Ndryshimi i fundit: E Enjte, 14 Qershor 2018

Nga Kodheli tek Harito, zbardhet pasuria e 10 ministreve dhe ish-ministreve tė Ramės

11 muaj mė parė
share()?>
Zbardhen pasuritė e 10 ministreve dhe ish-ministreve tė qeverisė Rama. Open Data Albania ka bėrė publike deklaratat e pasurive pėr vitin 2016 tė Mimi Kodhelit, Lindita Nikollit, Milena Haritos, Ermonela Felaj, Mirela Kumbaros, Klajda Gjosha, Milva Ekonomi, Eglantina Gjermeni, Ogerta Manastirliu dhe Olta Xhaēka.

Nga ajo qė vihet re nga kėto deklarata shumica e ministreve dhe ish-ministreve kanė si burim pasurie pagesat e bonuset nga puna e tyre apo e bashkėshortėve.
Ministrja e Shtetit pėr Inovacionin dhe Administratėn Publike, Milena Harito del tė jetė njė nga gratė mė tė pasura tė kabinetit Rama. Zonja Harito veē tė ardhurave tė saj nga puna ka edhe tė ardhura tė mėdha nga pronat qė ka nė Francė tė cilat i jep me qira.

Po kėshtu tė ardhura nga qiradhėnia nga pronat, por kėtė herė nė Shqipėri, pėrfiton edhe Ministrja e Kulturės, Mirela Kumbaro, e cila ka dhėnė disa apartamente me qira. Edhe ish-ministrja e Shėndetėsisė Ogerta Manastirliu ka tė ardhura nga njė objekt qė e jep me qira.

Shumica e ministreve dhe ish-ministreve kanė disa llogari bankare, pėrveē ish-ministres sė Mirėqenies Sociale dhe Punėsimit, Olta Xhaēka qė veē pagės nuk ka tė ardhura tė tjera.
Multimedia: Lapsi.al
Kategoria e medias: Website
Datė publikimi: 20/07/2017
Titulli i publikimit: Nga Kodheli tek Harito, zbardhet pasuria e 10 ministreve dhe ish-ministreve tė Ramės
Pėrshkrim i publikimit: Zbardhen pasuritė e 10 ministreve dhe ish-ministreve tė qeverisė Rama. Open Data Albania ka bėrė publike deklaratat e pasurive pėr vitin 2016 tė Mimi Kodhelit, Lindita Nikollit, Milena Haritos, Ermonela Felaj, Mirela Kumbaros, Klajda Gjosha, Milva Ekonomi, Eglantina Gjermeni, Ogerta Manastirliu dhe Olta Xhaēka.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :