Ndryshimi i fundit: E Premte, 22 Qershor 2018

Qeveria "Rama 2"/ Shikoni pasuritė e ministrave nė detaje

10 muaj mė parė
share()?>
Ndėrsa qeveria e re “Rama 2” ka marrė tashmė formė, nė media flitet edhe pėr pasurinė e tė zgjedhurve tė rinj. Open Data Albania ka publikuar deklarimet e pasurive tė ministrave tė kabinetit Rama 2. Ajo qė mund tė vini re, nga deklarimet e tyre ėshtė fakti se shumica e tyre kanė tė deklaruara kreditė. Kredi pėr tė blerė shtėpi apo edhe makinat.

Ndėr emrat e kabinetit tė ri mungon ai i zv.kryeministres, e cila ende nuk ka deklaruar pasurinė, pasi nuk ka patur asnjė post zyrtar. Mė poshtė janė deklarimet e ministrave tė rinj.

ARBEN AHMETAJ (Ministėr i Financave, Ekonomisė dhe Punės)

Kategoria    Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet    Paga si Ministėr, 1 566 459 lekė.
Tė ardhura nga Bonuse    Nuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh    Nuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies    Tė ardhura nga interesa depozitė bankare, 197 euro.
Tė ardhura Qiradhėnie    Nuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale    Nuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/Aksione    Nuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e Autorit    Nuk ka
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi    Nuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare    1) Bashkėshortja, Albina Mancka paga vjetore pranė ISP, 5 453 017 lekė.
2) Bashkėshortja, tė ardhura neto nga qiradhėnia e ambienteve tek Samos Tower 10 370 euro.
3) Bashkėshortja, tė ardhur nga qiraja e ambienteve tek Tubourg 12 000 euro.
4) Fėmijė i mitur, tė ardhura interesa bankare nga llogari futura, 1 115 dollarė.
5) Fėmijė i mitur, tė ardhura interesa bankare nga llogari futura, 207 euro.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė    Nuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion     
Tė tjera    1) Gjendje llogari bankare, 38 174 euro (pakėsuar me 109 231 euro pėr vitin 2016 pėr investime nė obligacione dhe shkollimi i vajzės).
2) Gjendje depozitė bankare, 115 650 euro (shtuar me 197 euro pėr vitin 2016 me interesa nga depozita).
3) Obligacione bankare, blerė nė vitin 2016, 100 000 euro.
4) Gjendje llogari bankare e pėrbashkėt me bashkėshorten, 32 133 euro (shtuar me 24 994 euro pėr vitin 2016 nga kėsti i parė i shitjes sė ap. dhe tė ardhura nga qiraja).
5) Gjendje llogari bankare e pėrbashkėt me bashkėshorten, 2 500 000 lekė (shtuar me 1 431 279 lekė me kalim nga llogaria personale dhe tė ardhura nga qiraja).
6) Gjendje llogari bankare e pėrbashkėt me bashkėshorten, 4 639 lekė (shtuar me 15 lekė pėr vitin
2016).
7) Gjendje llogari page, 557 942 lekė (shtuar me 60 045 lekė pėr vitin
2016).
8) Bashkėshortja, Albina Mancka, gjendje llogari bankare, 10 000 lekė.
9) Bashkėshortja, gjendje Bono Thesari 2-vjeēare blerė mė 21.01.2015, 1 800 000 lekė.
10) Bashkėshortja, gjendje llogari page, 336 184 lekė (pakėsuar me 118 618 lekė pėr vitin
2016).
11) Bashkėshortja, gjendje plan kursimi pėr pension, 3 335 616 lekė (shtuar me 1 081 020 lekė pėr vitin
2016).
12) Bashkėshortja, gjendje llogari bankare, 275 euro (pakėsuar me 250 euro pėr vitin
2016).
13) Llogari futura fėmijė i mitur nėn 18 vjeē, gjendja nė 31 dhjetor 2016, 13 715 dollar (shtuar me 546 dollar).
14) Llogari futura fėmijė i mitur nėn 18 vjeē, gjendja nė 31 dhjetor 2016, 30 116 euro (shtuar me 89 euro).
15) Llogari futura fėmijė i mitur nėn 18 vjeē, gjendja nė 31 dhjetor 2016, 18 435 dollar (shtuar me 569 dollar).
16) Llogari futura fėmijė i mitur nėn 18 vjeē, gjendja nė 31 dhjetor 2016, 40 154 euro (shtuar me 118 euro).
Shpenzimet e deklarueshme 2016

Pėrshkrim shpenzimi
1) Shlyer vlerėn 7 997 euro pėr kredi bankare marrė mė 24.08.2006 me principal 100 000 euro, likujdim total.
2) Shlyer vlera 2 630 euro pėr kredi bankare marrė mė 16.11.2009 me principal 24 111 euro, likujdim total.
3) Shlyer vlera 2 747 euro pėr Leasing Makine, likujdim total.
 

OGERTA MANASTIRLIU (Ministre e Shėndetėsisė dhe Kujdesit Social)

Pasuria e deklarimit fillestar 2016
Kategoria    Pėrshkrimi dhe burimi
Pasuri tė paluajtshme    1) Bashkėpronare me 50% e njė ap. banimi me sip. 71.4 m2 nė Tiranė, blerė nė vitin 2005 me kredi bankare, 38 700 euro.
2) Bashkėpronare me 50% e njė ap. banimi me sip. 99 m2 dhe verandė me sip. 45 m2, blerė nė vitin 2011, 9 450 000 lekė.
Likuiditete (Depozita, Cash, Llogari rrjedhėse, Debi-Kredi, Karta krediti/debiti)    1) Gjendje llogarisė sė pagės, 960 000 lekė dhe 1 080 euro.
2) Bashkėshorti, Z. Ermal Gjinaj, gjendje llogarisė sė pagės, 610 000 lekė.
3) Gjendje kursime cash, 200 000 lekė, pjesa takuese 50%.
Automjete    Bashkėpronare me 50% e njė veture blerė nė vitin 2009, 340 000 lekė.
Sende me vlerė    Nuk zotėron
Tituj Financiarė (Bono thesari, obligacione, letra me vlerė, fonde sigurie, aksione nė bursė, shėrbime financiare tė parapaguara)    Nuk zotėron
Dhurata    Nuk zotėron
Tė tjera    Kredi bankare shtetėrore e lehtėsuar pėr blerje ap. marrė mė 27.10.2011 me principal 5 000 000lekė, interes 4%, afat shlyerje 360 muaj dhe kėst mujor 24 000 lekė.
Tė ardhurat dhe angazhimet nė veprimtari publike/private 2016

Kategoria    Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet    1) Tė ardhura nga paga si Drejtore e Pėrgjithshme e QSUT, 1 214 460 lekė.
2) Tė ardhura nga mėsimdhėnia nė FSHN, 16 400 lekė.
Tė ardhura nga Bonuse    Nuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh    Nuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies    Nuk ka
Tė ardhura Qiradhėnie    Tė ardhura nga qira ap. Janar-Mars dhe Tetor-Dhjetor 2016, 1 560 euro.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale    Nuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/Aksione    Nuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e Autorit    Nuk ka
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi    Nuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare    1) Bashkėshorti, Z. Ermal Gjinaj, tė ardhura nga paga si Drejtor i OSSHE, 3 muaj, 1 555 009 lekė.
2) Bashkėshorti, tė ardhura nga angazhimi si konsulent nė Fondacionin “Rruga me Pisha”, Maj – Qershor 2015, 344 000 lekė.
3) Bashkėshorti, tė ardhura nga angazhimi si konsulent nė Institutin e Implementimit tė Informacionit, Nėntor-Dhjetor 2015 dhe Qershor-Dhjetor 2016, 840 000 lekė.
4) Bashkėshorti, tė ardhura nga angazhimi si konsulent nė Institutin e Implementimit tė Informacionit, Janar-Dhjetor 2016, 2 700 euro.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė    Shitur automjet vit prodhimi 2002, 500 000 lekė.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion    1.19
Tė tjera    1) Gjendje llogari page me 31 dhjetor 61 800 lekė, shtuar me 18 263 lekė.
2) Bashkėshorti, gjendje llogari page me 31 dhjetor 983 676 lekė, shtuar me 463 414 lekė.
3) Gjendje depozitė kursimi, shtuar me 3 177 lekė.
4) Gjendje depozitė kursimi, shtuar me 21 euro.
5) Bashkėshorti, gjendje llogari rrjedhėse mė 31 dhjetor, 1 700 euro.
6) Bashkėshorti, gjendje llogari rrjedhėse mė 31 dhjetor, 600 000 lekė.
7) Gjendje kursime cash, pakėsuar nga gjendja e mbartur nė vitin 2015 pėr blerje automjeti nė 400 000 lekė.
8) Gjendje kursime cash, shtuar me 400 000 lekė me tė ardhura familjare.
Shpenzimet e deklarueshme 2016

Pėrshkrim shpenzimi
1) Blerė automjet viti prodhimit 2007, sipas kontratės sė datės 19.01.2016, 900 000 lekė.
2) Shlyer nė vitin 2016vlera –288 113 lekė pėr kredi shtetėrore e lehtėsuar pėr blerje ap. marrė mė 27.10.2011 me principal 5 000 000 lekė, interes 4%, afat shlyerje 360 muaj dhe kėst mujor 24 000 lekė. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 4 503 578 lekė.
 

 

MIRELA KUMBARO (Ministre e Kulturės)

Kategoria    Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet    Tė ardhura nga paga si Ministėr i Kulturės, 1 566 456 lekė.
Tė ardhura nga Bonuse    Nuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh    Nuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies    1) Tė ardhura nga interesa depozite, 143 euro, pjesa takuese 50%.
2) Tė ardhura nga interesa bankare, 386 000 lekė, pjesa takuese 50%.
Tė ardhura Qiradhėnie    1) Tė ardhura nga qiradhėnia e dy apartamenteve, 550 000 lekė.
2) Tė ardhura nga qira ap., 3 900 euro.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale    Nuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/Aksione    Nuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e Autorit    Nuk ka
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi    Nuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare    1) Bashkėshorti Z. Aleksandėr Furrxhi tė ardhura nga paga dhe honoraret, 4 284 000 lekė.
2) Bashkėshorti, interesa tė shtuara nė llogari personale 245 417 lekė.
3) Bashkėshorti, tė ardhura nga honorare, 395 000 lekė.
4) Vajza, tė ardhura nga honorare pranė World Bank, 81 396 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė    Nuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion    1.83
Tė tjera    1) Gjendje llogari personale pakėsuar me 391 euro, pjesa takuese 50%.
2) Gjendje depozitė bankare shtuar me interesat, 143 euro, pjesa takuese 50%.
3) Bashkėshorti, gjendje llogari page, shtuar me 1 304 612 lekė, pjesa takuese 50%.
4) Gjendje llogari bankare pakėsuar me 18 euro, pjesa takuese 50%.
5) Fond Pensioni CPIC pėr konsulencė dhe ekspertizė, krijuar nė vitin 1991, shtuar me 214 euro, pjesa takuese 50%.
6) Gjendje llogari page shtuar me 1 748 112 lekė, pjesa takuese 50%.
7) Gjendje llogari bankare pakėsuar me 12 euro, pjesa takuese 50%.
Shpenzimet e deklarueshme 2016

Pėrshkrim shpenzimi
Shlyer pėr vitin 2016 –128 000 lekė pėr kredi bankare me principal 2 000 000 lekė.
Multimedia: Lapsi.al
Kategoria e medias: Website
Datė publikimi: 04/09/2017
Titulli i publikimit: Qeveria "Rama 2"/ Shikoni pasuritė e ministrave nė detaje
Pėrshkrim i publikimit: Ndėrsa qeveria e re “Rama 2” ka marrė tashmė formė, nė media flitet edhe pėr pasurinė e tė zgjedhurve tė rinj. Open Data Albania ka publikuar deklarimet e pasurive tė ministrave tė kabinetit Rama 2. Ajo qė mund tė vini re, nga deklarimet e tyre ėshtė fakti se shumica e tyre kanė tė deklaruara kreditė. Kredi pėr tė blerė shtėpi apo edhe makinat.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :