Ndryshimi i fundit: E Mėrkurė, 03 Tetor 2018

Pushtetarėt vendorė,kryebashkiakja e Roskovecit 8 shtėpi brenda vitit

12 muaj mė parė
share()?>
Kryetarja e Bashkisė Roskovec, Majlinda Bufi, ėshtė njė nga kryebashkiaket mė tė pasura nė Shqipėri, pėr shkak tė aktivitetit tė bashkėshortit nė fushėn e biznesit si dhe tė ardhurave nga emigracioni.

Pėr vitin 2016, duke iu referuar deklaratės sė pasurive tė dorėzuar pranė ILDKP, zonja Bufi, sė bashku mė bashkėshortin, deklaron blerjen e tetė apartamenteve tė reja. Ata kanė blerė pesė apartamente banimi nė lagjen Apollonia nė Fier me sipėrfaqe 125.5 m2, 41.05 m2, 18.57 m2, 19.10 m2 dhe 21.28 m2, me vlerėn totale 130 000 euro.

Bashkėshortėt kanė blerė gjithashtu tre apartamente banimi nė lagjen Apollonia nė Fier me sipėrfaqe 20.19 m2, 19.10 m2 dhe 21.07 m2, me vlerė totale 4 500 000 lekė. Po gjatė vitit 2016, ata deklarojnė edhe njė shtesė nė ndėrtim nė objektin godinė ekonomike 3 kate + 1 kat nėntokė me sipėrfaqe ndėrtimi 574.2 m2 nė Roskovec.

Pėr vitin 2016, bashkėshorti i zonjės Bufi, deklaron 366 253 euro si kthim tė shumės sė paguar pėr blerjen e njė lokali nė lagjen “29 Nėntori”, Fier me sipėrfaqes 311.3 m2, nga tė cilat ėshtė mbajtur 2 000 euro komision si penalitet pėr revokim kontratės sė shitjes.

Nė vite tė mėparshme, ēifti deklaron ndėrtim lokali, apartamente, dyqane, ofiēinė, biznese etj.

Multimedia: Shqiptarja.com
Kategoria e medias: Website
Datė publikimi: 12-11-2017
Titulli i publikimit: Pushtetarėt vendorė,kryebashkiakja e Roskovecit 8 shtėpi brenda vitit
Pėrshkrim i publikimit: Kryetarja e Bashkisė Roskovec, Majlinda Bufi, ėshtė njė nga kryebashkiaket mė tė pasura nė Shqipėri, pėr shkak tė aktivitetit tė bashkėshortit nė fushėn e biznesit si dhe tė ardhurave nga emigracioni.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :