Ndryshimi i fundit: E Hėnė, 06 Gusht 2018

Zbardhet pasuria e 7 teknikėve tė Bashės: Para cash, shtėpi, makina e trashėgimi...

12 muaj mė parė
share()?>
Nė Rubrikėn Para dhe Pushtet, portali Open Data Albania ka publikuar deklaratat e pasurisė pėr 6 Ministrat Teknik dhe zv.kryeministren qė shėrbyen gjatė fushatės zgjedhore 2017.

Kėta ministra u propozuan nga partia mė e madhe opozitare pėr tė qeverisur nė mėnyrė neutrale dhe pėr tė garantuar mos pėrdorim tė administratės dhe aseteve publike, nė procesin e fushatės zgjedhore. Deklarimi i pasurisė ėshtė detyrim pėr personat publik nga momenti qė marrin detyrėn deri nė pėrfundim tė saj.

Nė kėtė deklaratė duhet tė evidentohen tė gjitha asetet me pasuri tė paluajtshme, pasuri tė pritshme, likuiditete, kredi debi, automjete, sende me vlerė dhe para Kesh nė momentin e deklarimit. Gjithashtu subjekti evidenton edhe burimin e krijimit tė pasurisė pėrmes tė ardhurave nga puna, trashėgimitė, dėmshpėrblimet, fondet e kujdesit sipas siguracioneve, lojėrat e fatit, qiradhėniet, dhuratat, rivlerėsimet apo tė tjera forma tė fitimit dhe begatimit personal. Konkretisht deklaratat e vendosura nė portalin tonė janė deklarata fillestare pėr 4 subjekte dhe deklarata vjetore pėr tre subjekte tė tjera:

1. Ledina MANDIA (vjetore 2016).

2. Arben BEQIRI (pėrpara marrjes sė detyrės)

3. Xhuljeta KĖRTUSHA (pėrpara marrjes sė detyrės)

4. Dritan DEMIRAJ (pėrpara marrjes sė detyrės)

5. Helga VUKAJ(pėrpara marrjes sė detyrės)

6. Gazment BARDHI (vjetore 2016)

7. Mirela KARABINA (vjetore 2016)

Multimedia: NewsBomb
Kategoria e medias: Website
Datė publikimi: 07/09/2017
Titulli i publikimit: Zbardhet pasuria e 7 teknikėve tė Bashės: Para cash, shtėpi, makina e trashėgimi...
Pėrshkrim i publikimit: Nė Rubrikėn Para dhe Pushtet, portali Open Data Albania ka publikuar deklaratat e pasurisė pėr 6 Ministrat Teknik dhe zv.kryeministren qė shėrbyen gjatė fushatės zgjedhore 2017.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :