Ndryshimi i fundit: E Hėnė, 07 Janar 2019

Me njė pasuri qė shkon deri nė 5.5 milion euro, ky ėshtė kryebashkiaku mė i kamur nė Shqipėri

1 vit mė parė
share()?>
Vlera e pasurisė sė tij tė paluajtshme kap njė vlerė mbi 5.5 milion euro. Edhe pse kryebashkiaku i njė bashkie tė vogėl, Gjon Gjonaj, rezulton si njė ndėr kryebashkiakėt mė tė pasur nė Shqipėri. Pasuria e tij buron nga veprimtari tė mėparshme nė fushėn e biznesit. Nė deklaratėn fillestare tė pasurisė, duke iu referuar tė dhėnave tė pėrditėsuara nga Open Data, kryetari i Bashkisė sė Pukės, Gjon Gjonaj, deklaron se ėshtė pronar i gjysmės sė Hotel-Turizmit tė Pukės me vlerė 1 650 000 euro si dhe pronar me 50 % i njė magazine frigorifer, me sipėrfaqe 10 mijė m2, nė Kurbin tė Laēit, me vlerė 1 450 000 euro, bėn me dije Report TV.

Gjon Gjonaj ėshtė gjithashtu pronar me 34 % i njė impiant pėr nxjerrje mermeri nė fshati Kolosjan tė Kukėsit, me vlerė 1 800 000 euro. Kreu i Bashkisė sė Pukės ėshtė pronar i dy apartamenteve nė Tiranė, me sipėrfaqe 150 m2, mė vlerė 90 mijė euro si dhe i njė shtėpie banimi me sipėrfaqe 148 m2, me vlerė 88 mijė euro.

Ai ka nė pronėsi gjithashtu dy apartamente me sipėrfaqe 158 m2, me vlerė 86 mijė euro, garazh me sipėrfaqe 45 m2, me vlerė 11 250 euro, shtėpi me sipėrfaqe 146 m2, nė fshatin Luf tė Pukės, mė vlerė 3 000 000 lekė, shtėpie dykatėshe me sipėrfaqe 197.5 m2, toke arė me sipėrfaqe 3096 m2, plus lokal me sipėrfaqe 112 m2, plus magazinė dhe servis me sipėrfaqe 90 m2, nė Xhafzotaj, Durrės, me vlerė 300 mijė euro.

Kreu i Bashkisė sė Pukės ėshtė gjithashtu pronar i njė tokė bujqėsore me sipėrfaqe 3000 m2, nė fshatin Luf tė Pukės, me vlerė 1 500 000 lekė, pronar i njė shtėpie banimi me sipėrfaqe 100 m2, nė fshatin Luf tė Pukė, me vlerė 1 000 000 lekė, pronar i njė toke arė me sipėrfaqe 16 044 m2 nė Barbullojė tė Lezhė, mė vlerė 64 176 000 lekė si dhe i njė toke arė me sipėrfaqe 6500 m2, nė fshatin Luf tė Pukės, me vlerė 1 200 000 lekė.Multimedia: Lapsi.al
Kategoria e medias: Media elektronike
Datė publikimi: 14/11/2017
Titulli i publikimit: Me njė pasuri qė shkon deri nė 5.5 milion euro, ky ėshtė kryebashkiaku mė i kamur nė Shqipėri
Pėrshkrim i publikimit: Vlera e pasurisė sė tij tė paluajtshme kap njė vlerė mbi 5.5 milion euro. Edhe pse kryebashkiaku i njė bashkie tė vogėl, Gjon Gjonaj, rezulton si njė ndėr kryebashkiakėt mė tė pasur nė Shqipėri. Pasuria e tij buron nga veprimtari tė mėparshme nė fushėn e biznesit.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :