Ndryshimi i fundit: E Enjte, 14 Qershor 2018

Banka e Shqipėrisė njė oaz pėr familjarėt e politikanėve: Aty e ēoi vajzėn dhe Lindita Nikolla

11 muaj mė parė
share()?>
Njė traditė e nisur nga Fullani dhe e vazhduar edhe nga Sejko ėshtė ajo e punėsimit nė Bankėn e Shqipėrisė tė pothuajse tė gjithė familjarėve tė njerėzve me pushtet nė kėtė vend.

Sė fundmi mėsojmė se dhe vajza e vetme e Lindita Nikollės ėshtė e punėsuar nė Bankėn e shtetit pasi pėrfundoi studimet jashtė vendit.

Sot, Livia Nikolla ka nisur punė si Specialiste nė Departamentin e Stabilitetit Financiar nė Bankėn e Shqipėrisė. Tė dhėnat janė publikuar nga raportet e pasurisė sė ish-ministres Nikolla, ku Livia tashmė ka edhe pagėn e saj prej 886.056 lekė nė vit.

Deklarata e pasurisė punlikuar nga Open Data

Lindita Nikolla – Ministre e Arsimit
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
Tė ardhura neto nga paga si Ministėr i Arsimit dhe Sportit, 1 559 561 lekė.
Tė ardhura nga Bonuse / Tė ardhura neto nga honorare, 90 000 lekė.

Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshorti, Z. Ligor Nikolla tė ardhura nga paga neto si Dekan, 1 224 744 lekė.
2) Bashkėshorti, tė ardhura nga mėsimdhėnia nė Universitetin e Strugės, 4 428 euro.
3) Bashkėshorti, honorare si anėtar i senatit tė UPT dhe kryetar i Kėshillit tė Fakultetit tė Inxhinierisė Matematike dhe Inxhinierisė Fizike, 436 105 lekė.
4) Vajza, Znj. Livia Nikolla tė ardhura nga paga neto si Specialiste nė Departamentin e Stabilitetit Financiar nė Bankėn e Shqipėrisė, 886 056 lekė.
5) Vajza, tė ardhura nga shpėrblime, 147 676 lekė.

*Tė ardhurat janė vjetore

PUNESIMET NEPOTIKE NE BSH

Pranė BSH-sė punon dhe vajza e Jozefina Topalli, nė departamentin e kėrkimeve e cila ėshtė punėsuar nė kohėn kur Guvernator ishte Fullani dhe vetė Topalli kryetare Kuvendi.

Edhe vajza e ish-ministrit tė Financave Ridvan Bode, punon nė departamentin e stabilitetit financiar nė BSH. Po nė BSH ka punuar motra e Manjanit, kunata e Berishės dhe plot funksionarė dhe ish-funksionarė tė lartė kanė sistemuar njerėzit e tyre nė Bankėn e Shtetit.Multimedia: Opinion.al
Kategoria e medias: Website
Datė publikimi: 20/07/2017
Titulli i publikimit: Banka e Shqipėrisė njė oaz pėr familjarėt e politikanėve: Aty e ēoi vajzėn dhe Lindita Nikolla
Pėrshkrim i publikimit: Njė traditė e nisur nga Fullani dhe e vazhduar edhe nga Sejko ėshtė ajo e punėsimit nė Bankėn e Shqipėrisė tė pothuajse tė gjithė familjarėve tė njerėzve me pushtet nė kėtė vend.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :