Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 03 Gusht 2019

Elisa Spiropali, drejtoresha me 100 mijė lekė pagė qė shėtit me Mercedes 40 mijė euro

1 vit mė parė
share()?>
Elisa Spiropali ėshtė fotografuar tė hipė nė njė makinė luksoze Mercedes Benz GLA e tipeve tė fundit.

Nga kėrkimi qė Albeu.com bėri nė internet, rezulton se makina nė fjalė gjysmė fuoristradė e Mercedes Benzit versionin mė tė vjetėr e ka atė tė vitit 2014, i cili fillon mė vlerė 28 000 euro i pėrdorur.

Ndėrkohė, ēmimet mesatare tė makinės nė fjalė janė mes 35 000 - 40 000 eurove pėr prodhimet e vitit 2015-2017 nė varėsi tė gjendjes teknike tė makinės, ndėrkohė qė tė reja arrijnė deri nė 45-50 000 euro.

Pėr tė patur njė makinė tė tillė duhet qė tė punosh fort nė punė shumė tė mira, madje duke patur edhe biznese, prandaj edhe deputetja Spiropali bėn shumė pėrshtypje nė rastin nė nėse marrin nė konsideratė deklarimin e pasurisė nga ajo dhe bashkėshorti.

Sipas deklarimit tė bėrė dhe tė ardhurave tė tė dy bashkėshortėve, duhet qė Spiropali tė mos hajė, tė mos vishet dhe tė mos paguajė asnjė taksė pėr tre vite nė mėnyrė qė tė kursejė 35 000 - 40 000 euro pėr tė blerė njė makinė tė tillė, shkruan Albeu.com.

Megjithatė, deputetja nuk mund tė mos bjerė nė sy edhe pėr veshjet e shtrenjta dhe plot shije, ē'ka duket se ia rėndojnė gjithashtu xhepin.

Deklarimi i pasurisė sė Spiropalit sipas tė dhėnave tė publikuara nga Spending Data

Kur Elisa Spiropali u emėruar si drejtoreshė e Pėrgjithshme e Doganave nga Edi Rama, ajo kishte vetėm 2 200 lekė nė llogarinė e pagės dhe 15 mijė euro tė kursyera nga puna e kryer nė institucione tė ndryshme deri nė tetor tė vitit 2013.

Po ashtu, ishte edhe njė makinė tip Opel me vlerė 200 mijė lekė siē vetė Spiropali ka deklaruar nė Formularin e Deklarimit tė Pasurisė.

Gjatė kėsaj periudhe, Spiropali ishte edhe anėtare e Kėshillit Bashkiak tė Tiranės duke pėrfituar gjatė gjithė vitit rreth 346 mijė lekė tė ardhura.

Pas njė viti nė detyrė si Drejtoreshė e Doganave, ajo deklaroi tė ardhura nga paga vjetore rreth 1 332 mijė lekė duke pėrfituar njė pagė mujore prej 111 000 lekėsh.

Por, Spiropali ėshtė treguar kursimtare e madhe gjatė kėsaj periudhe duke e mbyllur detyrėn tek doganat me mė shumė se 2.5 milionė lekė nė dy banka tė nivelit tė dytė nė vend, ē'ka tregon se ka jetuar me paratė e bashkėshortit.

Kjo, tė paktėn siē pasqyrohet nė formularin e deklarimit tė pasurisė.

Spiropali futet nė Kuvendin e Shqipėrisė nė vitin 2017 me 87 000 lekė dhe 10 000 euro tė kursyera. Ajo ka deklaruar se 10 000 eurot janė nga shuma e parave qė i kishte kursyer qė prej vitit 2013.

Pasuria e bashkėshortit

Nė kėtė periudhė bėn deklarimin e pasurisė edhe bashkėshorti i saj S.T. Ai ka deklaruar njė shumė rreth 80 000 lekė gjendje nga pagat sie dhe 3 000 euro tė kursyera, ndėrkohė qė ka shitur edhe njė makinė me vlerė 30 000 euro, pėr tė cilėn deri nė momentin e deklarimit ėshtė paguar ėshtė likuiduar nė vlerėn e 951 mijė lekėve.

Nė deklaratat e dy bashkėshortėve nuk rezulton ndonjė apartament apo pasuri tjetėr e paluajtshme.Multimedia: Shqiperia Ime
Kategoria e medias: Website
Datė publikimi: 07/04/2018
Titulli i publikimit: Elisa Spiropali, drejtoresha me 100 mijė lekė pagė qė shėtit me Mercedes 40 mijė euro
Pėrshkrim i publikimit: Elisa Spiropali ėshtė fotografuar tė hipė nė njė makinė luksoze Mercedes Benz GLA e tipeve tė fundit. Nga kėrkimi qė Albeu.com bėri nė internet, rezulton se makina nė fjalė gjysmė fuoristradė e Mercedes Benzit versionin mė tė vjetėr e ka atė tė vitit 2014, i cili fillon mė vlerė 28 000 euro i pėrdorur.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :