashkia Fushė-Arrėz

Fredi KOKONESHI Bashkia Divjakė

Gėzim TOPĒIU Bashkia Maliq

Gjon GJONAJ Bashkia Pukė

Ilia STEFO Bashkia Kolonjė

Isa SAKJA  Bashkia Kavajė

Jorgo GORO Bashkia Himarė

Juliana MEMAJ  Bashkia Ura Vajgurore

Kastriot GURRA Bashkia Librazhd

Klement NDONI Bashkia Kėlcyrė

Leonidha HRISTO Bashkia Finiq

Luiza MANDI Bashkia Libohovė

Luljeta DOLLANI Bashkia Gramsh

Majlinda BUFI Bashkisa Roskovec

Melaim DAMZI  Bashkia Bulqizė

Miranda RIRA Bashkia Prrenjas

Ndrec DEDAJ Bashkia Mirditė

Nezir RIZVANI Bashkia Mat

Niko SHUPULI Bashkia Pėrmet

Pėrparim SHAMETAJ Bashkia Selenicė

Petrit SINAJ Bashkia Berat

Qazim SEJDINI Bashkia Elbasan

Rajmonda BALILAJ Bashkia Patos

Rigels BALILI Bashkia Delvinė

Saimir HASALLA Bashkia Peqin

Selfo KAPLLANI Bashkia Kuēovė

Sotiraq FILO Bashkia Korēė

Tėrmet PEĒI Bashkia Tepelenė

Tonin MARINAJ Bashkia Malėsi e Madhe

Vangjush DAKO Bashkia Durrės

Voltana ADEMI Bashkia Shkodėr

Xhelal MZIU Bashkia Kamzė

Zamira RAMI Bashkia Gjirokastėr

Zef HILA Bashkia Vau i DejėsMultimedia: Shqiptaria.com
Kategoria e medias: Shtyp i shkruar
Datė publikimi: 09/07/2018
Titulli i publikimit: Pasuri dhe pushtet, ēfarė ndryshoi nė pasurinė e 61 kryebashkiakėve nė vitin e fundit/ SKEDA
Pėrshkrim i publikimit: Nė prag tė zgjedhjeve tė vitit 2019, disa nga kryebashkiakėt do tė synojnė rikandidim duke kėrkuar nga mandatim tė ri nga subjektet politike dhe elektorati. Open Data Albania ka publikuar tė dhėnat e plota pėr pasurinė e 61 kryebashkiakėve.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :