Ndryshimi i fundit: E Mėrkurė, 03 Tetor 2018

Zbardhen pasuritė, kėto janė ministrat e "varfėr" tė Ramės

1 vit mė parė
share()?>
Kryeministri Edi Rama ka bėrė publike qeverinė e re e cila solli surpriza tė mėdha pėr sa i pėrket emrave tė rinj dhe largimeve tė paparalajmėruara.

Rama vendosi qė me skuadrėn e tij tė fusė emra tė rinj si Senida Mesi, Sonila Qato, Olta Xhaēkaj, Etilda Gjonaj etj.

Emrat e rinj janė gati tė padėgjuar nė PS por Rama u dha besimin dhe poste mjaft tė rėndėsishme duke lėnė jashtė qeverisė emra si Mimi Kodheli, Saimir Tahiri...

Por sa tė pasur janė ministrat e rinj tė Ramės?

Nė bazė tė tė dhėnave tė publikuara nga ”Open Data Albania”, bie nė sy se pjesa mė e madhe e tyre janė me kredi tė cilėn e kanė justifikuar me blerjen e njė banese apo njė makine.

Edi Rama

Sipas tė dhėnave qė mund t’i shikoni edhe nė galerinė mė sipėr, kryeministri Edi Rama merr tė ardhura tė mėdha nga bashkėshortja e tij Linda si dhe figuron edhe me njė kredi tė shlyer.

Gramoz Ruēi

Vajza e Gramoz Ruēit kursen jo pak por 130 milionė lekė tė vjetra nė vit nga puna si notere. Kush e dinte qė noteret mund tė kursejnė kaq shumė para.

Pėr mė shumė mund tė shfletoni galerinė mė sipėr, por mos u ēudisni, shifrat e tyre janė shumė tė paktė aq tė pakta sa mund tė themi qė Rama ka krijuar qeverinė mė tė “varfėr” nė Europė.
Multimedia: Albeu.al
Kategoria e medias: Website
Datė publikimi: 03/09/2017
Titulli i publikimit: Zbardhen pasuritė, kėto janė ministrat e "varfėr" tė Ramės
Pėrshkrim i publikimit: Kryeministri Edi Rama ka bėrė publike qeverinė e re e cila solli surpriza tė mėdha pėr sa i pėrket emrave tė rinj dhe largimeve tė paparalajmėruara.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :