Ndryshimi i fundit: E Premte, 22 Qershor 2018

Zbulohen pasuritė e 6 ministrave teknikė qė qeverisėn me Ramėn

10 muaj mė parė
share()?>
Zbardhen pasuritė e ish-ministrave teknikė tė kabinetit Rama, emėruar pas paktit tė arritur mes kryeministrit dhe kretarit tė opozitės, para zgjedhjeve tė qershorit.

Portali Spending Data Albania ka publikuar deklarata tė pasurisė pėr 6 Ministrat Teknik qė shėrbyen gjatė fushatės zgjedhore.Kėta ministra u propozuan nga partia mė e madhe opozitare pėr tė qeverisur nė mėnyrė neutrale dhe pėr tė garantuar mos pėrdorim tė administratės dhe aseteve publike, nė procesin e fushatės zgjedhore.

Deklarimi i pasurisė ėshtė detyrim pėr personat publik nga momenti qė marrin detyrėn deri nė pėrfundim tė saj.

Nė kėtė deklaratė duhet tė evidentohen tė gjitha asetet me pasuri tė paluajtshme, pasuri tė pritshme, likuiditete, kredi debi, automjete, sende me vlerė dhe para kesh nė momentin e deklarimit.

Gjithashtu subjekti evidenton edhe burimin e krijimit tė pasurisė pėrmes tė ardhurave nga puna, trashėgimitė, dėmshpėrblimet, fondet e kujdesit sipas siguracioneve, lojėrat e fatit, qiradhėniet, dhuratat, rivlerėsimet apo tė tjera forma tė fitimit dhe begatimit personal.

Konkretisht deklaratat e vendosura nė portalin janė deklarata fillestare pėr 4 subjekte dhe deklarata vjetore pėr 2 subjekte tė tjera:

Ledina MANDIA/ Deklarata e pasurisė vjetore 2016
Multimedia: Mapo
Kategoria e medias: Website
Datė publikimi: 04/09/2017
Titulli i publikimit: Zbulohen pasuritė e 6 ministrave teknikė qė qeverisėn me Ramėn
Pėrshkrim i publikimit: Zbardhen pasuritė e ish-ministrave teknikė tė kabinetit Rama, emėruar pas paktit tė arritur mes kryeministrit dhe kretarit tė opozitės, para zgjedhjeve tė qershorit.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :