Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 25 Maj 2019

Pasuritė e deputetėve/ Erdhėn pėr herė tė parė nė Parlament, por me "xhepat plot". Pronat, llogaritė bankare dhe tė...

1 vit mė parė
share()?>
Pasuritė e deputetėve tė rinj, lista e llogarive dhe banesave

“Telegraf” vijon botimin e pasurive tė deputetėve tė rinj tė Kuvendit. Pėrpara se tė hynin nė sallėn e Parlamentit, ata kishin njė tė shkuar tė suksesshme nė biznese, profesione tė lira dhe sipėrmarrje. Sipas “Open Data Albania”, disa prej tyre janė trashėgimtarė tė pasurive tė patundshme, titujve pronėsor apo likuiditeteve. 

1 – Ilir Ndraxhi
Pasuri tė paluajtshme
1) Pronar me 100 % i njė sip. 2000 m2 nė Durrės pėrfituar nėpėrmjet kontratės sė shitblerjes dt. 06.12.2007 me tė ardhura nga babai, i cili ka ushtruar aktivitet tregtar me shoqėrinė “Nraxhi” sh.p.k nga 21.03.1994 - 12.02.1999, tė ardhura nga aktiviteti tregtar i shoqėrisė “IAM” sh.p.k dhe tė ardhura personale tė kursyera ndėr vite, vlera 380.000 lekė. 

2) Pronar me 100 % i njė pasurie me sip. 2000 m2 nė Durrės, pėrfituar sipas kontratės sė shitblerjes dt. 31.08.2008 nga tė ardhura nga babai, i cili ka ushtruar aktivitet tregtar me shoqėrinė “Nraxhi” sh.p.k nga 21.03.1994 - 12.02.1999, tė ardhura nga aktiviteti tregtar i shoqėrisė “IAM” sh.p.k dhe tė ardhura personale tė kursyera ndėr vite, vlera 1.426.000 lekė. 

3) Pronar me 100 % i njė pasurie me sip. 4500 m2 nė Xhafzotaj, Durrės pėrfituar me Aktin e Marrjes sė Tokės nė Pronėsi dt. 17.02.1997, sipas ligjit “Pėr tokėn” dt. 19.07.1991. 

4) Pronar me 100 % i njė pasurie tokė-truall me sip. 1005 m2, sip. ndėrtimore 120 m2 nė Durrės, pėrfituar me kontratė shitblerje dt. 29.03.2010 tė ardhura nga babai i cili ka ushtruar aktivitet tregtar me shoqėrinė “Nraxhi” sh.p.k nga 21.03.1994 - 12.02.1999, tė ardhura nga aktiviteti tregtar i shoqėrisė “IAM” sh.p.k dhe tė ardhura personale tė kursyera ndėr vite, vlera 4.773.750 lekė. 

5) Pronar me 100 % i njė ap. me sip 114 m2 nė Durrės pėrfituar me kontratė shitblerje dt. 06.12.2004 me tė ardhura nga babai, tė ardhura nga aktiviteti tregtar i shoqėrisė “IAM” sh.p.k dhe tė ardhura personale tė kursyera ndėr vite, vlera 1.500.000 lekė. 

6) Pronar me 100 % i njė pasurie truall - ndėrtesė me sip. 234.3 m2, nga e cila 77 m2 ndėrtesa nė Kavajė, pėrfituar me kontratė shitje dt. 08.03.2005, kontratė shitje dt. 12.10.2011, lidhur me ALUIZNI-n pėr kalimin e sė drejtės sė pronėsisė sė truallit dhe lejes sė legalizimit pėr objektin shtesė anėsore + shtesė kati, 1 kat nė objektin ekzistues 1 kat shtesė blerė me tė ardhura nga aktiviteti tregtar i shoqėrisė ndėrsa vlera e investimit nga tė ardhura personale tė kursyera ndėr vite. Vlera e pasurisė 2.050.000 lekė.

7) Bashkėpronar me bashkėshorten i njė trualli me sip. 206.42 m2 nga kjo 174.42 m2 ndėrtesė nė Durrės, pėrfituar me kontratė shitblerje truall+ndėrtesė dt. 04.05.2012, blerė me tė ardhura nga babai, tė ardhura nga aktiviteti tregtar i shoqėrisė “IAM” sh.p.k dhe tė ardhura personale tė kursyera ndėr vite, vlera 7.300.000 lekė. 

8) Pronar me 100 % i njė sip. 5969 m2 truall + 1197 m2 ndėrtesė marrė sipas aktit tė dorėzimit dt. 15.11.2009 nė pėrfundim tė procesit tė likuidimit tė shoqėrisė “Prodhime metalike” sh.a, sipas tė cilit bėhet kalimi i aktiveve afatgjatė truall + ndėrtesė nė kėmbim tė shlyerjes pėrfundimtare tė aksioneve nė masėn 100 %. Kėmbim nė vlerė 100 % tė aksioneve me vlerė 11.644.025 lekė. 

9) Pronar me 100 % i njė trualli me sip. 430 m2, sip. ndėrtimi 229 m2 nė Durrės, marrė sipas kontratės sė shitblerjes dt. 07.04.2010 me shoqėrinė “Dilaver Domi” sh.p.k, pasuri kjo e siguruar nga tė ardhura nga babai, tė ardhura nga aktiviteti tregtar i shoqėrisė “IAM” sh.p.k dhe tė ardhura personale tė kursyera ndėr vite, vlera 2.042.500 lekė. 

10) Pronar me 100 % i njė trualli nė Xhafzotaj tė Durrėsit, me sip. 6399 m2 nė tė cilin ndodhet njė ndėrtesė me sip. 3453 m2. Kjo pasuri vjen si bashkim i pasurisė me sip. 5969 m2 truall + 1197 m2 ndėrtesė sipas aktit tė dorėzimit dt. 15.11.2009 nė pėrfundim tė procesit tė likuidimit tė shoqėrisė 'Prodhime metalike' sh.a dhe pasurisė truall me sip. 430 m2 dhe sip. ndėrtese 229 m2, vendimi i KRRT-sė nr. 1 dt. 21.01.2011 pėr miratimin e sheshit tė ndėrtimit, destinacionit dhe funksionet e tij nė sip. 3954 m2.

Likuiditete
1) Gjendja e llogarisė bankare deri mė 09.09.2017, nga tė ardhura personale, 4.628 lekė. 
2) Gjendja e llogarisė bankare deri mė 09.09.2017, tė ardhura personale, 26.285 lekė. 
3) Gjendja e llogarisė bankare deri mė 09.09.2017, tė ardhura personale, 453.79 dollarė. 
4) Gjendja e llogarisė bankare deri mė 05.10.2017, tė ardhura nga paga dhe depozitimi i gjendjes cash, 1.463.807 lekė. 
5) Gjendja e llogarisė bankare deri mė 09.09.2017, kursime personale, 119.41 euro. 
6) Djali Armando Ndraxhi, kartė krediti me limit 280.000 lekė. 
7) Kredi bankare nė cilėsinė e dorėzanėsit (kontratė kredie dhėnė shoqėrisė “IAM” sh.p.k dt. 26.05.2017.), detyrimi i mbetur pashlyer, 130.199.573 lekė. 
8) Kredi bankare nė cilėsinė dorėzanėsit, (kontratė kredie dhėnė shoqėrisė “IAM” sh.p.k dt. 26.05.2017.), detyrimi i mbetur pashlyer, 1.695.953 dollarė. 
9) Kredi bankare nė cilėsinė dorėzanėsit sipas kontratės dt. 26.05.2017, detyrimi i mbetur pashlyer 11.999.076 lekė. 
10) Kredi bankare nė cilėsinė dorėzanėsit sipas kontratės dt. 26.05.2017, detyrimi i mbetur pashlyer 783.734 dollarė. 
11) Kredi bankare nė cilėsinė dorėzanėsit sipas kontratės dt. 26.05.2017, detyrimi i mbetur pashlyer 113.272.679 lekė. 
12) Bashkėshortja Liljana Ndraxhi, gjendja e llogarisė bankare deri mė dt. 28.09.2017, 26.712 lekė. 
13) Djali Armando Ndraxhi, gjendja e llogarisė bankare deri mė 04.09.2017, tė ardhura nga paga si punonjės i firmės “IAM” sh.p.k, 54.552 lekė.

Tituj financiarė
1) Aksioner nė shoqėrinė “Prodhime Metalike” sh.a, sipas kontratave tė shitblerjes sė aksioneve.
2) Ortak me 50 % nė shoqėrinė “IAM” sh.p.k themeluar sipas vendimit dt. 12.03.1999, investim i babait, vlera e kapitalit 100.000 lekė. 
3) Ortaku i vetėm i shoqėrisė “IAM” sh.p.k pas blerjes sė 50 % tė kuotave tė ortakut tjetėr nėpėrmjet kontratės sė shitjes dt. 06.03.2006 nė vlerėn 12.550.000 lekė, shoqėria lėnė nga babai. Vlera e kapitalit tė shoqėrisė 25.100.000 lekė. 
4) Ortak me 72 % i shoqėrisė “IAM” shp.k pas bashkimit me pėrthithje me shoqėrinė “Glan” sh.p.k, sipas vendimit dt. 22.08.2015 dhe aktmarrėveshjes me dy palėve pėr bashkimin e shoqėrisė. Vlera e aksioneve pas bashkimit, 120.100.000 lekė.

Tė ardhura
Nga paga si administrator nė shoqėrinė “IAM” sh.p.k, 1 140 000 lekė.
Tė ardhura qiradhėnie
1) Nga kontrata e qirasė me shoqėrinė “A.L ASFALT” sh.p.k nė vlerė 10.000 lekė nė muaj me afat 1-vjeēar, totali 120.000 lekė. 
2) Nga kontrata e qirasė me shoqėrinė “AGRO-MENS” sh.p.k nė vlerė 10.000 lekė nė muaj me afat 5-vjeēar, (mbyllur pas 9 muajsh), 90.000 lekė. 
3) Nga kontrata e qirasė me shoqėrinė “AGRO-MENS” sh.p.k nė vlerė 26.000 lekė nė muaj me afat 5-vjeēar, (mbyllur mbas 20 muajsh), 520.000 lekė.
Tė ardhura nga detyrime tė shlyera nga tė tretė
Bashkėshortja Liljana Ndraxhi, tė ardhura nga paga si punonjėse pranė shoqėrisė “IAM” sh.p.k, 30.000 lekė/muaj, 270.000 lekė.


2 – Nuri Belba
Pasuri tė paluajtshme
1) Banesė me dy kate me sip. 118.7 m2 kati i parė, 132.8 m2 kati i dytė dhe 9.4 m2 bodrumi, nė Librazhd. Shtėpia ėshtė ndėrtuar nga viti 1995 deri 2004, legalizuar mė 09.02.2017, por e pahipotekuar, me kursime nga tė ardhurat familjare dhe ndihmė nga vėllezėrit Belba, vlera 1.307.460 lekė. 
2) Bashkėpronar sė bashku me bashkėshorten i njė ap. banimi me sip. 61 m2 nė Tiranė, blerė mė 19.08.2016 me kursime nga tė ardhurat familjare ndėr vite nė shumėn 19.000 euro dhe huamarrje nga njė person fizik nė shumėn 15.000 euro, vlera totale 34.000 euro. 
3) Tokė bujqėsore me sip 5 000 m2 nė Shkumbin pėrfituar nga ligji 7501, por e pahipotekuar.

Likuiditete
1) Kredi konsumatore marrė mė 09.09.2017 nė shumėn 37.164 lekė. Detyrimi i mbetur pashlyer 37.164 lekė. 
2) Overdraft, detyrimi mė 09.09.2017, 57.930 lekė. 
3) Huamarrje te njė person fizik pėr blerje ap. banimi, 15.000 euro.

Automjete
Shpenzime pėr njė autoveture tip “Mitsubish”, prodhim i vitit 1998, blerė nė vitin 2017 me kursime nga tė ardhura familjare, vlera 3.000 euro.
Tė tjera
1) Tė ardhura nga puna si nėnkryetar i Bashkisė Pėrrenjas, (janar-gusht 2017), 431.136 lekė.
2) Bashkėshortja Flutura Belba, tė ardhura nga puna nė Posta sh.a, Qukės (janar - shtator 2017), 216.510 lekė.
3 – Edlira Bode

Pasuri tė paluajtshme
Bashkėshorti Adi Hoxha, pronar me 100 % i 2.9 dynym tokė bujqėsore pėrfituar sipas ligjit 7501 nė Progėr-Devoll.

Likuiditete
1) Gjendja e llogarisė bankare mė 11.05.2016, - 48.879 lekė. 
2) Gjendja e llogarisė bankare joaktive (nė bashkėpronėsi me bashkėshortin me 50 % secili), mė 11.05.2016, 6.09 euro. 
3) Gjendja e llogarisė bankare joaktive mė 1.05.2016, 0 lekė. 
4) Gjendja cash mė 11.05.2016, tė ardhura nga pagat, 500.000 lekė. 
5) Kredi personale nė shumėn 1.000.000 lekė, filluar nė tetor 2013 me afat 7 vjet. Detyrimi i mbetur pashlyer, 742.742 lekė. 
6) Kredi konsumatore nė shumėn 25.990 lekė, filluar nė dhjetor 2014 me afat shlyerje 24 muaj. Detyrimi i mbetur pashlyer 9.573 lekė. 
7) Overdraft me limit 100.000 lekė. Detyrimi i mbetur pashlyer 48.879 lekė. 
8) Bashkėshorti Adi Hoxha, gjendja e llogarisė bankare mė 11.05.2016, tė ardhura nga pagat, 24.175 lekė. 
9) Bashkėshorti Adi Hoxha, gjendja e llogarisė sė pagės mė 11.05.2016, 68.000 lekė.

Automjete
1) Bashkėpronare me 50 % (pjesė e regjimit martesor, 50 % me 50 % me bashkėshortin) e njė autoveturė tip “Fiat Seicento”, vit prodhimi 2002, blerė me tė ardhura nga pagat mė 17.01.2011, vlera 300.000 lekė. 
2) Bashkėshorti Adi Hoxha, pronar me 100 % i njė autoveturė tip “Opel Astra”, vit prodhimi 2000, blerė me tė ardhura nga pagat mė 21.05.2013, vlera 1.000 euro.

Tė ardhura
1) Tė ardhura nga paga si mjeke ORL nė Spitalin Rajonal Korēė, (1 janar - 11 maj 2016), 231.529 lekė. 
2) Tė ardhura nga paga si Drejtore e Spitalit Rajonal, Korēė (11.05.2016 - 31.12.2016), 575.126 lekė. 
3) Tė ardhura nga dieta dhe honorare si Drejtore e Spitalit Rajonal, Korēė (11.05.2016 - 31.12.2016), 66.640 lekė.

4 – Ismet Beqiraj
Pasuri tė paluajtshme
1) Pronar me 50 % (pjesė e regjimit martesor 50 % me 50 % me bashkėshorten) i njė ap. banimi me sip. 112.97 m2, dubleks kati III dhe IV, vendndodhja Ballsh. Ap. ėshtė pėrfituar me vendim dt. 20.09.1995 tė Kėshillit Bashkiak tė Bashkisė Ballsh dhe “Kontratės sė shitjes me kusht” nga Enti i Banesave, Fier. Vlera e ap. ndėrtuar me fonde shtetėrore ėshtė 1.850.787 lekė nga e cila ėshtė zbritur vlera e ap. qė ka poseduar deklaruesi nga privatizimi i banesave para vitit 1990 prej 697 567 lekė, banesė qė i ėshtė dorėzuar Entit tė Banesave, Fier. Kontrata e shitjes sė ap. nga Enti i Banesave, Fier lidhur me vlerėn 1.198.968 lekė ėshtė bėrė nė zbatim tė VKM-sė. Tė ardhurat janė siguruar nga kredia e marrė nga EKB-ja me afat 10 vjet dhe normė interesi 0 %, kredi e shlyer plotėsisht me tė ardhura familjare dhe personale ndėr vite. 
2) Pronar me 50 % i njė ap. banimi nė bashkėpronėsi me vėllain, me sip. 53.1 m2 nė Durrės, blerė sipas kontratės sė shitjes dt. 17.08.2001 me tė ardhura familjare dhe personale ndėr vite. Vlera e ap. blerė nga firma “Kalaj” sh.p.k, 1.200.000 lekė, vlera e pjesės takuese 600.000 lekė. 
3) Ap. banimi me sip. 91.5 m2 nė Tiranė blerė nga shoqėria “I. Ferra” sh.p.k, mė dt. 11.10.2001 me 6.100 dollarė tė ardhura familjare dhe nga puna nė vite dhe 22.000 dollarė dhuruar nga vėllai qė ka njė aktivitet privat, firmė ndėrtimi. Vlera e ap. vlera 31.000 dollarė. Kontrata e shitjes ėshtė likuiduar nė shumėn 28.100 dollarė. Pjesa prej 3.000 dollarė do tė likuidohet nė momentin e hipotekimit tė apartamentit.

Likuiditete
1) Gjendja e llogarisė bankare mė 09.09.2017, tė ardhura nga pagat, 150.094 lekė. 
2) Gjendja e llogarisė bankare mė 09.09.2017, tė ardhura nga pagat, 70 lekė. 
3) Gjendja e llogarisė bankare mė 09.09.2017, tė ardhura nga pagat, 61.91 lekė. 
4) Kredi bankare pėr blerje pajisjesh shtėpiake nė shumėn 250.000 lekė, marrė mė 22.01.2014 me afat 5 vjet, normė aktuale interesi 19.19 % dhe normė efektive interesi 22.16 %, kėsti mujor 6.521 lekė. Detyrimi i mbetur pashlyer, 96.164,70 lekė. 
5) Detyrim i mbetur ndaj shoqėrisė “I. Ferra” sh.p.k nė shumėn 3.000 dollarė nė bazė tė kontratės sė sipėrmarrjes dt. 11.10.2001 pėr blerje ap me sip. 91.5 m2 nė Tiranė, detyrim qė do tė likuidohet nė momentin e hipotekimit tė ap. 
6) Bashkėshortja Nadire Beqiraj, gjendja e llogarisė bankare deri mė 09.09.2017, tė ardhura nga pagat, 42.628 lekė. 
7) Vajza Erinda Beqiraj, gjendja e llogarisė bankare deri mė 09.09.2017, tė ardhura nga pagat, 30.54 lekė. 
8) Vajza Erinda Beqiraj, gjendja e llogarisė bankare deri mė 09.09.2017, tė ardhura nga pagat, 230 lekė. 
9) Vajza Ervisa Beqiraj, gjendja e llogarisė bankare deri mė 09.09.2017, tė ardhura nga pagat, - 49.609,68 lekė. 
10) Vajza Ervisa Beqiraj, overdraft nė vlerėn 120.000 lekė, filluar nė korrik 2017 me afat 12-muaj. Detyrimi i mbetur pashlyer, 49.609,46 lekė. 
11) Vajza Ina Beqiraj, gjendja e llogarisė bankare deri mė 09.09.2017, tė ardhura nga pagat, - 42.875 lekė. 
12) Vajza Ina Beqiraj, overdraft nė vlerė 55.000 lekė dt. fillimi mars 2016 - 25.02.2020. Detyrimi i mbetur pashlyer, 55.000 lekė.

Tė tjera
1) Tė ardhura nga angazhimi si pedagog nė ILA publik, pranė Departamentit tė Kimisė Industriale nė Fakultetin e Shkencave tė Natyrės, Universitetin e Tiranės ku pėrfshihen tė ardhurat nga: paga mujore, orėt e mėsimdhėnies shtesė, udhėheqja e doktoraturave, pjesėmarrja si oponent nė komisionet e mbrojtjes sė disertacioneve dhe angazhimi si bashkėpunėtor pranė AKAFPK, Tiranė pėr hartimin e skelet-kurrikulave tė arsimit profesional nė Shqipėri deri mė 09.09.2017, 1.043.882 lekė.
2) Bashkėshortja Nadire Beqiraj, tė ardhura si specialiste Azhornuese pranė Ujėsjellės-Kanalizimeve, Tiranė, (01.01.2017 - 09.09.2017), 482.650 lekė. 
3) Vajza Erinda Beqiraj, tė ardhura nga paga si specialiste pranė Fondit tė Sigurimit tė Detyrueshėm dhe Kujdesit Shėndetėsor, (01.01.2017 - 09.09.2017) 246.369 lekė. 
4) Vajza Ervisa Beqiraj, tė ardhura nga paga si specialiste nė Departamentin e Financės nė njė bankė (01.01.2017 - 09.09.2017.), 347.123,46 lekė. 
5) Vajza Ina Beqiraj, tė ardhura nga paga si specialiste Sistemesh nė Drejtorinė e Teknologjisė dhe Informacionit pranė Drejtorisė sė Pėrgjithshme tė Postės Shqiptare, (01.01.2017 - 09.09.2017.), 220.098 lekė.

5 – Tatjana Piro
Pasuri tė paluajtshme
1) Pronare me 100 % e njė shtėpie banimi me sip 55 m2 nė Lushnjė, blerė mė 21.07.2003 me tė ardhura nga aktiviteti i shoqėrisė “Vizion”, vlera 500 000 lekė. 
2) Pronare me 100 % i njė toke truall 1000 m2 nė Divjakė, Lushnjė, pėrfituar nga privatizimi (si punonjėsve e ish-ndėrmarrjes etero-vajore, Lushnjė), blerė me kėste pėr 10 vjet mė 12.11.1994, me tė ardhura tė krijuara nga shoqėria 'Vizion', vlera 1.710.190 lekė. 
3) Pronare me 100 % e njė toke kullotė nė Jalė, Vlorė me sip. 7850 m2 blerė mė 12.11.2010 me tė ardhura tė krijuara nga aktiviteti i shoqėrisė sė ndėrtimit, vlera 1.559.990 lekė. 
4) Pronare me 100 % e njė toke ullishte me 110 rrėnjė ullinj tė vlerė me kontratė (10 000 lekė/rrėnja), nė Lushnjė, blerė mė 20.12.2005 me tė ardhura tė krijuara nga bar-restoranti dhe shoqėria, vlera 1.100.000 lekė. 
5) Pronare me 100 % e njė toke arė me sip. 8960 m2 nė Lushnjė pėrfituar nga ligji 7501 si punonjėse e Ndėrmarrjes Pyjore, Lushnjė me 19.05.2000. 
6) Pronare me 100 % e njė lokali 2 kate plus 3 kate nėntokė, marrė me kredi, vlera 60.000.000 lekė. 
7) Bashkėshorti Mezan Piro, pronar me 100 % i njė shtėpie banimi me sip. 48 m2 nė Lushnjė, pėrfituar nga privatizimi nė vitin 1990. Shuma e paguar pėr privatizim, 24.000 lekė. 
8) Bashkėshorti Mezan Piro, pronar i njė toke ullishte me 100 rrėnjė ullinj privatizuar sipas ligjit 7501 sipas aktit tė pronėsisė dt. 20.02.2003, (500 lekė/rrėnja) nė Lushnjė me sip. 4000 m2, vlera 50.000 lekė. 
9) Djali Elvis Piro, pronar me 100 % i njė shtėpie banimi me sip. 117 m2, Tiranė, blerė me kredi, vlera 98.000 euro.

Likujditete
1) Gjendja e llogarisė bankare, 1.000.633 lekė. 
2) Gjendja e llogarisė bankare, 12.818,87 dollarė. 
3) Gjendja e llogarisė bankare, 51.487,63 euro. 
4) Kredi bankare marrė mė 09.01.2017 me afat 12 muaj, 9.900.000 lekė. Deri mė 30.09.2017 janė likuiduar 239.297 lekė dhe janė llogaritur interesa nė shumėn 171.000 lekė. Detyrimi i mbetur pashlyer, 9.998.083 lekė. 
5) Kredi bankare, 50.000.000 lekė, nga tė cilat 30.000.000 nė formė kredie dhe 20.000.000 lekė nė formė overdrafti, kėsti mujor i kredisė 456.463 lekė. Detyrimi i mbetur pashlyer, 36.601.782,51 lekė. 
6) Bashkėshorti Mezan Piro, gjendja cash 1.756.765 lekė. 
7) Djali Elvis Piro, kredi bankare mė 05.06.2013, 98.000 euro me afat 20 vjet, kėsti mujor 475 euro. Detyrimi i mbetur pashlyer, 79.751,28 euro.

Automjete
1) Pronare me 100 % e njė automjeti tip “Benz”, blerė me tė ardhura tė krijuara nga shoqėria, vlera 14.000 euro. 
2) Bashkėshorti Mezan Piro, pronar me 100 % i njė autoveture tip “Land Rover Freelander” e vitit 1999, blerė me kursime nga paga dhe pensioni, vlera 100.000 lekė. 
3) Djali Elvis Piro, pronar i njė autoveture tip “Audi A3”, vit prodhimi 2001, vlera 2.600 euro.

Sende me vlerė
1) Pronare me 100 % e disa sendeve me vlerė (bizhuteri) tė trashėguara nga familja Nurēe e ardhur nga Ēamėria, vlera 2.800.000 lekė. 
2) Pronare me 100 % e disa sendeve me vlerė (bizhuteri), tė blera gjatė 20 viteve, 320.000 lekė.

Tė tjera
1) Tė ardhura tė krijuara nga shoqėria e grumbullimit tė bimėve etero-vajore “Vizion”, 25.285.200 lekė. 
2) Tė ardhura tė krijuara nga bar restorant “Blerimi” deri mė 31.05.2017, 11.271.884 lekė. 
3) Tė ardhura tė krijuara nga shoqėria e ndėrtimit “I.B.N”, 23.553.950 lekė. 
4) Bashkėshorti Mezan Piro, tė ardhura nga paga si arsimtar dhe punonjės bashkie, 1.498.700 lekė. 
5) Djali, tė ardhura nga paga, 9.984.000 lekė.
6) Tė ardhura tė krijuara nga toka bujqėsore, 5.200.000 lekė.Multimedia: GazetaTelegraf
Kategoria e medias: Shtyp i shkruar
Datė publikimi: 06/03/2018
Titulli i publikimit: Pasuritė e deputetėve/ Erdhėn pėr herė tė parė nė Parlament, por me "xhepat plot". Pronat, llogaritė bankare dhe tė...
Pėrshkrim i publikimit: “Telegraf” vijon botimin e pasurive tė deputetėve tė rinj tė Kuvendit. Pėrpara se tė hynin nė sallėn e Parlamentit, ata kishin njė tė shkuar tė suksesshme nė biznese, profesione tė lira dhe sipėrmarrje. Sipas “Open Data Albania”, disa prej tyre janė trashėgimtarė tė pasurive tė patundshme, titujve pronėsor apo likuiditeteve.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :