Ndryshimi i fundit: E Diel, 19 Janar 2020

PASURIA/ "Peshkaqeni" Beqja, depozita pa fund, 10 llogari bankare dhe njė super shtėpi nė mes tė Tiranės

2 vite mė parė
share()?>
Ilir Beqjes iu tha "suksese nė jetė!" pa shumė zhurmė nga kryeministri Rama pas lumit tė akuzave nė lidhje me koncensionet miliardėshe tė bėra prej tij gjatė mandatit tė parė qeverisės.

Sa herė qė nė nė Shqipėri flitet pėr "peshqit e mėdhenj", emri i tij qarkullon dendshėm nė rrjetet sociale si "peshkaqeni". 

Beqja hyri nė politikė fillimisht si kėshilltar i PS-sė duke shitur kundrejt 18.3 milion lekėve pjesėn e tij tė aksioneve tek kompania "Intech" pasi u zgjodh deputet dhe njėkohėsisht u bė ministėr nė vitin 2013, shkruan Albeu.com.

Sipas tė dhėnave tė publikuara nė Spending Data Albania, po nė tė njėjtin vit rezulton se edhe bashkėshortja e tij ka shitur aksionet e saj tek njė tjetėr kompani me vlerė 21 000 euro.

Nė deklaratėn e tij fillestare tė pasurisė tė bėrė nė vitin 2012, Beqja deklaron 19.2 milion lekė tė ardhura nga kompania nė fjalė, ndėrkohė qė disa vite mė parė kishte marrė kredi 100 000 euro pėr blerjen e njė apartamenti tė madh prej 200 metrash katror nė njė prej zonave mė tė lakmueshme tė Tiranės.

Prej disa vitesh, ish-ministri mė i besuar i Ramės thotė se pėrfiton 900 000 lekė nė vit neto tė ardhura nga qiraja e apartamentit nė fjalė. Kjo ėshtė njė shifėr shumė e madhe krahasuar me ēmimet e qirave nė Tiranė. 

Ndėrkohė, ai deklaron se ka paguar 13 000 euro ēdo vit, pėr dhjetė vite me radhė, pėr apartamentin nė fjalė.

Ai nuk ka tė deklaruar asnjė makinė nė emrin e tij, ndėrkohė qė sėbashku me bashkėshorten rezultojnė me 10 llogari bankare nė banka tė ndryshme tė nivelit tė dytė nė Shqipėri.

Gjatė viteve 2013-214, Beqja ka deklaruar vetėm tė ardhurat nga paga si ministėr, ndėrsa bashkėshortja ka deklaruar tė ardhurat nga paga nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė Tiranės. 

Me tė ardhurat e deklaruara ndėr vite, Ilir Beqja ėshtė njė ndėr politikanėt mė tė pasur tė Kuvendit tė Shqipėrisė. 

Ėshtė njė pasuri, tė cilėn ai thotė se e ka siguruar pėrmes biznesit gjatė periudhės qė nuk ishte politikan. /albeu.com/

Beqja hyri nė politikė fillimisht si kėshilltar i PS-sė duke shitur kundrejt 18.3 milion lekėve pjesėn e tij tė aksioneve tek kompania "Intech" pasi u zgjodh deputet dhe njėkohėsisht u bė ministėr nė vitin 2013, shkruan Albeu.com.

Sipas tė dhėnave tė publikuara nė Spending Data Albania, po nė tė njėjtin vit rezulton se edhe bashkėshortja e tij ka shitur aksionet e saj tek njė tjetėr kompani me vlerė 21 000 euro.

Nė deklaratėn e tij fillestare tė pasurisė tė bėrė nė vitin 2012, Beqja deklaron 19.2 milion lekė tė ardhura nga kompania nė fjalė, ndėrkohė qė disa vite mė parė kishte marrė kredi 100 000 euro pėr blerjen e njė apartamenti tė madh prej 200 metrash katror nė njė prej zonave mė tė lakmueshme tė Tiranės.

Prej disa vitesh, ish-ministri mė i besuar i Ramės thotė se pėrfiton 900 000 lekė nė vit neto tė ardhura nga qiraja e apartamentit nė fjalė. Kjo ėshtė njė shifėr shumė e madhe krahasuar me ēmimet e qirave nė Tiranė. 

Ndėrkohė, ai deklaron se ka paguar 13 000 euro ēdo vit, pėr dhjetė vite me radhė, pėr apartamentin nė fjalė.

Ai nuk ka tė deklaruar asnjė makinė nė emrin e tij, ndėrkohė qė sėbashku me bashkėshorten rezultojnė me 10 llogari bankare nė banka tė ndryshme tė nivelit tė dytė nė Shqipėri.

Gjatė viteve 2013-214, Beqja ka deklaruar vetėm tė ardhurat nga paga si ministėr, ndėrsa bashkėshortja ka deklaruar tė ardhurat nga paga nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė Tiranės. 

Me tė ardhurat e deklaruara ndėr vite, Ilir Beqja ėshtė njė ndėr politikanėt mė tė pasur tė Kuvendit tė Shqipėrisė. 

Ėshtė njė pasuri, tė cilėn ai thotė se e ka siguruar pėrmes biznesit gjatė periudhės qė nuk ishte politikan. /albeu.com/Multimedia: albeu
Kategoria e medias: Website
Datė publikimi: 10-04-2018
Titulli i publikimit: PASURIA/ "Peshkaqeni" Beqja, depozita pa fund, 10 llogari bankare dhe njė super shtėpi nė mes tė Tiranės
Pėrshkrim i publikimit: Ilir Beqjes iu tha "suksese nė jetė!" pa shumė zhurmė nga kryeministri Rama pas lumit tė akuzave nė lidhje me koncensionet miliardėshe tė bėra prej tij gjatė mandatit tė parė qeverisės. Sa herė qė nė nė Shqipėri flitet pėr "peshqit e mėdhenj", emri i tij qarkullon dendshėm nė rrjetet sociale si "peshkaqeni".
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :