Ndryshimi i fundit: E Diel, 19 Janar 2020

Thellohet skandali, zbulohen dhjetra tendera tė fituara nga kompania e nipit tė Sadri Abazit

2 vite mė parė
share()?>
ALKO-IMPEX, kompania nė pronėsi tė nipit tė deputetit tė Sadri Abazit, rezulton se ka dalė fituese nė 17 nga 19 tenderėt ku ka garuar.

Nė njė statistikė tė botuar sot nga Open Data rezulton se shtatė institucione i kanė besuar shėrbimet e tyre kėsaj kompanie, e cila ka pėrfituar 13 milionė USD.

Ajo qė bie nė sy ėshtė fakti se institucionet nuk janė vetėm me drejtues nga Partia Socialiste, por edhe nga PD-ja.
Konkretisht Bashkia e Tiranės dhe Librazhdit kanė numrin mė tė madh tė tenderėve qė ia kanė dhėnė kompanisė sė nipit tė Sadri Abazit, ndėrkohė qė nga PD-ja rezulton se Bashkia e Devollit i ka dhėnė 3 tenderė me vlerė rreth 500 mijė USD.Multimedia: TPZ.AL
Kategoria e medias: Media elektronike
Datė publikimi: 18-04-2018
Titulli i publikimit: Thellohet skandali, zbulohen dhjetra tendera tė fituara nga kompania e nipit tė Sadri Abazit
Pėrshkrim i publikimit: ALKO-IMPEX, kompania nė pronėsi tė nipit tė deputetit tė Sadri Abazit, rezulton se ka dalė fituese nė 17 nga 19 tenderėt ku ka garuar. Nė njė statistikė tė botuar sot nga Open Data rezulton se shtatė institucione i kanė besuar shėrbimet e tyre kėsaj kompanie, e cila ka pėrfituar 13 milionė USD.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :