Ndryshimi i fundit: E Mėrkurė, 03 Tetor 2018

Kush ia la Balilit nė ruajtje Parkun Kombėtar tė Butrintit?

11 muaj mė parė
share()?>
Ēėshtja Balili u hap sėrish si debat politik. Ishte Erion Braēe ai qė akuzoi nė Parlament se ish-ministri i LSI, Panariti i ka dhėnė 20 ha tokė Klement Balilit, i njohur si baroni i drogės dhe nė kėrkim policor prej njė viti.
Sakaq nė media publikohen tė tjera fakte interesante rreth pėrfitimit tė Balilit nga kontratat me shtetin. Kėshtu sipas tė dhėnave tė Open Data, kompania Balili-CO rezulton fituese e njė kontrate nė Parkun Kombėtar tė Butrinit. 
Kontrata fituese ka si qėllim ruajtjen me anė policisė private tė Parkut. OpenData ku vihet re se kompania ka fituar tenderin dhe ka lidhur kontratėn me Parkun e Butrintit mė 1 Prill 2017. Kontrata mes kompanisė sė sigurit dhe Parkut Kombėtar tė Butrintit, vlerė e mbrojtur nga UNESCO ėshtė firmosur nga ministrja Kumbaro.  

Nga tė dhėnat publike rezulton se kjo kompani ka fituar disa dhjetėra tenderė dhe nė drejtoritė e tatimeve, OSHEE, etj.

Multimedia: Opinion.al
Kategoria e medias: Media elektronike
Datė publikimi: 16-12-2017
Titulli i publikimit: Kush ia la Balilit nė ruajtje Parkun Kombėtar tė Butrintit?
Pėrshkrim i publikimit: Ēėshtja Balili u hap sėrish si debat politik. Ishte Erion Braēe ai qė akuzoi nė Parlament se ish-ministri i LSI, Panariti i ka dhėnė 20 ha tokė Klement Balilit, i njohur si baroni i drogės dhe nė kėrkim policor prej njė viti. Sakaq nė media publikohen tė tjera fakte interesante rreth pėrfitimit tė Balilit nga kontratat me shtetin. Kėshtu sipas tė dhėnave tė Open Data, kompania Balili-CO rezulton fituese e njė kontrate nė Parkun Kombėtar tė Butrinit.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :