Ndryshimi i fundit: E Enjte, 14 Qershor 2018

Tė “zhytura” nė borxhe - Shumica e Ministreve tė Ramės borxhlie nė banka pėr kredi tė pashlyera

11 muaj mė parė
share()?>
Shumica e Ministreve tė kabinetit Rama rezultojnė tė mbytura nė borxhe. Tė paktėn kėshtu rezulton nga deklarimet e publikuara nė portalin “Spending Data Albania”, ku janė publikuar shpenzimet e kryera nga Ministret nė vitin 2016.

Me pėrjashtim tė zonjės Ogerta Manastirliu qė nė shpenzime i figuron edhe blerja e njė automjeti, koleget e saj tė kabinetit “Rama” i kanė kryer shpenzimet pėr tė paguar kredite.

Shpenzimet mė tė mėdha, duket se i ka kryer Ministrja e Inovacionit Milena Harito, e cila nė vitin e kaluar ka paguar plot 17 295 euro, si principal dhe interesa pėr dy kredi.

Mė pas, pėr nga sasia e shpenzimeve vjen Ministrja Ogerta Manastirliu e cila ka shpenzuar 900 000 lekė pėr blerjen e njė automjeti dhe 288 113 lekė pėr shlyerjen e njė kredie tė butė.

Mė pas pėr nga sasia e shpenzimeve vjen Ministrja e Integrimit Klajda Gjosha, e cila sipas portalit “Spending Data Albania” ka paguar 234 276 lekė pėr njė kredi bankare tė marrė pėr blerjen e njė shtėpie.

Ministrja e Ekonomisė, Milva Ekonomi, del se ka shpenzuar 209 342 lekė pėr shlyerje kredie, ndėrsa Ministrja e Zhvillimit tė Turizmit Eglantina Gjermeni 205 294 lekė gjithashtu pėr kredi.

Ministrja e Kuturės, Mirela Kumbaro, rezulton gjithashtu se ka shpenzuar 128 000 lekė pėr njė kredi bankare.

Ndėrkaq, Ministret Lindita Nikolla, Mimi Kodheli, Ermonela Felaj dhe Olta Xhaēka nuk rezulton tė kenė kryer asnjė shpenzim tė deklaruar nė vitin 2016.

Ajo qė tė bie nė sy ėshtė fakti se disa prej Ministreve rezultojnė ende borxhlie.

    Lindita Nikolli
    Mimi Kodheli
    Milena Harito
    Ermonela Felaj
    Mirela Kumbaro
    Klajda Gjosha
    Milva Ekonomi
    Eglantina Gjermeni
    Ogerta Manastirliu
    Olta XhackaMultimedia: Ora News
Kategoria e medias: Media elektronike
Datė publikimi: 20/07/2017
Titulli i publikimit: Tė “zhytura” nė borxhe - Shumica e Ministreve tė Ramės borxhlie nė banka pėr kredi tė pashlyera
Pėrshkrim i publikimit: Shumica e Ministreve tė kabinetit Rama rezultojnė tė mbytura nė borxhe. Tė paktėn kėshtu rezulton nga deklarimet e publikuara nė portalin “Spending Data Albania”, ku janė publikuar shpenzimet e kryera nga Ministret nė vitin 2016.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :