Ndryshimi i fundit: E Hėnė, 07 Janar 2019

Mziu jep me koncesion pastrimin e Kamzės pėr 1.3 miliardė lekė

12 muaj mė parė
share()?>
Pas problemeve tė verės sė shkuar, ku menaxhimi i mbetjeve u kthye nė njė problem serioz nė Bashkinė e Kamzės, ky institucion ka marrė masa pėr njė zgjidhje afatgjatė.
Bashkia e drejtuar nga Xhelal Mziu ka hapur njė procedurė ndėrkombėtare pėr dhėnien e pastrimit tė qytetit me koncesion pėr 12 vjet.
Vlera e parashikuar e kėtij Partneriteti Publik Privat ėshtė 1 389 833 694 (njė miliard e treqind e tetėdhjetė e nėntė milion) lekė tė rinj pa TVSH.
Projekti parashikon dhėnien me koncesion tė shėrbimit tė pastrimit, grumbullimit, transportimit dhe seleksionimit tė mbetjeve tė Bashkisė Kamėz nėpėrmjet ndėrtimit dhe tė njė stacioni trasferimi.
Sipas tė dhėnave tė publikuara nga Open Data, Bashkia Kamėz ka parashikuar qė koncesionari do tė likuidohet pėr njė periudhe kohore prej 12 vitesh nga momenti i nėnshkrimit tė kontratės.
Sigurimi i Ofertės, pra fondi qė Operatori Ekonomik duhet tė depozitojė paraprakisht si garanci pėrpara se tė hyjė nė garė ėshtė 27 796 674 (njėzet e shtatė milion) lekė tė rinj pa TVSH.
Koncesioni ėshtė shpallur nė 1 mars, dhe data e fundit pėr dorėzimin e dokumenteve nga kompanitė ėshtė 16 prilli i kėtij viti.Njofti i shpalljes sė tenderit nga ana e bashkisė Kamėz

Multimedia: Shqiptarja.com
Kategoria e medias: Media elektronike
Datė publikimi: 03-03-2018
Titulli i publikimit: Mziu jep me koncesion pastrimin e Kamzės pėr 1.3 miliardė lekė
Pėrshkrim i publikimit: Pas problemeve tė verės sė shkuar, ku menaxhimi i mbetjeve u kthye nė njė problem serioz nė Bashkinė e Kamzės, ky institucion ka marrė masa pėr njė zgjidhje afatgjatė. Bashkia e drejtuar nga Xhelal Mziu ka hapur njė procedurė ndėrkombėtare pėr dhėnien e pastrimit tė qytetit me koncesion pėr 12 vjet.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :