Ndryshimi i fundit: E Enjte, 14 Qershor 2018

Zbardhet pasuria e Nikollės, Kodhelit dhe Haritos. Ja cila ėshtė ministrja mė e pasur mes tyre

11 muaj mė parė
share()?>
Nė kuadėr tė projektit Para, Qeverisje dhe Politikė (Money, Government and Politics), nė portalin Spending Data Albania janė vendosur tė dhėna tė mirė strukturuara qė pėrkojnė me deklarimin vjetor tė pasurisė sė Zyrtarėve tė Nivelit tė lartė nė vitin e fundit tė raportimit 2016.

Konkretisht mė poshtė janė deklarime vjetore tė pasurisė sė Zonjave Ministre nė Kabinetin Rama si mė poshtė:

1.     Lindita Nikolli

2.     Mimi Kodheli

3.     Milena Harito

4.     Ermonela Felaj

5.     Mirela Kumbaro

6.     Klajda Gjosha

7.     Milva Ekonomi

8.     Eglantina Gjermeni

9.     Ogerta Manastirliu

10.  Olta Xhacka

Pėrmes deklarimit tė pasurisė nė njė vit kalendarik zbardhen edhe tė dhėna mbi lidhje dhe interesa ekonomike tė funksionarėve tė lartė dhe tė afėrmve tė tyre sikurse profile dhe poste profesionale tė personave tė certifikatės sė familjes. Tė tjera deklarime ju i gjeni nė rubrikėn Para dhe Pushtet. Ky projekt realizohet nga organizata AIS promotore e Open Data Albania.

Open Data ka bėrė publike edhe pasuritė e Lindita Nikollės, Mimi Kodhelit dhe Milena Haritos.

Dy tė parat duket se kanė tė deklaruara vetėm pagat e tyre si ministre, ato tė bashkėshortėve dhe bonuset.

Ndėrsa ndryshon puna me Milena Harito, pasi paga si ministre dhe tė ardhurat e tjera nga kjo detyrė, duket se janė tė ardhura dytėsore. Harito ka deklaruar njė sėrė tė ardhurash nga pasuri tė ndryshme nė Francė.

Kėshtu nga deklarimet e bėra, ministrja Milena Harito ėshtė edhe mė e pasura se Lindita Nikolla dhe Mimi Kodheli.Multimedia: Bota Sot
Kategoria e medias: Shtyp i shkruar
Datė publikimi: 20/07/2017
Titulli i publikimit: Zbardhet pasuria e Nikollės, Kodhelit dhe Haritos. Ja cila ėshtė ministrja mė e pasur mes tyre
Pėrshkrim i publikimit: Nė kuadėr tė projektit Para, Qeverisje dhe Politikė (Money, Government and Politics), nė portalin Spending Data Albania janė vendosur tė dhėna tė mirė strukturuara qė pėrkojnė me deklarimin vjetor tė pasurisė sė Zyrtarėve tė Nivelit tė lartė nė vitin e fundit tė raportimit 2016.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :