Ndryshimi i fundit: E Mėrkurė, 03 Tetor 2018

Zbulohet pasuria, kush ėshtė kryebashkiaku mė i pasur nė Shqipėri

11 muaj mė parė
share()?>
Kryetari socialist i Bashkisė sė Pukės, Gjon Gjonaj, rezulton njė ndėr kryebashkiakėt mė tė pasur nė Shqipėri.

Pasuria e tij nuk ka lidhje me funksionin publik, por buron nga veprimtari tė mėparshme nė fushėn e biznesit.

Nė deklaratėn fillestare tė pasurisė, duke iu referuar tė dhėnave tė pėrditėsuara nga Open Data, kryetari i Bashkisė sė Pukės, Gjon Gjonaj, deklaron se ėshtė pronar i gjysmės sė Hotel-Turizmit tė Pukės me vlerė 1 650 000 euro si dhe pronar me 50 % i njė magazine frigorifer, me sipėrfaqe 10 mijė m2, nė Kurbin tė Laēit, me vlerė 1 450 000 euro. Gjon Gjonaj ėshtė gjithashtu pronar me 34 % i njė impiant pėr nxjerrje mermeri nė fshati Kolosjan tė Kukėsit, me vlerė 1 800 000 euro.

Kreu i Bashkisė sė Pukės ėshtė gjithashtu pronar i dy apartamenteve nė Tiranė, me sipėrfaqe 150 m2, mė vlerė 90 mijė euro si dhe i njė shtėpie banimi me sipėrfaqe 148 m2, me vlerė 88 mijė euro.

Ai ka nė pronėsi gjithashtu dy apartamente me sipėrfaqe 158 m2, me vlerė 86 mijė euro, garazh me sipėrfaqe 45 m2, me vlerė 11 250 euro, shtėpi me sipėrfaqe 146 m2, nė fshatin Luf tė Pukės, mė vlerė 3 000 000 lekė, shtėpie dykatėshe me sipėrfaqe 197.5 m2, toke arė me sipėrfaqe 3096 m2, plus lokal me sipėrfaqe 112 m2, plus magazinė dhe servis me sipėrfaqe 90 m2, nė Xhafzotaj, Durrės, me vlerė 300 mijė euro.

Kreu i Bashkisė sė Pukės ėshtė gjithashtu pronar i njė tokė bujqėsore me sipėrfaqe 3000 m2, nė fshatin Luf tė Pukės, me vlerė 1 500 000 lekė, pronar i njė shtėpie banimi me sipėrfaqe 100 m2, nė fshatin Luf tė Pukė, me vlerė 1 000 000 lekė, pronar i njė toke arė me sipėrfaqe 16 044 m2 nė Barbullojė tė Lezhė, mė vlerė 64 176 000 lekė si dhe i njė toke arė me sipėrfaqe 6500 m2, nė fshatin Luf tė Pukės, me vlerė 1 200 000 lekė.

Eduart Kapri

Kryetari i Bashkisė sė Pogradecit, Eduart Kapri, pėrfaqėsues i Partisė Demokratike, ka nė pronėsi 37 bodrume nė Shėngjin tė Lezhės. 37 bodrumet kanė njė sipėrfaqe 555 metra katrorė.

Po nė Shėngjin tė Lezhės, Eduart Kapri ka nė pronėsi tre njėsi ndėrtimore me sipėrfaqe 1909.42 m2.

Gjithashtu, kryetari i Bashkisė sė Pogradecit ka nė pronėsi nė Shėngjin edhe 45 apartamente, me sipėrfaqe totale 3054.96 m2. Kapri ka nė pronėsi edhe njė apartament me sipėrfaqe 168.53 m2, nė Pogradec, me vlerė 7 881 895 lekė.

Kryebashkiaku i Klosit Basir Ēupa

Pėrfaqėsuesi i Partisė Demokratike nė krye tė Bashkisė sė Klosit, Basir Ēupa, nė deklaratėn fillestare tė pasurisė deklaron 21 pasuri tė paluajtshme, ku pėrfshihen prona, magazina dhe apartamente.

Basir Ēupa deklaron apartament me sipėrfaqe 90.8 m2 nė Klos, vlera 3 178 000 lekė, apartament 58 m2, 4 292 000 lekė, banese private nė Tiranė, truall 283.5 m2 dhe ndėrtesė 117.8 m2, vlera 2 500 000 lekė, magazine nė Mat, trualli dhe ndėrtesė 87.5 m2, magazine nė Mat, 338 m2, truall me sipėrfaqe 580 m2, ndėrtesė 79.9 m2 dhe magazinė etj.

Kryebashkiaku i Klosit deklaron gjithashtu prona nė fshatin Fshat tė Klosit me sipėrfaqe 720 m2, 2348 m2, 450 m2, 1530 m2, 1150 m2, 1200 m2, 450 m2, 3450 m2, 1850 m2, 3375 m2, 1540 dhe 2200 m2. Ndėrkaq, kryetari i Bashkisė Himarė, Jorgo Goro, duke iu referuar deklaratės fillestare tė pasurisė, rezulton me gjashtė pasuri tė paluajtshme.

Pasuria e disa drejtuesve tė njėsive vendore

Gjon Gjonaj, kryetari i Bashkisė sė Kukėsit, pasuria 2016

Paga si kryetar i Bashkisė Pukė, 745 680 lekė.

Anėtar i Kėshillit tė Qarkut Shkodėr, 35 700 lekė.

Pasuria fillestare

Pronar i njė shtėpie banimi me sipėrfaqe 146 m2 nė fshatin Luf njėsia Qerret Pukė, vlera 3 000 000 lekė.

Pronar i njė tokė bujqėsore me sipėrfaqe 3000 m2, nė fshatin Luf njėsia Qerret Pukė , vlera 1 500 000 lekė.

Pronar i njė shtėpie banimi me sipėrfaqe 100 m2, nė fshatin Luf njėsia Qerret Pukė, vlera 1 000 000 lekė.

Pronar i njė tokė arė me sipėrfaqe 6500 m2, nė fshatin Luf njėsia Qerret Pukė , vlera 1 200 000 lekė.

Pronar i njė toke arė me sipėrfaqe 16 044 m2 nė Barbullojė, Lezhė, vlera 64 176 000 lekė.

Pronar i njė shtėpie dykatėshe me sipėrfaqe 197.5 m2, toke arė me sipėrfaqe 3096 m2, plus lokal me sipėrfaqe 112 m2, plus magazine+servis me sipėrfaqe 90 m2, nė Xhafzotaj, Durrės, vlera e pronės 300 000 euro.

Pronar i njė shtėpie banimi me sipėrfaqe 148 m2, vlera 88 800 euro.

Pronar i 2 apartamenteve me sipėrfaqe 158 m2, vlera 86 900 euro.

Pronar i njė garazhi me sipėrfaqe 45 m2, vlera 11 250 euro.

Pronar i 2 apartamenteve me sipėrfaqe 150 m2 nė Tiranė, vlera 90 000 euro.

Pronar me 50 % i njė magazine frigorifer me sipėrfaqe 10 000 m2, vendndodhja Laē Kurbin vlera 1 450 000 euro.

Pronar me 34 % i njė impiant karriere pėr nxjerrje mermeri fshati Kolosjan Kukės, vlera 1 800 000 euro.

Pronar me 50 % i Hotel-Turizmi, Pukė, vlera 1 650 000 euro.

Gjendja cash, 1 400 000 lekė.

Eduart Kapri, kryetar i Bashkisė sė Pogradecit, pasuria 2016

Paga si kryetar i Bashkisė Pogradec, 1 098 003 lekė.

Tė ardhura si Anėtar i Kėshillit tė Qarkut Korēė, 20 350 lekė

Bashkėshortja, Jerina Kapri, tė ardhura nga paga pranė Tirana Bank, 856 934 lekė.

Gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor, 22 774 lekė, pakėsuar me 1 650 lekė.

Gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor, 0 lekė, pakėsuar me 3 302 lekė.

Gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor, 20 170 lekė, pakėsuar me 10 353 lekė.

Gjendje kartė krediti mė 31 dhjetor, -2 570 euro, pakėsuar me 2 551 euro.

Gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor, 0 lekė, pakėsuar me 16 684 lekė.

Bashkėshortja, Znj. Jerina Kapri, gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor, -177 883 lekė, pakėsuar me 179 670 lekė.

Bashkėshortja, Znj. Jerina Kapri, gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor, 63 lekė, pakėsuar me 633 lekė.

Bashkėshortja, Znj. Jerina Kapri, gjendje kartė krediti mė 31 dhjetor, -119 399 lekė, pakėsuar me 119 399 lekė.

Bashkėshortja, Znj. Jerina Kapri, gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor, 0 lekė, pakėsuar me 759 lekė.

Bashkėshortja, shlyer nė vitin 2016 -75 319 lekė pėr kredi konsumatore marrė mė 17.06.2016 me principal 700 000 lekė, afat shlyerje 5 vjet dhe kėst mujor 12 553 lekė. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 634 669 lekė.

Bashkėshortja, shlyer total detyrimi i mbetur prej -46 380 lekė pėr kredi konsumatore marrė mė 19.06.2013 me principal 208 000 lekė, afat shyerje 3 vjet dhe kėst mujor 7 730 lekė.

Pasuria fillestare

Pronar i njė apartamenti me sipėrfaqe 168.53 m2 nė Pogradec, vlera 7 881 895 lekė.

Pronar i 37 bodrumeve me sipėrfaqe 555 m2 nė Shėngjin, Lezhė.

Pronar i 3 njėsive me sipėrfaqe 1909.42 m2 nė Shėngjin, Lezhė.

Pronar i 45 apartamenteve me sipėrfaqe totale 3054.96 m2 nė Shėngjin, Lezhė.

Likuiditete (Depozita, Cash, Llogari rrjedhėse, Debi-Kredi, Karta krediti/debiti)

Llogari bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 24 803 lekė.

Llogari bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 324 095 lekė.

Gjendja cash, 1 400 000 lekė.

Basir Ēupa, kryetari i Bashkisė Klos, pasuria 2016

paga si kryetar i Bashkisė Klos, 845 760 lekė.

Tė ardhura si Anėtar i Kėshillit tė Qarkut, 81 396 lekė.

Bashkėshortja, Znj. Rajmonda Ēupa, tė ardhura nga paga, 965 807 lekė.

Djali Geraldo, tė ardhura nga ushtrim aktiviteti privat, 934 900 lekė.

Nxjerrė veturė tip Benz jashtė pėrdorimi mė 18.01.2016.

Bashkėshortėt, gjendje depozitė bankare mė 31 dhjetor, 826 731 lekė, shtuar me 26 731 lekė.

Bashkėshortėt, gjendje depozitė bankare mė 31 dhjetor, 911 001 lekė, shtuar me 27 232 lekė.

Gjendje depozitė bankare mė 31 dhjetor, 31 574 lekė, pakėsuar me 80 446 lekė.

Gjendje depozitė bankare mė 31 dhjetor, 96 604 lekė, pakėsuar me 20 113 lekė.

Gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor, 10 524 lekė.

Gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor, 46 620 lekė.

Bashkėshortja, gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor, 734 219 lekė, shtuar me 387 965 lekė.

Bashkėshortja, gjendje depozitė bankare mė 31 dhjetor, 545 958 lekė, shtuar me 9 585 lekė.

Blerė mė 25.05.2016 veturė tip Benz, vit prodhimi 2001, -200 000 lekė.

Shlyer nė vitin 2016 -192 000 lekė pėr kredi bankare marrė mė 07.05.2012 pėr rikonstruksion apartament banimi me principal 2 000 000 lekė, afat shlyerje 15 vjet dhe kėst mujor 16 909 lekė. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 1 466 765 lekė.

Pasuria fillestare

Pronar me 50 % i njė apartament me sipėrfaqe 90.8 m2 nė Klos, vlera 3 178 000 lekė.

Pronar me 50 % i njė apartament me sipėrfaqe 58 m2, vlera 4 292 000 lekė.

Pronar i njė banese private nė Tiranė, truall 283.5 m2 dhe ndėrtesė 117.8 m2, vlera 2 500 000 lekė.

Pronar i njė toke arė me sipėrfaqe 720 m2 nė fshatin Fshat Klos, Mat, vlera 110 000 lekė, blerė nė 2013.

Pronar i njė toke arė me sipėrfaqe 2348 m2 nė fshatin Fshat Klos, Mat, vlera 359 000 lekė, blerė nė 2013.

Pronar i njė toke arė me sipėrfaqe 450 m2 nė fshatin Fshat Klos, Mat, vlera 68 850 lekė, blerė nė 2013.

Pronar i njė toke arė me sipėrfaqe 1530 m2, nė fshatin Fshat Klos, Mat, vlera 237 000 lekė, blerė nė 2013.

Pronar i njė toke arė me sipėrfaqe 1150 m2 nė fshatin Fshat Klos, Mat, pėrfituar sipas ligjit nr. 7501.

Pronar i njė toke arė me sipėrfaqe 1200 m2 nė fshatin Fshat Klos, Mat, pėrfituar sipas ligjit nr. 7501.

Pronar i njė toke arė me sipėrfaqe 450 m2 nė fshatin Fshat Klos, Mat, pėrfituar sipas ligjit nr. 7501.

Pronar i njė toke arė me sipėrfaqe 3450 m2 nė fshatin Fshat Klos, Mat, pėrfituar sipas ligjit nr. 7501.

Pronar i njė toke arė me sipėrfaqe 1850 m2 nė fshatin Fshat Klos, Mat, pėrfituar sipas ligjit nr. 7501.

Pronar i njė toke arė me sipėrfaqe 3375 m2 nė fshatin Fshat Klos, Mat, pėrfituar sipas ligjit nr. 7501.

Pronar i njė toke arė me sipėrfaqe 1540 m2 nė fshatin Fshat Klos, Mat, pėrfituar sipas ligjit nr. 7501.

Pronar i njė toke arė me sipėrfaqe 2200 m2 nė fshatin Fshat Klos, Mat, pėrfituar sipas ligjit nr. 7501.

Pronar i njė magazine nė Mat, privatizuar nė vitin 1993.

Pronar i njė trualli+ndėrtesė 87.5 m2, privatizuar nė vitin 1993.

Pronar i njė magazine nė Mat, sipėrfaqe 338 m2, privatizuar nė vitin 1993.

Pronar i njė trualli me sipėrfaqe 580 mė, ndėrtese me sipėrfaqe 79.9 m2 dhe magazinė, privatizuar nga Ministria e Ekonomisė.

Bashkėshortja, pronare me 50 % e njė apartament me sipėrfaqe 90.8 m2 nė Klos, vlera 3 178 000 lekė.

Bashkėshortja, pronare me 50 % e njė apartament me sipėrfaqe 58 m2 nė Klos, vlera 4 292 000 lekė.

Tė ardhura nga shitja e 3375 m2 tokė, 200 000 lekė.

Tė ardhura nga shitja e 450 m2 tokė, 20 000 lekė.

Tė ardhura nga shitja e 1150 m2 tokė, 50 000 lekė.

Tė ardhura nga shitja e 1260 m2 tokė, 50 000 lekė.

Tė ardhura nga shitja e 3450 m2 tokė, 250 000 lekė.

Tė ardhura nga shitja e 2700 m2 tokė, 100 000 lekė.

Tė ardhura nga shitja e 1850 m2 tokė, 80 000 lekė.

Tė ardhura nga shitja e 1200 m2 tokė, 50 000 lekė.

Luiza Mandi, kryetare e Bashkisė Libohovė, pasuria 2016

Paga si kryetar i Bashkisė Libohovė, 738 952 lekė, dieta 148 400 lekė.

Vajza, Elektra, tė ardhura nga paga si mjeke nė Qendrėn Shėndetėsore Libohovė, 373 793 lekė.

Pasuria fillestare

Pronare me 50 % e njė apartament me sipėrfaqe 71.6 m2 nė Libohovė, vlera 18 520 lekė.

Pronare me 50 % e njė kati shtesė me sipėrfaqe 40 m2.

Pronare me 50 % e njė trualli me sip. 300 m2 dhe njė vile 3-katėshe mbi kėtė truall, nė Shkozė, Tiranė, vlera 3 000 000 lekė.

Bashkėshorti, pronar i njė apartamenti me sipėrfaqe 88.16 m2 nė Tiranė, vlera 2 821 120 lekė.

Bashkėshorti, pronar me 25 % i njė trualli me sipėrfaqe 1257 m2 nė Peshkėpi e Poshtme, Gjirokastėr.

Bashkėshorti, pronar me 25 % i njė trualli me sipėrfaqe 1050 m2 nė Peshkėpi e Poshtme, Gjirokastėr.

Depozitė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 909 952 lekė.

Depozitė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 200 007 lekė.

Gjendja cash, 1 200 000 lekė.

Bashkėshorti, depozitė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 3 000 euro.

Automjete

Bashkėshorti, pronar i njė makine “Golf 2”, vlera 150 000 lekė.

Bashkėshorti, pronar me 50 % i njė makine “Golf 5”, vlera 500 000 lekė.

Djali, pronar me 50 % i njė makine “Golf 5”, vlera 500 000 lekė.

Jorgo Goro, kryetar i Bashkisė Himarė, pasuria pėr 2016

Paga si kryetar i Bashkisė Himarė, 892 920 lekė.

Tė ardhura nga interesa bankare, 7 euro.

Bashkėjetuesja Znj. Irena Mato, tė ardhura nga paga, 400 000 lekė.

Tė ardhura nga shitje veture, 1 000 000 lekė.

Gjendje llogari bankare, shtuar me 400 000 lekė.

Gjendje llogari page mė 31 dhjetor, 119 942 lekė.

Gjendje llogari bankare, pakėsuar me 2 050 euro.

Transferuar 50% e llogarisė bankare prej 6 928 dollar tek llogari bankare e bashkėjetueses Znj. Irena Mato.

Bashkėjetuesja Znj. Irena Mato, gjendje llogari bankare, 6 928 dollar.

Bashkėjetuesja Znj. Irena Mato, gjendje llogari pagės, 180 000 lekė.

Pasuria fillestare

Bashkėpronar me 50% i njė shtėpie banimi me sipėrfaqe 120 m2 dhe truall me sipėrfaqe 760 m2, e trashėguar.

Bashkėpronar me 33% i njė toke ullishte me sip. 1 150 m2 dhe i njė toke are me sipėrfaqe 7 550 m2, nė Gorrenje, pėrfituar me ligjin nr. 7 501.

Bashkėshortja zonja Irena Mato pronare me 100% e njė dyqani me sipėrfaqe 134.6 m2, blerė nė vitin 2008, nė vlerėn 108 000 euro. 

Bashkėshortja zonja Irena Mato pronare me 100% e njė dyqani me sipėrfaqe 73.22 m2, blerė nė vitin 2008, nė vlerėn 58 256 euro.

Bashkėshortja zonja Irena Mato pronare me 100% e njė apartamenti me sipėrfaqe 55.8 m2, blerė nė vitin 2008, nė vlerėn 30 000 euro.

Bashkėshortja zonja Irena Mato pronare me 100% e njė apartamenti me sipėrfaqe 101.95 m2, blerė nė vitin 2008, nė vlerėn 56 652 euro.

Tonin Marinaj, kryetar i Bashkisė Malėsi e Madhe, pasuria pėr vitin 2016

Paga si kryetar i Bashkisė Malėsi e Madhe, 1 126 620 lekė.

Tė ardhura si Anėtar i Kėshillit tė Qarkut Shkodėr, 9 350 lekė.

Bashkėshortja, Lindita Marinaj, tė ardhura nga kultivimi i sherebelės, 200 000 lekė.

Bashkėshortja, Lindita Marinaj, tė ardhura nga paga pranė Broker sh.a, 292 600 lekė.

Dhuruar 100% e kuotave te subjektit Marinaj-M shpk nė Koplik, Malėsi e Madhe, vlera 25 820 602 lekė.

Pasuria fillestare

Pronar me 50 % i njė trualli me sipėrfaqe 250 m2, i 6 apartamenteve me sipėrfaqe 194 m2, 152 ,2, 171 m2, 171 m2, 171 m2, 138.3 m2 dhe i njė verande 32.7 m2, vlera 118 040 000 lekė.

Pronar me 50 % i njė apartament me sipėrfaqe 89.8 m2 nė Tiranė, vlera 19 370 000 lekė.

Pronar me 50 % i njė trualli me sipėrfaqe 47.1 m2 + ndėrtese 3-katėshe, vlera 16 980 000 lekė.

Pronar i njė trualli me sipėrfaqe 300 m2.

Bashkėshortja, pronare e subjektit Marinaj-M shpk nė Koplik, Malėsi e Madhe, vlera 25 820 602 lekė.

Llogari bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 114 298 lekė.

Gjendja cash, 1 400 000 lekė, pjesa takuese 20 %.

Bashkėshortja, llogari bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 237 380 lekė.

Bashkėshortja, llogari bankare 24.46 euro.

Bashkėshortja, llogari bankare 277 720 lekė. 

Pronar me 50 % i njė autoveture “Renault”, vlera 1 309 000 lekė.

Rajmonda Balilaj, kryetare e Bashkisė Patos, pasuria viti 2016

Paga si kryetar e Bashkisė Patos, 850 512 lekė.

Tė ardhura nga interesa bankare 0.42 dollar, pėr depozitė nė vlerėn 503 dollarė.

Tė ardhura nga interesa bankare 10.67 dollar, pėr depozitė nė vlerėn 1 792 dollarė.

Tė ardhura nga toka bujqėsore, prodhimtaria “Lajthi”, 750 000 lekė.

Bashkėshorti, Mersin Balilaj, tė ardhura nga paga si punonjės i kompanisė Albpetrol sha, 803 580 lekė.

Bashkėshorti, tė ardhura nga aktiviteti privat, 211 529 lekė.

Vajza, Fioralba, tė ardhura nga paga si Specialiste nė Bashkinė Fier, 232 570 lekė.

Vajza, Fioralba, tė ardhura nga interesa llogari kursimi 94 lekė.

Pasuria fillestare

Pronar me 100% i njė shtėpie banimi dhe truall me sip. 490 m2 nė Patos, blerė nga privatizimi banesave mė 31.08.1994, nė vlerėn 112 928 lekė.

Pronar me 100% i njė ambient biznesi me sip. 20 m2, blerė mė 27.06.1995, nė vlerėn 200 000 lekė.

Pronar me 100% i njė toke bujqėsore me sip. 16 000 m2, pėrfituar me ligjin nr. 7501.

Likuiditete (Depozita, Cash, Llogari rrjedhėse, Debi-Kredi, Karta krediti/debiti) Depozitė bankare nė vlerėn 1 390 dollar, hapur mė 03.10.2006 nė bankė tė nivelit tė dytė.

Pronar me 100% i njė veture tip Opel, blerė mė 14.05.2004, nė vlerėn 4 600 euroDatė publikimi: 14-11-2017
Titulli i publikimit: Zbulohet pasuria, kush ėshtė kryebashkiaku mė i pasur nė Shqipėri
Pėrshkrim i publikimit: Kryetari socialist i Bashkisė sė Pukės, Gjon Gjonaj, rezulton njė ndėr kryebashkiakėt mė tė pasur nė Shqipėri. Pasuria e tij nuk ka lidhje me funksionin publik, por buron nga veprimtari tė mėparshme nė fushėn e biznesit.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :