Ndryshimi i fundit: E Hėnė, 15 Prill 2019

Balili ėshtė nė kėrkim, por shteti shqiptar i paguan 940 milion lekė kompanive tė tij

1 vit mė parė
share()?>
Klement Balili i njohur si baroni i drogės ėshtė nė arrati prej njė viti, por nė emėr tė kompanisė sė familjes sė tij, Balili-Ko vazhdojnė tė lėvrohen miliona lekė ēdo vit nga Thesari i Shtetit. 

Tė dhėnat janė publikuar nga Open Data tregojnė se Shoqėria e Sigurimit dhe Ruajtjes Fizike “Balili-Ko” nė pronėsi tė Bashkim Balilit, pėr vitin 2016 ka pėrfituar 94 236 818 lekė (tė reja) transaksione nga buxheti i Shtetit.

Po sipas tė njėjtit burim, kjo kompani ka nė ruajtje njė sėrė institucionesh shtetėrore, por jo vetėm kaq edhe gjykata e prokurori.

Kėshtu, Bashkia e Sarandės, prefektura e Vlorės, Gjykata e Gjirokastės, Prokuroria e Sarandės, Dega Tatimeve Sarandė, madje edhe Universiteti Politeknik ruhen nga policia private e Balilit. Ndėrkaq transaksionet vazhdojnė muaj pas muaji. Pagesat e fundit pėr Balili Ko janė bėrė nga institucionet shtetėrore nė nėntor 2017.

Po kėshtu, mes njė numri tė madh objektesh ėshtė edhe Parku Arkeologjik i Butrintit qė ruhet nga Balili-Ko.

Po kaq interesante janė edhe shifrat e Thesarit mbi rritjen e kėsaj kompanie nga viti nė vit, siē tregohet nė grafikėn mė poshtė: Nė 2014 fitim 12 150 501 lekė, nė 2015 11 651 183 dhe nė 2016 16 609 233 lekė.Multimedia: Albeu
Kategoria e medias: Media elektronike
Datė publikimi: 16/12/2017
Titulli i publikimit: Balili ėshtė nė kėrkim, por shteti shqiptar i paguan 940 milion lekė kompanive tė tij
Pėrshkrim i publikimit: Klement Balili i njohur si baroni i drogės ėshtė nė arrati prej njė viti, por nė emėr tė kompanisė sė familjes sė tij, Balili-Ko vazhdojnė tė lėvrohen miliona lekė ēdo vit nga Thesari i Shtetit
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :