Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 03 Gusht 2019

“Ja pasuria e Ilir Beqjes” 10 llogari dhe njė super vilė nė mes tė Tiranės…

1 vit mė parė
share()?>
Beqja hyri nė politikė fillimisht si kėshilltar i PS-sė, duke shitur kundrejt 18.3 milion lekėve pjesėn e tij tė aksioneve tek kompania “Intech”, pasi u zgjodh deputet dhe njėkohėsisht u bė ministėr nė vitin 2013, shkruan albeu.com.

Sipas tė dhėnave tė publikuara nė Spending Data Albania, po nė tė njėjtin vit rezulton se edhe bashkėshortja e tij ka shitur aksionet e saj tek njė tjetėr kompani me vlerė 21 000 euro.

Nė deklaratėn e tij fillestare tė pasurisė tė bėrė nė vitin 2012, Beqja deklaron 19.2 milion lekė tė ardhura nga kompania nė fjalė, ndėrkohė qė disa vite mė parė kishte marrė kredi 100 000 euro pėr blerjen e njė apartamenti tė madh prej 200 metrash katror nė njė prej zonave mė tė lakmueshme tė Tiranės.

Prej disa vitesh, ish-ministri mė i besuar i Ramės thotė se pėrfiton 900 000 lekė nė vit neto tė ardhura nga qiraja e apartamentit nė fjalė. Kjo ėshtė njė shifėr shumė e madhe krahasuar me ēmimet e qirave nė Tiranė.

Ndėrkohė, ai deklaron se ka paguar 13 000 euro ēdo vit pėr dhjetė vite me radhė, pėr apartamentin nė fjalė.

Ai nuk ka tė deklaruar asnjė makinė nė emrin e tij, ndėrkohė qė sė bashku me bashkėshorten rezultojnė me 10 llogari bankare nė banka tė ndryshme tė nivelit tė dytė nė Shqipėri.

Gjatė viteve 2013-214, Beqja ka deklaruar vetėm tė ardhurat nga paga si ministėr, ndėrsa bashkėshortja ka deklaruar tė ardhurat nga paga nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė Tiranės.

Me tė ardhurat e deklaruara ndėr vite, Ilir Beqja ėshtė njė ndėr politikanėt mė tė pasur tė Kuvendit tė Shqipėrisė.

Ėshtė njė pasuri, tė cilėn ai thotė se e ka siguruar pėrmes biznesit gjatė periudhės qė nuk ishte politikan.Multimedia: Standart
Kategoria e medias: Shtyp i shkruar
Datė publikimi: 11-04-2018
Titulli i publikimit: “Ja pasuria e Ilir Beqjes” 10 llogari dhe njė super vilė nė mes tė Tiranės…
Pėrshkrim i publikimit: Beqja hyri nė politikė fillimisht si kėshilltar i PS-sė, duke shitur kundrejt 18.3 milion lekėve pjesėn e tij tė aksioneve tek kompania “Intech”, pasi u zgjodh deputet dhe njėkohėsisht u bė ministėr nė vitin 2013,
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :