Ndryshimi i fundit: E Mėrkurė, 03 Tetor 2018

Kryebashkiakėt, ja kush ėshtė mė i pasuri me 5.5 milionė euro (emri)

11 muaj mė parė
share()?>

Pasuritė e tij tė paluajtshme kanė njė vlerė mbi 5.5 milionė euro. Kryetari socialist i Bashkisė sė Pukės, Gjon Gjonaj, rezulton njė ndėr kryebashkiakėt mė tė pasur nė Shqipėri. Pasuria e tij nuk ka lidhje me funksionin publik, por buron nga veprimtari tė mėparshme nė fushėn e biznesit.

Nė deklaratėn fillestare tė pasurisė, duke iu referuar tė dhėnave tė pėrditėsuara nga Open Data, kryetari i Bashkisė sė Pukės, Gjon Gjonaj, deklaron se ėshtė pronar i gjysmės sė Hotel-Turizmit tė Pukės me vlerė 1 650 000 euro si dhe pronar me 50 % i njė magazine frigorifer, me sipėrfaqe 10 mijė m2, nė Kurbin tė Laēit, me vlerė 1 450 000 euro.

jon Gjonaj ėshtė gjithashtu pronar me 34 % i njė impiant pėr nxjerrje mermeri nė fshati Kolosjan tė Kukėsit, me vlerė 1 800 000 euro. Kreu i Bashkisė sė Pukės ėshtė gjithashtu pronar i dy apartamenteve nė Tiranė, me sipėrfaqe 150 m2, mė vlerė 90 mijė euro si dhe i njė shtėpie banimi me sipėrfaqe 148 m2, me vlerė 88 mijė euro.

Ai ka nė pronėsi gjithashtu dy apartamente me sipėrfaqe 158 m2, me vlerė 86 mijė euro, garazh me sipėrfaqe 45 m2, me vlerė 11 250 euro, shtėpi me sipėrfaqe 146 m2, nė fshatin Luf tė Pukės, mė vlerė 3 000 000 lekė, shtėpie dykatėshe me sipėrfaqe 197.5 m2, toke arė me sipėrfaqe 3096 m2, plus lokal me sipėrfaqe 112 m2, plus magazinė dhe servis me sipėrfaqe 90 m2, nė Xhafzotaj, Durrės, me vlerė 300 mijė euro.

Kreu i Bashkisė sė Pukės ėshtė gjithashtu pronar i njė tokė bujqėsore me sipėrfaqe 3000 m2, nė fshatin Luf tė Pukės, me vlerė 1 500 000 lekė, pronar i njė shtėpie banimi me sipėrfaqe 100 m2, nė fshatin Luf tė Pukė, me vlerė 1 000 000 lekė, pronar i njė toke arė me sipėrfaqe 16 044 m2 nė Barbullojė tė Lezhė, mė vlerė 64 176 000 lekė si dhe i njė toke arė me sipėrfaqe 6500 m2, nė fshatin Luf tė Pukės, me vlerė 1 200 000 lekė.
Multimedia: Panorama Online
Kategoria e medias: Media elektronike
Datė publikimi: 14-11-2017
Titulli i publikimit: Kryebashkiakėt, ja kush ėshtė mė i pasuri me 5.5 milionė euro (emri)
Pėrshkrim i publikimit: Pasuritė e tij tė paluajtshme kanė njė vlerė mbi 5.5 milionė euro. Kryetari socialist i Bashkisė sė Pukės, Gjon Gjonaj, rezulton njė ndėr kryebashkiakėt mė tė pasur nė Shqipėri. Pasuria e tij nuk ka lidhje me funksionin publik, por buron nga veprimtari tė mėparshme nė fushėn e biznesit.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :