Ndryshimi i fundit: E Mėrkurė, 03 Tetor 2018

Denoncimi/ Veliaj dhe shokėt e tij, 150 milionė lekė pėr gazetaren e “Top Kanalit”!

11 muaj mė parė
share()?>
Aktivisti i Shoqėrisė Civile, njė herėsh avokat me profesion, Altin Goxhaj, ka sulmuar kryetarin e Bashkisė sė Tiranės, pas situatės sė krijuar nga reshjet e vazhdueshme dhe pėrmbytjet.

Me anė tė njė postimi nė rrjetet sociale, goxhaj shprehet se “Meqė jemi te buxheti i emergjencave civile dhe si i vjedh Lali Leku lekėt tona ja psh se si me gazetaren e Top Channel e cila emrin “artistik” e ka Ledja Liku ndėrsa atė tė vėrtetė e ka Ledja Likaj (pėr transferimin e parave tė Lali Erit). Krijojnė shoqata nė 2017 dhe menjėherė sapo krijohen Bashkiu dhe shokėt e Lalit i kalojnė pa iu tharė mirė vula e gjykatės 11,686,746 L + 3,500,000 L = .15,186,746 L pra mbi 150 MELEONĖ veē si “asistencė teknike” pėr projektet qė kanė tė tjerėt dhe 35 milionė pėr njė LOJĖ (lexoi tė dhėnat nė fund)!”

Nė vijim ai ka publikuar disa tė dhėna tė tjera nė lidhje me denoncimin e tij ku shkruan:

“Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
6,687,846 L = Bashkia Tira1na (3535) QENDRA’MEDIA CIRCUS’ Tirane 13/10/2017 17/10/2017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Tirane Lik proj kul Shkelzen Doli Albania Soul
2,712,400 L = Bashkia Tiran1a (3535) QENDRA’MEDIA CIRCUS’ Tirane 17/08/2017 30/08/2017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Tirane Lik proj sportiv Kampionati i Sportit per te rrinjte 20172,286,500 L = Bashkia Tirana (3535) QENDRA’MEDIA CIRCUS’ Tirane 16/03/2017 23/03/2017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia tirane Likujdim projekt kulturor Gezuar 2017 3,500,000 L = AMSHC (Agjencia pėr Mbėshtetjen e Shoqėrisė Civile) QENDRA’MEDIA CIRCUS’ Emri i Projektit “Loja qė ndryshoi Shqipėrinė” Ledja Liku pėrfaqėsuese e Top Medias: https://www.linkedin.com/in/ledja-liku-835964125/ Tė dhėnat e QENDRA’MEDIA CIRCUS’:
http://www.amshc.gov.al/web/ojf/Qarku-Tirane.htm

11,686,746 L qė i kaloi Lali Leku nga paratė e Bashkisė OJFsė sė sapo krijuar: http://spending.data.al/…/perf_…/QENDRA%2522MEDIACIRCUS%2522

3,500,000 L qė i kaloi shoku i Lali Erit Andi Kananaj pėr projektin “Loja qė ndryshoi Shqipėrinė”: 


 Multimedia: City News
Kategoria e medias: Website
Datė publikimi: 01-12-2017
Titulli i publikimit: Denoncimi/ Veliaj dhe shokėt e tij, 150 milionė lekė pėr gazetaren e “Top Kanalit”!
Pėrshkrim i publikimit: Aktivisti i Shoqėrisė Civile, njė herėsh avokat me profesion, Altin Goxhaj, ka sulmuar kryetarin e Bashkisė sė Tiranės, pas situatės sė krijuar nga reshjet e vazhdueshme dhe pėrmbytjet.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :