Ndryshimi i fundit: E Mėrkurė, 03 Tetor 2018

Para dhe pushtet, ja pasuritė e ministrave tė qeverisė “Rama 2”

11 muaj mė parė
share()?>
Tashmė qė edhe qeveria e re ėshtė shpallur, vėmendja ėshtė drejtuar nga pasuritė e ministrave tė rinj dhe atyre tė rikonfirmuar. Ka qenė portali Open Data i cili ka bėrė pasqyrimin e pasurive tė deklaruara tė tė gjithė ministrave tė kabinetit “Rama 2”, me pėrjashtim tė zėvendėskryeministres Mesi, e cila deri mė tani nuk ka mbajtur post publik, ndaj nuk ka deklaruar tė ardhurat. Mė poshtė mund tė shihni cilėt janė ministrat mė tė “varfėr” dhe mė tė pasur tė qeverisė sė re.

ARBEN AHMETAJTĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet Paga si Ministėr, 1 566 459 lekė.
Tė ardhura nga Bonuse Nuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh Nuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies Tė ardhura nga interesa depozitė bankare, 197 euro.
Tė ardhura Qiradhėnie Nuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale Nuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/Aksione Nuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e Autorit Nuk ka
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi Nuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare 1) Bashkėshortja, Albina Mancka paga vjetore pranė ISP, 5 453 017 lekė.
2) Bashkėshortja, tė ardhura neto nga qiradhėnia e ambienteve tek Samos Tower 10 370 euro.
3) Bashkėshortja, tė ardhur nga qiraja e ambienteve tek Tubourg 12 000 euro.
4) Fėmijė i mitur, tė ardhura interesa bankare nga llogari futura, 1 115 dollarė.
5) Fėmijė i mitur, tė ardhura interesa bankare nga llogari futura, 207 euro.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė Nuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera 1) Gjendje llogari bankare, 38 174 euro (pakėsuar me 109 231 euro pėr vitin 2016 pėr investime nė obligacione dhe shkollimi i vajzės).
2) Gjendje depozitė bankare, 115 650 euro (shtuar me 197 euro pėr vitin 2016 me interesa nga depozita).
3) Obligacione bankare, blerė nė vitin 2016, 100 000 euro.
4) Gjendje llogari bankare e pėrbashkėt me bashkėshorten, 32 133 euro (shtuar me 24 994 euro pėr vitin 2016 nga kėsti i parė i shitjes sė ap. dhe tė ardhura nga qiraja).
5) Gjendje llogari bankare e pėrbashkėt me bashkėshorten, 2 500 000 lekė (shtuar me 1 431 279 lekė me kalim nga llogaria personale dhe tė ardhura nga qiraja).
6) Gjendje llogari bankare e pėrbashkėt me bashkėshorten, 4 639 lekė (shtuar me 15 lekė pėr vitin
2016).
7) Gjendje llogari page, 557 942 lekė (shtuar me 60 045 lekė pėr vitin
2016).
8) Bashkėshortja, Albina Mancka, gjendje llogari bankare, 10 000 lekė.
9) Bashkėshortja, gjendje Bono Thesari 2-vjeēare blerė mė 21.01.2015, 1 800 000 lekė.
10) Bashkėshortja, gjendje llogari page, 336 184 lekė (pakėsuar me 118 618 lekė pėr vitin
2016).
11) Bashkėshortja, gjendje plan kursimi pėr pension, 3 335 616 lekė (shtuar me 1 081 020 lekė pėr vitin
2016).
12) Bashkėshortja, gjendje llogari bankare, 275 euro (pakėsuar me 250 euro pėr vitin
2016).
13) Llogari futura fėmijė i mitur nėn 18 vjeē, gjendja nė 31 dhjetor 2016, 13 715 dollar (shtuar me 546 dollar).
14) Llogari futura fėmijė i mitur nėn 18 vjeē, gjendja nė 31 dhjetor 2016, 30 116 euro (shtuar me 89 euro).
15) Llogari futura fėmijė i mitur nėn 18 vjeē, gjendja nė 31 dhjetor 2016, 18 435 dollar (shtuar me 569 dollar).
16) Llogari futura fėmijė i mitur nėn 18 vjeē, gjendja nė 31 dhjetor 2016, 40 154 euro (shtuar me 118 euro).
SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
1) Shlyer vlerėn 7 997 euro pėr kredi bankare marrė mė 24.08.2006 me principal 100 000 euro, likujdim total.
2) Shlyer vlera 2 630 euro pėr kredi bankare marrė mė 16.11.2009 me principal 24 111 euro, likujdim total.
3) Shlyer vlera 2 747 euro pėr Leasing Makine, likujdim total.
TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2015
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet Tė ardhura nga paga dhe shpėrblime si deputet, 2 164 532 lekė.
Tė ardhura nga Bonuse Nuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh Nuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies Nuk ka
Tė ardhura Qiradhėnie Tė ardhura nga qiraja e banesės, 1 300 euro nė muaj.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale Nuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/Aksione Nuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e Autorit Nuk ka
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi Nuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare Nuk ka
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė Nuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion 201%
Tė tjera Detyrime tė papaguara nė vlerėn 2 848 517 lekė pėr njė kredi disbursuar mė 16.01.2003 me principal 5 000 000lekė.
SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2015
Pėrshkrim shpenzimi
1) Detyrime tė paguara nė vlerėn –2 881 571 lekė pėr njė kredi disbursuar mė 16.01.2003 me principal 5 000 000 lekė.
2) Detyrime tė paguara nė vlerėn –16 630 euro pėr blerje banese.

FATMIR XHAFAJ

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet Tė ardhura nga paga dhe pėrfitime tė tjera financiare si deputet, 2 333 208 lekė.
Tė ardhura nga Bonuse Nuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh Tė ardhura neto pėr pjesėmarrje nė Komisionin e Venecias, 769 euro.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies Tė ardhura neto nga interesa tė dy depozitave bankare, 31 548 lekė.
Tė ardhura Qiradhėnie Tė ardhura neto nga qiradhėnie dyqani nė Vlorė, 13 770 euro, tatim nė burim i paguar sipas kontratės sė qerasė sė datės 17.06.2015.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale Nuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/Aksione Nuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e Autorit Nuk ka
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi Nuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare 1) Bashkėshortja, tė ardhura nga ushtrimi i veprimtarisė sė noteres, 618 050 lekė.
2) Bashkėshortja, tė ardhura nga shitje ap. me sip. 96.7 m2, 30 000 euro, bashkėpronare me hallėn.
3) Vajza, Aulona Xhafaj, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime, 929 309 lekė.
4) Vajza, Amantia Xhafaj, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime pranė PricewaterhouseCoopers S.P.A. Milano, 3 190 euro.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė Nuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion 188%
Tė tjera 1) Gjendje llogarisė sė Master Card, shtuar me 812 euro, nga rimbursim shpenzimesh pėr pjesėmarrje nė komisionin e Venecias si dhe derdhje personale.
2) Gjendje llogarisė pagės shtuar me 757 240 lekė.
3) Gjendje llogari bankare, pakėsuar me 4 028 euro pėr pagesa kėst kredie.
4) Gjendje llogari bankare, pakėsuar me 12 dollar.
5) Gjendje depozitė bankare ēelur mė 11.12.13 me afat maturimi 1 vjeēar, shtuar me 10 126 lekė, me tė ardhura nga interesa.
6) Gjendje depozitė bankare ēelur mė 18.12.15 me afat faturimi 1 vjeēar, shtuar me 21 422 lekė, me tė ardhura nga interesa.
7) Gjendje llogari bankare shtuar me 13 745 euro, me tė ardhura nga qiraja.
8) Gjendje llogari bankare shtuar me 49 euro.
9) Gjendje llogari bankare, pakėsuar me 288 008 lekė pėr pagesa kėst kredie.
10) Gjendje para ēash, pakėsuar me 1 500 000 lekė, pėr mbulim shpenzimesh.
11) Bashkėshortja, Znj. Mimoza Xhafaj, gjendje llogari bankare shtuar me 29 982 euro, me tė ardhura nga shitje prone nė Pogradec nė bashkėpronėsi me tė afėrm.
12) Bashkėshortja, gjendje llogari bankare shtuar me 6 162 lekė.
13) Bashkėshortja, mbyllur depozitė bankare, 1 006 100 lekė dhe hapur depozitė me tė njėjtėn shumė nė bankė tjetėr.
14) Bashkėshortja, shtesė kontrate sipėrmarrje mė 30.06.2004 sipas sė cilės do tė pėrfitohen tre ap. me sip. 89 m2, 77 m2 dhe 70 m2.
15) Vajza, Aulona Xhafaj, gjendje llogarisė sė pagės, shtuar me 30 499 lekė.
16) Vajza, Amantia Xhafaj, gjendje llogari bankare, pakėsuar me 4 704 euro.
17) Vajza, Amantia Xhafaj, gjendje llogari bankare, shtuar me 100 euro.
SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
1) Shlyer nė vitin 2016 –10 257 euro pėr njė kredi pėr blerje ap. banimi marrė mė 18.07.2006 me principal 100 000 euro dhe afat shlyerje 15 vjet, pėr tė cilin mė 31 dhjetor mbeten papaguar 30 000 euro.
2) Shlyer nė vitin 2016 –3 239 euro pėr njė kredi bankare marrė nga vajza Amantia Xhafaj pėr ndjekjen e masterit, pėr tė cilėn ėshtė dorėzanė Z. Xhafaj. Kredia ėshtė marrė mė 21.12.2015 me principal 15 000 euro dhe afat shlyerje 5 vjet, pėr tė cilėn mbeten papaguar mė 31 dhjetor 12 181 euro.
3) Bashkėshortja, blerė veturė 200 000 lekė.

OLTA XHAĒKA

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet Tė ardhura nga paga dhe pėrfitimet nė funksionin e deputetit, 2 495 342 lekė.
Tė ardhura nga Bonuse Nuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh Nuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies Nuk ka
Tė ardhura Qiradhėnie 1) Tė ardhura nga qira pėr periudhėn Maj-Dhjetor 2016, vlera 36 176 euro.
2) Kthim shume nga qiraja nė vlerėn 87 219 euro, tė cilėn deri mė 21.04.2016 qiramarrėsi bėnte derdhje nė llogarinė bankare tė bashkėshortes pėr llogari tė zotit Gaēi.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale Nuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/Aksione Nuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e Autorit Nuk ka
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi Nuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare Nuk ka
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė Nuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion 302%
Tė tjera 1) Shtesė kapitali nė llogari tė Shpk-sė, 42 100 euro, me tė ardhura nga qira.
2) Djali, Kevin Gaci pronar i njė veture tip Golf, 3 000 euro.
SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Shlyer nė vitin 2016 vlera –29 600 euro pėr kredi bankare, e cila ėshtė transferuar nė njė tjetėr bankė tė nivelit tė dytė. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 25 473 euro.

OGERTA MANASTIRLIU

Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Pasuri tė paluajtshme 1) Bashkėpronare me 50% e njė ap. banimi me sip. 71.4 m2 nė Tiranė, blerė nė vitin 2005 me kredi bankare, 38 700 euro.
2) Bashkėpronare me 50% e njė ap. banimi me sip. 99 m2 dhe verandė me sip. 45 m2, blerė nė vitin 2011, 9 450 000 lekė.
Likuiditete (Depozita, Cash, Llogari rrjedhėse, Debi-Kredi, Karta krediti/debiti) 1) Gjendje llogarisė sė pagės, 960 000 lekė dhe 1 080 euro.
2) Bashkėshorti, Z. Ermal Gjinaj, gjendje llogarisė sė pagės, 610 000 lekė.
3) Gjendje kursime cash, 200 000 lekė, pjesa takuese 50%.
Automjete Bashkėpronare me 50% e njė veture blerė nė vitin 2009, 340 000 lekė.
Sende me vlerė Nuk zotėron
Tituj Financiarė (Bono thesari, obligacione, letra me vlerė, fonde sigurie, aksione nė bursė, shėrbime financiare tė parapaguara) Nuk zotėron
Dhurata Nuk zotėron
Tė tjera Kredi bankare shtetėrore e lehtėsuar pėr blerje ap. marrė mė 27.10.2011 me principal 5 000 000lekė, interes 4%, afat shlyerje 360 muaj dhe kėst mujor 24 000 lekė.

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016

Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet 1) Tė ardhura nga paga si Drejtore e Pėrgjithshme e QSUT, 1 214 460 lekė.
2) Tė ardhura nga mėsimdhėnia nė FSHN, 16 400 lekė.
Tė ardhura nga Bonuse Nuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh Nuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies Nuk ka
Tė ardhura Qiradhėnie Tė ardhura nga qira ap. Janar-Mars dhe Tetor-Dhjetor 2016, 1 560 euro.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale Nuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/Aksione Nuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e Autorit Nuk ka
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi Nuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare 1) Bashkėshorti, Z. Ermal Gjinaj, tė ardhura nga paga si Drejtor i OSSHE, 3 muaj, 1 555 009 lekė.
2) Bashkėshorti, tė ardhura nga angazhimi si konsulent nė Fondacionin “Rruga me Pisha”, Maj – Qershor 2015, 344 000 lekė.
3) Bashkėshorti, tė ardhura nga angazhimi si konsulent nė Institutin e Implementimit tė Informacionit, Nėntor-Dhjetor 2015 dhe Qershor-Dhjetor 2016, 840 000 lekė.
4) Bashkėshorti, tė ardhura nga angazhimi si konsulent nė Institutin e Implementimit tė Informacionit, Janar-Dhjetor 2016, 2 700 euro.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė Shitur automjet vit prodhimi 2002, 500 000 lekė.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion 1.19
Tė tjera 1) Gjendje llogari page me 31 dhjetor 61 800 lekė, shtuar me 18 263 lekė.
2) Bashkėshorti, gjendje llogari page me 31 dhjetor 983 676 lekė, shtuar me 463 414 lekė.
3) Gjendje depozitė kursimi, shtuar me 3 177 lekė.
4) Gjendje depozitė kursimi, shtuar me 21 euro.
5) Bashkėshorti, gjendje llogari rrjedhėse mė 31 dhjetor, 1 700 euro.
6) Bashkėshorti, gjendje llogari rrjedhėse mė 31 dhjetor, 600 000 lekė.
7) Gjendje kursime cash, pakėsuar nga gjendja e mbartur nė vitin 2015 pėr blerje automjeti nė 400 000 lekė.
8) Gjendje kursime cash, shtuar me 400 000 lekė me tė ardhura familjare.
SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
1) Blerė automjet viti prodhimit 2007, sipas kontratės sė datės 19.01.2016, 900 000 lekė.
2) Shlyer nė vitin 2016vlera –288 113 lekė pėr kredi shtetėrore e lehtėsuar pėr blerje ap. marrė mė 27.10.2011 me principal 5 000 000 lekė, interes 4%, afat shlyerje 360 muaj dhe kėst mujor 24 000 lekė. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 4 503 578 lekė.

LINDITA NIKOLLA

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet Tė ardhura neto nga paga si Ministėr i Arsimit dhe Sportit, 1 559 561 lekė.
Tė ardhura nga Bonuse Tė ardhura neto nga honorare, 90 000 lekė.
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh Nuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies Nuk ka
Tė ardhura Qiradhėnie Nuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale Nuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/Aksione Nuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e Autorit Nuk ka
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi Nuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare 1) Bashkėshorti, Z. Ligor Nikolla tė ardhura nga paga neto si Dekan, 1 224 744 lekė.
2) Bashkėshorti, tė ardhura nga mėsimdhėnia nė Universitetin e Strugės, 4 428 euro.
3) Bashkėshorti, honorare si anėtar i senatit tė UPT dhe kryetar i Kėshillit tė Fakultetit tė Inxhinierisė Matematike dhe Inxhinierisė Fizike, 436 105 lekė.
4) Vajza, Znj. Livia Nikolla tė ardhura nga paga neto si Specialiste nė Departamentin e Stabilitetit Financiar nė Bankėn e Shqipėrisė,paga mujore 73 838 (nuk specifikohen muajt e punes,vjetore 886 056 lekė).
5) Vajza, tė ardhura nga shpėrblime, 147 676 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė Nuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion 100%
Tė tjera Nuk ka

MIRELA KUMBARO

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet Tė ardhura nga paga si Ministėr i Kulturės, 1 566 456 lekė.
Tė ardhura nga Bonuse Nuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh Nuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies 1) Tė ardhura nga interesa depozite, 143 euro, pjesa takuese 50%.
2) Tė ardhura nga interesa bankare, 386 000 lekė, pjesa takuese 50%.
Tė ardhura Qiradhėnie 1) Tė ardhura nga qiradhėnia e dy apartamenteve, 550 000 lekė.
2) Tė ardhura nga qira ap., 3 900 euro.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale Nuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/Aksione Nuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e Autorit Nuk ka
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi Nuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare 1) Bashkėshorti Z. Aleksandėr Furrxhi tė ardhura nga paga dhe honoraret, 4 284 000 lekė.
2) Bashkėshorti, interesa tė shtuara nė llogari personale 245 417 lekė.
3) Bashkėshorti, tė ardhura nga honorare, 395 000 lekė.
4) Vajza, tė ardhura nga honorare pranė World Bank, 81 396 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė Nuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion 1.83
Tė tjera 1) Gjendje llogari personale pakėsuar me 391 euro, pjesa takuese 50%.
2) Gjendje depozitė bankare shtuar me interesat, 143 euro, pjesa takuese 50%.
3) Bashkėshorti, gjendje llogari page, shtuar me 1 304 612 lekė, pjesa takuese 50%.
4) Gjendje llogari bankare pakėsuar me 18 euro, pjesa takuese 50%.
5) Fond Pensioni CPIC pėr konsulencė dhe ekspertizė, krijuar nė vitin 1991, shtuar me 214 euro, pjesa takuese 50%.
6) Gjendje llogari page shtuar me 1 748 112 lekė, pjesa takuese 50%.
7) Gjendje llogari bankare pakėsuar me 12 euro, pjesa takuese 50%.

SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016

Pėrshkrim shpenzimi
Shlyer pėr vitin 2016 –128 000 lekė pėr kredi bankare me principal 2 000 000 lekė.

DITMIR BUSHATI

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet Paga si Ministėr i Punėve tė Jashtme, 1 566 456 lekė.
Tė ardhura nga Bonuse Nuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh Nuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies 1) Tė ardhura nga interesa depozite bankare, 75 euro.
2) Tė ardhura nga interesa depozite bankare, 18 dollar.
Tė ardhura Qiradhėnie Nuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale Nuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/Aksione Nuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e Autorit Nuk ka
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi Nuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare 1) Bashkėshortja zonja Aida Bushati tė ardhura tė pėrfituara nga ekspertiza dhe projektet, 14 067 euro.
2) Bashkėshortja tė ardhura nga projekte, konsulenca ligjore dhe trajnime, 1 729 409 lekė.
3) Vajza e mitur, tė ardhura nga interesa llogarisė Futura, 32 euro.
4) Djali i mitur, tė ardhura nga interesa llogarisė Futura, 6 euro.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė Tė ardhura nga shitje automjeti, 12 000 euro.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera 1) Gjendje depozitė bankare, 21 931 euro, shtuar me 75 euro.
2) Gjendje llogarisė sė pagės, 1 596 860 lekė, pakėsuar me 144 531 lekė.
3) Gjendje llogarisė bankare, 12 001 euro, shumė e pėrfituar nga shitja automjetit.
4) Gjendje depozitė bankare, 14 009 dollar, shtuar me 18 dollar.
5) Vajza e mitur, gjendje llogari Futura, 7 326 euro, shtuar me 32 euro.
6) Djali i mitur, gjendje llogari Futura, 2 306 euro, shtuar me 6 euro.
7) Bashkėshortja, gjendje llogarisė bankare, 903 127 lekė, shtuar me 33 lekė.
8) Bashkėshortja, gjendje llogarisė bankare nė 31 dhjetor 2016 11 003 euro, kjo llogari gjatė 2016 ėshtė pakėsuar me 22 589 euro.
9) Bashkėshortja, gjendje llogarisė bankare, 1 296 239 lekė, shtuar me 372 lekė.
10) Bashkėshortja, prishur depozitė bankare dhe tėrhequr total shuma prej 14 774 euro, pėr tu depozituar nė vitin 2017.
DAMIAN GJIKNURI
TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet Paga dhe shpėrblime si Ministėr pranė MEI, 1 666 456 lekė.
Tė ardhura nga Bonuse Nuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh Nuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies Nuk ka
Tė ardhura Qiradhėnie Nuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale Nuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/Aksione Nuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e Autorit Nuk ka
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi Nuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare Bashkėshortja zonjė Rovena Gjiknuri tė ardhura nga aktiviteti privat studio Fabrika dhe Person Fizik, 6 231 627 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė Nuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion 100%
Tė tjera 1) Porositur njė apartament banimi me sipėrfaqe. 199.5 m2, vlerė 271 450 euro, pėr tė cilin ėshtė paguar kėsti i parė 100 000 euro me kredi, pjesa takuese 50%.
2) Gjendje llogarisė bankare, pakėsuar me 5 271 euro.
3) Gjendje llogarisė bankare pėr pagėn, shtuar me 942 495 lekė.
4) Gjendje llogarisė bankare, shtuar me 113 491 lekė.
5) Bashkėshortja, gjendje llogarisė bankare, shtuar me 123 211 lekė.
6) Bashkėshortja, gjendje llogarisė bankare, shtuar me 165 160 lekė.
7) Bashkėshortja, gjendje llogarisė bankare, pakėsuar me 1 312 euro.
SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
1) Shlyer pėr vitin 2016 vlera 284 500 lekė pėr kredi bankare pėr shtėpi banimi marrė nė banka tė nivelit tė dytė me vlerė 5 milion lekė dhe me interes vjetor 3% ku detyrimi i mbetur nė datėn 31 dhjetor ėshtė 2 598 411 lekė.
2) Shlyer pėr vitin 2016 vlera 2 900 euro pėr kredi pėr shtėpi, ku detyrimi i mbetur nė datėn 31 dhjetor ėshtė 98 550 euro.
3) Bashkėshortja, shlyer pėr vitin 2016 vlera 6 420 euro pėr kredi bankare, ku detyrimi i mbetur nė datėn 31 dhjetor ėshtė 23 122 euro.
4) paguar 100 000 euro si kėst i parė pėr porosi apartamenti burimi kredi bankare.Multimedia: Tirana Post
Kategoria e medias: Media elektronike
Datė publikimi: 04-09-2017
Titulli i publikimit: Para dhe pushtet, ja pasuritė e ministrave tė qeverisė “Rama 2”
Pėrshkrim i publikimit: Tashmė qė edhe qeveria e re ėshtė shpallur, vėmendja ėshtė drejtuar nga pasuritė e ministrave tė rinj dhe atyre tė rikonfirmuar. Ka qenė portali Open Data i cili ka bėrė pasqyrimin e pasurive tė deklaruara tė tė gjithė ministrave tė kabinetit “Rama 2”, me pėrjashtim tė zėvendėskryeministres Mesi, e cila deri mė tani nuk ka mbajtur post publik, ndaj nuk ka deklaruar tė ardhurat. Mė poshtė mund tė shihni cilėt janė ministrat mė tė “varfėr” dhe mė tė pasur tė qeverisė sė re.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :