Ndryshimi i fundit: E Hėnė, 07 Janar 2019

Kush ėshtė kryebashkiaku me rrogėn mė tė lartė. Ja kush ia kalon Veliajt

1 vit mė parė
share()?>
Fatos Tushe dhe Erion Veliaj kryesojnė listėn e kryebashkiakėve pėr tė ardhurat qė sigurojnė nga pozicioni i tyre. Kėshtu Tushe, kryebashkiaku i Lushnjes, pėrgjatė njė viti nga pagat dhe shpėrblimet  ka siguruar 1.7 milionė lekė, ndėrsa Veliaj nė po tė njėjtin vit ka pėrfituar 1.555 milionė lekė.

Portali Open Data Albania ka renditur kryebashkiakėt qė kanė fituar njė mandat drejtues pėr periudhėn 2015-2019, sipas vlerave pėr tė ardhura tė deklaruara pėr vitin 2016.

Analiza pėrkon vetėm me tė ardhura tė gjeneruara gjatė 12 muajve tė vitit 2016 dhe tė deklaruara pranė Inspektoratit pėrkatės.

Kryebashkiakėt janė subjekt i deklarimit dhe kontrollit publik tė pasurive dhe konfliktit tė interesit.

Kryetarėt e Bashkiveduhet tė dorėzojė nė fillim viti njė Deklaratė ku bėhen tė ditura tė ardhura, shtesa apo pakėsim tė pasurisė pėr dymbėdhjetė muaj tė vitit tė fundit.

Deklarimi bėhet brenda tremujorit tė parė tė vitit pasardhės, pėr ti lėnė mė pas vend depozitimit dhe verifikimit nga inspektorėt e ILKDPKI.

Sipas tė dhėnave, rezulton se mė shumė gjatė vitit 2016 ėshtė paguar kryebashkiaku socialist i Lushnjes, Fatos Tushe.
Multimedia: Civitas.al
Kategoria e medias: Media elektronike
Datė publikimi: 29/01/2018
Titulli i publikimit: Kush ėshtė kryebashkiaku me rrogėn mė tė lartė. Ja kush ia kalon Veliajt
Pėrshkrim i publikimit: Fatos Tushe dhe Erion Veliaj kryesojnė listėn e kryebashkiakėve pėr tė ardhurat qė sigurojnė nga pozicioni i tyre. Kėshtu Tushe, kryebashkiaku i Lushnjes, pėrgjatė njė viti nga pagat dhe shpėrblimet ka siguruar 1.7 milionė lekė, ndėrsa Veliaj nė po tė njėjtin vit ka pėrfituar 1.555 milionė lekė.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :