Ndryshimi i fundit: E Hėnė, 07 Janar 2019

Zbardhet pasuria e deputetėve tė rinj si Grida Duma, Salianji dhe Elisa Spiropali

12 muaj mė parė
share()?>
Deputetėt e rinj tė Kuvendit tė Shqipėrisė rezultojnė pasanikė, biznesmenė tė mėdhenj, pronarė asetesh, aksionesh, pasurish tė patundshme dhe me koleksione arti. Open Data Albania ka publikuar deklarimet e deputetėve qė kanė hyrė nė Parlament pėr herė tė parė. Deputetėt e zgjedhur pėr herė tė parė vijnė nga njė e shkuar qė rezulton shumė e suksesshme nė biznese, profesione tė lira dhe sipėrmarrje.

PASURIA E DISA PREJ DEPUTETEVE TE RINJ TE PS DHE PD

Pasuria e Grida Dumės
Pronare me 50 % (pjesė e regjimit martesor, 50 % me 50 % me bashkėshortin) e njė ap. banimi me sip. 152 m2 nė Tiranė, blerė nga deklaruesja sipas kontratės sė porosisė me kursime, kontribute prindėrore, divident nga ortakėria nė sipėrmarrje private, vlera 90 000 euro.

2) Ap. banimi nė Durrės i cili nuk ėshtė nė pronėsi tė deklarueses pėr shkak tė moszbatimit tė kontratės nga pala sipėrmarrėse. Pėr kėtė arsye kontrata e porosisė ėshtė nė proces gjyqėsor nė Tiranė nė njė kohė qė nė vitin 2009 ishin paguar pėr kėtė ap. 72 000 euro.

Likuiditete (Depozita, Cash, Llogari rrjedhėse, Debi-Kredi, Karta krediti/debiti)  

1) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, tė ardhura nga paga si lektore me kohė tė pjesshme dhe tė plotė, 287 756 lekė.

2) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, tė ardhura nga paga si lektore me kohė tė pjesshme dhe tė plotė, 372 573.

3) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, tė ardhura nga paga si lektore me kohė tė pjesshme dhe tė plotė, 3 558 euro.

4) Gjendja cash, 1 250 000 lekė.

1) Pronare me 100 % i njė makine 'Chevrolet Captiva' blerė me leasing dhe vlera e makinės lėnė nė koncesionar, shlyer me tė ardhura nga pagat, vlera 33 000 euro.

2) Pronare me 100 % e njė makine BMW, blerė me tė ardhura nga shitja e ap. me sip 53 m2, vlera 15 000 euro.

1) Tė ardhura si lektore me kohė tė plotė nė Fakultetin e Shkencave Sociale, Universiteti i Tiranės, 582 489 lekė.

2) Tė ardhura si lektore e ftuar, Lead Albania, 255 dollarė.

3) Bashkėshorti, Z. Ilir Shqina, tė ardhura si specialist (grada kėshilltar), nė Ministrinė pėr Europėn dhe Punėt e Jashtme, (janar-gusht 2017.), 740 040 lekė.

Pasuria e Ervin Salianjit
Pronar me 100 % i njė ap. banimi me sip. 106.48 m2 nė Tiranė pėrfituar sipas njė kontrate shkėmbimi asetesh, (shkėmbimi i njė ap. me sip 253.91 m2 nė Durrės e krijuar nga pjes takuese e pronės familjare, kundrejt ap. nė Tiranė).

Likuiditete (Depozita, Cash, Llogari rrjedhėse, Debi-Kredi, Karta krediti/debiti)  

1) Gjendja e depozitės bankare me afat nė njė bankė tė nivelit tė dytė, tė ardhurat nga paga nga Bashkia Tiranė,kursime dhe interesa depozite, 1 060 068 lekė.

2) Gjendja e depozitės bankare me afat nė njė bankė tė nivelit tė dytė, tė ardhura nga paga, kursime, kontribute familjare dhe interesa depozite, 7 460 euro.

3) Gjendja e depozitės bankare me afat nė njė bankė tė nivelit tė dytė, tė ardhura tė krijuara nga kontrata dt. 17.03.2016 pėr Konsulencė e ndėrmjetėsim dhe interesa depozite, 60 102 euro.

4) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, tė ardhura tė krijuara nga kontrata dt. 17.03.2016 pėr Konsulencė e ndėrmjetėsim dhe interesa depozite, 22 489 euro.

5) Kartė krediti nė njė bankė tė nivelit tė dytė me limit, 579 000 lekė.

6) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, tė ardhura tė krijuara nga kontrata dt. 17.03.2016 pėr Konsulencė e ndėrmjetėsim, 12 988 euro.

7) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, tė ardhura tė krijuara nga kontrata dt. 17.03.2016 pėr Konsulencė e ndėrmjetėsim dhe interesa depozite, 243 660 lekė.

Automjete Pronar me 100 % i njė makine tip "Mercedez Benz", blerė mė 07.01.2014 me tė ardhura familjare, 10 000 euro.

Pasuria e Rudina Hajdarit
Bashkėshorti, Z. Muējon Demiraj, pronar me 50 % i njė godine me sip. 465 m2 nė Nju Jork, USA, vlera 750 000 dollarė.

Likuiditete (Depozita, Cash, Llogari rrjedhėse, Debi-Kredi, Karta krediti/debiti)  

1) Kredi studentore pėr t'u paguar pėr ofruesin e granteve tė shtetit tė Nju Jorkut prej 10 000 dollarėsh pėr kostot e shkollimit universitar. Interesi paguhet me 5 % nė vite mbi kohėzgjatjen e kredisė prej 10 vitesh. Detyrimi i mbetur pashlyer, 9 500 dollarė.

2) Kartė krediti me bilanc 500 dollarė.

3) Detyrime pėr shlyerje qiraje pėr pėrdorimin e ap. tė vėllait prej 80 m2, 300 dollarė nė muaj, 3 600 dollarė nė vit. Detyrimi i mbetur pashlyer, 600 dollarė.

3) Bashkėshorti, Z. Muējon Demiraj, kredi bankare 350 000 dollarė me afat 30 %, normė interesi 5 %. Detyrimi qė ka mbetur pėr t'u shlyer, 315 000 dollarė.

Automjete          Nuk ka

Sende me vlerė  Nuk ka

Tituj Financiarė (Bono thesari, obligacione, letra me vlerė, fonde sigurie, aksione nė bursė, shėrbime financiare tė parapaguara)    

1) Pronare e 10 % tė aksioneve dhe kapitalit tė kompanisė 'Wilcuma LLC', dhuratė nga bashkėshorti, Z. Muējon Demiraj, vlera neto e aksioneve 170 000 dollarė. Sipas marrėveshjes sė aksionerėve nuk ka divident nė para qė paguhet pėr vitin e parė tė punės nė 'Wilcoma LLC'.

2) Bashkėshorti, Z. Muējon Demiraj, pronar i 20 % tė kapitalit nė kompaninė 'Wilcuma LLC', Nju Jork, vlera 340 000 dollarė.

Dhurata   Nuk ka

Tė tjera               

1) Tė ardhura mujore nga paga si deputete nė Kuvendin e Shqipėrisė, 1 050 euro.

2) Bashkėshorti, Muējon Demiraj, tė ardhura nga kompania dhe qiraja e godinės nė Nju Jork, 6 500 dollarė.

3) Tė ardhura mujore nga kompania e bashkėshortit, Z. Muējon Demiraj LLC, 6 500 dollarė, pjesa takuese 50 %.

Pasuria e Elona Gjebreas
1) Kredi bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė pėr blerje ap. me afat 15 vjet dhe normė interesi 4.13 %. Detyrimi i shlyer pėr periudhėn janar - 22 maj, 240 000 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 7 738 344 lekė.

2) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtesė 1 400 euro.

3) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, pakėsim 219 976 lekė.

4) Bashkėshorti, Z. Arian Hoxha, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, pakėsim 1 500 euro.

5) Bashkėshorti, Z. Arian Hoxha,detyrime pėr shlyerje nė bazė tė kontratės sė sipėrmarrjes pėr shtėpinė. Detyrimi i shlyer, 10 000 euro, detyrimi i mbetur pashlyer, 30 000 euro.

1) Pronare me 50 % (pjesė e regjimit martesor 50 % me 50 % me bashkėshortin) e njė ap. banimi 3+1 me sip. 156 m2, vlera 132 500 euro.

2) Pronare me 50 % (pjesė e regjimit martesor 50 % me 50 % me bashkėshortin) e njė ap. banimi 2+1 me sip. 97.61 m2, vlera 68 000 euro.

3) Pronare me 50 % e njė ap. banimi 2+1 me sip. 74 m2 (nė proces shitje), vlera 63 000 euro.

4) Kredi bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė pėr blerje ap. banimi, detyrimi i mbetur pashlyer, 36 343 euro.

Likuiditete (Depozita, Cash, Llogari rrjedhėse, Debi-Kredi, Karta krediti/debiti)  

1) Gjendja e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 17 595.76 dollarė, pjesa takuese 50 %.

2) Gjendja e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 806 862 lekė, pjesa takuese 50 %.

3) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 120 252 lekė.

4) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 995.98 lekė.

5) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 72 .40 dollarė.

1) Tė ardhura nga puna si drejtore nė QSHPZH (“Qendrės Shqiptare pėr Popullsinė dhe Zhvillimin), 1 183 500 lekė.

2) Tė ardhura nga mėsimdhėnia nė Universitetin e New York-ut nė Tiranė, 10 269 euro.

3) Tė ardhura nga shpėrblime nga puna si konsulente 431 500 lekė.

4) Bashkėshorti, Z. Arian Hoxha, tė ardhura nga konsulencė ndėrkombėtare 33 652 euro.

5) Tė ardhura nga konsulencė ndėrkombėtare, 15 305 euro.

6) Tė ardhura nga punėsimi te 'Gani Auto' sh.p.k, 567 360 lekė.

3) Tė ardhura nga punėsimi te 'Gani Auto' sh.p.k, 567 360 lekė.

1) deri mė 22 qershor Tė ardhura nga puna nė Ministrinė e Punėve tė Brendshme, 620 991 lekė.

2) Tė ardhura nga leksione nė Universitetin e New York-ut, 2 290 euro.

3) Tė ardhura nga dietat dhe shpenzime mbėshtetėse pėr pjesėmarrje nė konferenca jashtė vendit, 1 334 dollarė, 566 euro dhe 72 659 lekė.

1) Tė ardhura si anėtare e Kėshillit Bashkiak, 72 250 lekė.

2) Tė ardhura nga pjesėmarrja nė Kėshillin Kombėtar tė Territorit, 15 400 lekė.

1) deri mė datėn 22 qershor Bashkėshorti, Z. Arian Hoxha, tė ardhura neto nga puna si konsulent individual pranė Njėsisė sė Menaxhimit tė Projekteve dhe Rimėkėmbjes sė Energjisė, 753 533 lekė.

2) Bashkėshorti, Z. Arian Hoxha, tė ardhura neto nga puna si drejtor ekzekutiv i Qendrės pėr Marrėdhėnie Pune dhe Dialog Social, 304 049 lekė.

Pasuria e Elisa Spiropalit

1) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, llogari page (01.01.2015 - 11.03.

2015), 2 292 lekė.

2) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, llogari page, (01.01.2015 - 11.03.

2015), 232 738 lekė.

3) Gjendje e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, nga pakėsimi i gjendjes cash, 10 000 euro.

4) Gjendja cash, 5 000 euro.

1) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 87 509.95 lekė.

2) Gjendja cash, 10 000 euro.

3) Kredi bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, ( e pėrbashkėt me bashkėshortin), marrė mė 14.04.2016, 1 120 000 lekė. Detyrimi i mbetur pashlyer, 783 867.51 lekė.

4) Bashkėshorti, Z. Salarjon Totaj, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė mė 09.10.2017, 34 069 lekė.

5) Bashkėshorti, Z. Salarjon Totaj, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė mė 12.102017, 47 698.80 lekė.

6) Bashkėshorti, Z. Salarjon Totaj, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė mė 26.09.2017, shtesė nga shitja e automjetit, 951 200 lekė.

7) Bashkėshorti, Z. Salarjon Totaj, tė ardhura nga kontrata e shitjes sė automjetit mė 28.06.2017, (likuiduar 950 000 lekė banka), 30 000 euro.

8) Bashkėshorti, Z. Salarjon Totaj, gjendja cash shtuar me 3 000 euro.

1) Tė ardhura nga paga si anėtare e Kėshillit Bashkiak, Bashkia Tiranė, 346 800 lekė.

2) Bashkėshorti, Z. Salarjon Totaj, tė ardhura nga pagesa si anėtar i Kėshillit Mbikėqyrės 'Alb Gaz" sh.a, 197 537 lekė.

Tė ardhura nga paga si anėtare e Kėshillit Bashkiak, Bashkia Tiranė, 346 800 lekė.Multimedia: SOT NEWS
Kategoria e medias: Media elektronike
Datė publikimi: 04/03/2018
Titulli i publikimit: Zbardhet pasuria e deputetėve tė rinj si Grida Duma, Salianji dhe Elisa Spiropali
Pėrshkrim i publikimit: Deputetėt e rinj tė Kuvendit tė Shqipėrisė rezultojnė pasanikė, biznesmenė tė mėdhenj, pronarė asetesh, aksionesh, pasurish tė patundshme dhe me koleksione arti. Open Data Albania ka publikuar deklarimet e deputetėve qė kanė hyrė nė Parlament pėr herė tė parė. Deputetėt e zgjedhur pėr herė tė parė vijnė nga njė e shkuar qė rezulton shumė e suksesshme nė biznese, profesione tė lira dhe sipėrmarrje.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :