Ndryshimi i fundit: E Mėrkurė, 03 Tetor 2018

Si e rriti pasurinė e saj Voltana Ademi, nga prefekte, deputete dhe kryetare bashkie

12 muaj mė parė
share()?>
Voltana Ademi ėshtė kryetare e bashkisė tė njė prej qyteteve mė tė rėndėsishme nė vend sicc ėshtė ai i Shkodrės. Ardhja nė krye tė tij nė vitin 2015 i ka sjellė Ademit njė sėrė privilegjesh e deri tek pasuri tė patundshme qė i ka lėshuar me qira. Ademi ka rritur pasurinė  e saj nė mėnyrė progresive dhe tė pandalshme qė pas vitit 2015, ndėrsa vėrehet diferenca me vitet e mėparshme nisur qė nga viti 2004 kur ajo ushtron detyrėn e saj si prefekte e qarkut tė Shkodrės. Kėshtu, sipas Spending Data Albania, nė rubrikėn e saj “Para dhe Pushtet” ka publikuar tė dhėna mbi deklarimin pasuror pėr vitin 2016 tė kryebashkiakėve tė vendit.
Nė pasurinė e deklaruar nga Ademi vihet re njė rritje e tė ardhurave, nisur qė pas vitit 2013, kur ajo mori postin e deputetes. Me marrjen e kėsaj detyre, Ademi ka rritur vlerėn e pasurisė sė saj duke pasur nėn zotėrim pasuri tė patundshme dhe duke dhėnė objekte dhe ndėrtesa tė ndryshme me qira. Ndėrsa ėshtė bashkėpronare.

Tė ardhura nga qiraja e njėsisė me sip. 20 m2, nga objekti me sip. 116.5 m2, 81 666 lekė.
2) Tė ardhura nga qiraja e njėsisė me sip. 35.34 m2, 120 000 lekė.
3) Tė ardhura nga qiraja e njėsisė me sip. 70 m2, 214 667 lekė.

Tė tjera          

1) Bashkėpronare me 33,33 % e ap.banimi nė Shkodėr, sip. 64 m2, me kontratė shkėmbimi.
2) Bashkėpronare me 33,33% e ap. banimi nė Shkodėr, sip. 97 m2, me kontratė shkėmbimi.
3) Bashkėpronėsi, njėsi nė Shkodėr, sip.64 m2, me kontratė shkėmbimi.
4) Kredi nė bankė tė nivelit tė dytė me vlerė detyrimi financiar tė pashlyer – 3 473 963 lekė, me principal 385 168 lekė, interesa 239 323 lekė.

Sipas Open Data Albania, kryetarėt e 61 bashkive janė tė zgjedhur pėr tė drejtuar pushtetin vendor dhe si tė tillė ata janė subjekt i detyrimit pėr deklarim tė pasurisė pranė Inspektoratit tė Lartė tė Deklarimit dhe Kontrollit tė Pasurisė dhe Konfliktit tė Interesit.

Tė dhėnat janė publikuar nė njė version tė lehtė pėr tė bėrė kategorizim shtesave apo pakėsimeve pasurore nė njė hark viti. Burim pėr kėtė informacion ėshtė deklarata e tyre pranė ILDKPKI e aksesuar nė bazė tė ligjit pėr tė drejtėn e informimit publik.
Multimedia: Realiteti Post
Kategoria e medias: Website
Datė publikimi: 11-11-2017
Titulli i publikimit: Si e rriti pasurinė e saj Voltana Ademi, nga prefekte, deputete dhe kryetare bashkie
Pėrshkrim i publikimit: Voltana Ademi ėshtė kryetare e bashkisė tė njė prej qyteteve mė tė rėndėsishme nė vend sicc ėshtė ai i Shkodrės.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :