Ndryshimi i fundit: E Diel, 22 Mars 2020

Prokurimet, raporti i auditimeve – KLSH: Me shkelje 94% e tenderave tė kryera nga njėsitė vendore

2 vite mė parė
share()?>
Kontrolli i Lartė i Shtetit ka konstatuar shkelje nė 94% tė tenderave tė kryera nga 42 njėsi vendore. TV Scan disponon analizėn e auditimeve tė kryera nga KLSH nė Bashkitė nė gjithė vendin.  Nga 994 procedura prokurimi tė kryera nga kėto njėsi me vlerė rreth 100 milionė euro, janė audituar 716 procedura, ose 70% e totalit.  Sipas Kontrollit tė Lartė tė Shtetit, janė konstatuar shkelje proceduriale nė 672 procedura prokurimi ose nė 94% tė tenderave tė audituara.

Pjesa mė e madhe e shkeljeve janė konstatuar nė fazėn e pėrgatitjes sė dokumenteve tė tenderit,  nė mos argumentimin e vlerės sė fondit limit nė 88 procedura prokurimi, nė mos pėrcaktimin e dokumenteve tė tenderave nė 55 procedura prokurimi, nė mos pėrcaktimin e drejtė dhe qartė tė specifikimeve teknike nė 147 procedura prokurimi.

Nė fazėn e zhvillimit tė procedurave tė prokurimeve shkeljet e konstatuara lidhen me standarde tė dyfishta nė shqyrtimin e ofertave nė 200 procedura prokurimi,  dhe kualifikimin i padrejtė i operatorėve ekonomikė nė 148 procedura prokurimi.Multimedia: scan
Kategoria e medias: Agjensi telegrafike
Datė publikimi: 19/06/2018
Titulli i publikimit: Prokurimet, raporti i auditimeve – KLSH: Me shkelje 94% e tenderave tė kryera nga njėsitė vendore
Pėrshkrim i publikimit: Kontrolli i Lartė i Shtetit ka konstatuar shkelje nė 94% tė tenderave tė kryera nga 42 njėsi vendore. TV Scan disponon analizėn e auditimeve tė kryera nga KLSH nė Bashkitė nė gjithė vendin. Nga 994 procedura prokurimi tė kryera nga kėto njėsi me vlerė rreth 100 milionė euro,
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :