Ndryshimi i fundit: E Enjte, 14 Qershor 2018

Zbardhet pasuria e ministreve tė Ramės, zbulohet edhe ku punojnė familjarėt e tyre

11 muaj mė parė
share()?>
Portali Open Spending Albania ka vijuar publikimin e pasurive tė ministreve dhe ish ministrave tė kabinetit qeveritar tė kryeministrit Rama. Pas pasurisė sė Lindita Nikollės, Milena Haritos dhe Mimi Kodhelit, portali Open Spending Albania, ka publikuar edhe pasurinė e ministres Eglantina Gjermeni, Ermonela Felaj, Milva Ikonomi, Klajda Gjosha, Olta Xhaēka dhe Ogerta Manastirliu.

Duke qėnė sė nė deklaratat vjetore qė depozitojnė ēdo vit nė ILDKP, ministrat janė tė detyruar tė deklarojnė edhe tė ardhurat dhe vendet e punės sė familjarėve tė tyre, Open Spending Albania zbulon edhe vendet e punės sė bashkėshortėve, por edhe fėmijėve tė ministreve.

Sipas kėtyre deklaratave rezulton se bashkėshorti i ministres Eglantina Gjermeni, Marian Gjermeni punon si Drejtor i Departamentit tė Operacioneve Monetare nė Bankėn e Shqipėrisė dhe paga e tij vjetore ėshtė 3.8 milionė lekė.

Ndėrsa bashkėshorti i ministres Ermonela Felaj, Bledar Valika punon si Oficer i Policisė Gjyqėsore nė Prokurorinė e Krimeve tė Rėnda dhe paga e tij vjetore nė vitin 2016 ka qenė 960 mijė lekė.

Bashkėshorti i ministres sė Integrimit, Klajda Gjosha, Ardian Gjoni ka deklaruar nė 2016 tė ardhura nga fitimi pas tatimit si person fizik 1.7 milionė lekė, ndėrsa paga e tij ka qenė 301 mijė lekė.

Bashkėshorti i ish ministres sė Arsimit Lindita Nikolla, Ligor Nikolla ka deklaruar pėr vitin e kaluar pagėn neto si Dekan nė shumėn 1.2 milionė lekė. Ndėrkohė qė vajza e ish ministres, Livia Nikolla ka deklaruar pagėn neto prej 886 mijė lekė si Specialiste nė Departamentin e Stabilitetit Financiar nė Bankėn e Shqipėrisė.

Ministrja e Ekonomisė, Milva Ekonomi nė deklarimin vjetor ka pėrfshirė veē pagės sė saj edhe tė ardhurat nga paga tė vajzės Abi Dodbiba nė katėr vende pune.

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli ka deklaruar tė ardhura nga paga tė bashkėshortit, Lekė Kodheli nė shumėn 331 mijė lekė si dhe djali Mikel Kodheli pėr 2 muaj ka pasur njė pagė 57 mijė lekė.

Ministrja e Kulturės, Mirela Kumbaro ka deklaruar tė ardhurat e bashkėshortit gazetar, Aleksandėr Furxhi nė shumėn 4.2 milionė lekė si dhe tė ardhurat nga honorarėt tė vajzės nė Bankėn Botėore nė shumėn 81 mijė lekė.Multimedia: Tirana Observer
Kategoria e medias: Shtyp i shkruar
Datė publikimi: 20/07/2017
Titulli i publikimit: Zbardhet pasuria e ministreve tė Ramės, zbulohet edhe ku punojnė familjarėt e tyre
Pėrshkrim i publikimit: Portali Open Spending Albania ka vijuar publikimin e pasurive tė ministreve dhe ish ministrave tė kabinetit qeveritar tė kryeministrit Rama. Pas pasurisė sė Lindita Nikollės, Milena Haritos dhe Mimi Kodhelit, portali Open Spending Albania, ka publikuar edhe pasurinė e ministres Eglantina Gjermeni, Ermonela Felaj, Milva Ikonomi, Klajda Gjosha, Olta Xhaēka dhe Ogerta Manastirliu.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :