Ndryshimi i fundit: E Premte, 07 Dhjetor 2018

Nga apartamentet te jetesa me pension, zbulohet pasuria e prefektėve tė emėruar nga Rama

10 muaj mė parė
share()?>
Apartamente nė Tiranė e nė bregdet, makina, ullishte e tokė bujqėsore, tė ardhura nga menaxhimi projektesh e pensionesh suplementare dhe llogari kursimi janė pasuritė e prefektėve tė emėruar nga kryeministri Edi Rama nė nėntor tė vitit 2017.

Sipas tė ardhurave qė deklarojnė, prefektėt janė tė ndarė nė pronarė shtėpish e tokash dhe ata qė jetojnė me pensione tė parakohshėm ose suplementar. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar, apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės, tė cilat janė bėrė publike nga “Open Spending Albania”.

Deklarimi

Prefektėt kanė deklaruar pranė Inspektoratit tė Lartė tė Deklarimit tė Pasurive pasuritė pėr vitin 2017 dhe mė parė. Nė deklarata janė edhe pasuritė e tė ardhurat e pjesėtarėve tė familjes. Referuar deklaratave tė pasurisė, bie nė sy pasuria e prefektes sė Tiranės Suzana Jahollari, cila pėr vitin 2017 ka deklaruar si pasuri tė paluajtshme njė apartament banimi 2+1 me sipėrfaqe 85 m2 nė Tiranė, pėrfituar me privatizim nė vitin 1993, vlera nė privatizim 23 778 lekė, njė shtesė anėsore e apartamentit tė mėsipėrm me sipėrfaqe 111 m2, ndėrtuar nė vitet 1998-1999, legalizuar nė vitin 2015, vlera 25 000 dollarė dhe njė apartament banimi me sipėrfaqe 39 m2 nė Golem, Kavajė, blerė mė 19.01.2009, vlera 1 600 000 lekė.

Ndėrkohė, prefekti i qarkut tė Fierit, Xhevit Bushaj ėshtė pronar i vetėm nė dy shtėpi banimi nė toka bujqėsore dhe ullishte.

“Pronar me 100 % i njė apartamenti banimi me sipėrfaqe 145.6 m2, blerė me tė ardhurat familjare, plus tė ardhurat nga prodhimi bujqėsor nė fshat 1991-2004, vlera 6 200 000 lekė, pronar me 100% i njė shtėpie banimi nė Fier nė 400 m2 truall, trashėguar nga prindėrit; pronar me 100% i njė toke arė 11 220 m2, pėrfituar sipas ligjit 7501 nė komunėn Frakull, Fier dhe pronar me 100% i njė ullishteje me sipėrfaqe 1820 m2 plus vreshta me sipėrfaqe 490 m2 pėrfituar sipas ligjit 7501”, deklaron pranė Inspektoratit tė Lartė tė Deklarimit tė Pasurive, Xhevit Bushaj, shkruan ‘Gsh’.

Ndėrsa prefekti i Kukėsit, Zenel Kuēana ka deklaruar pranė Inspektoratit tė Lartė tė Deklarimit tė Pasurive njė shtėpie banimi me sipėrfaqe trualli 263 m2 dhe sipėrfaqe ndėrtese 152.2 m2, me vlerė 5 116 203 lekė dhe njė sipėrfaqe ndėrtimi prej 228.1 m2, me vlerė 18 248 000 lekė dhe tė ardhurat mujore prej 25 800 lekė nė muaj, qė i pėrfiton nga pensioni i parakohshėm.Multimedia: NOA
Kategoria e medias: Website
Datė publikimi: 25-02-2018
Titulli i publikimit: Nga apartamentet te jetesa me pension, zbulohet pasuria e prefektėve tė emėruar nga Rama
Pėrshkrim i publikimit: Apartamente nė Tiranė e nė bregdet, makina, ullishte e tokė bujqėsore, tė ardhura nga menaxhimi projektesh e pensionesh suplementare dhe llogari kursimi janė pasuritė e prefektėve tė emėruar nga kryeministri Edi Rama nė nėntor tė vitit 2017. Sipas tė ardhurave qė deklarojnė, prefektėt janė tė ndarė nė pronarė shtėpish e tokash dhe ata qė jetojnė me pensione tė parakohshėm ose suplementar.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :