Ndryshimi i fundit: E Enjte, 14 Qershor 2018

Ja pasuria e 10 ministreve dhe ish-ministreve tė Ramės

11 muaj mė parė
share()?>
Zbardhen pasuritė e 10 ministreve dhe ish-ministreve tė qeverisė Rama. Open Data Albania ka bėrė publike deklaratat e pasurive pėr vitin 2016 tė Mimi Kodhelit, Lindita Nikollit, Milena Haritos, Ermonela Felaj, Mirela Kumbaros, Klajda Gjosha, Milva Ekonomi, Eglantina Gjermeni, Ogerta Manastirliu dhe Olta Xhaēka.

Shumica e ministreve dhe ish-ministreve kanė si burim pasurie pagesat e bonuset nga puna

Nga ajo qė vihet re nga kėto deklarata shumica e ministreve dhe ish-ministreve kanė si burim pasurie pagesat e bonuset nga puna e tyre apo e bashkėshortėve.

Ministrja e Shtetit pėr Inovacionin dhe Administratėn Publike, Milena Harito del tė jetė njė nga gratė mė tė pasura tė kabinetit Rama. Zonja Harito veē tė ardhurave tė saj nga puna ka edhe tė ardhura tė mėdha nga pronat qė ka nė Francė tė cilat i jep me qira.

Po kėshtu tė ardhura nga qiradhėnia nga pronat, por kėtė herė nė Shqipqėri, pėrfiton edhe Ministrja e Kulturės, Mirela Kumbaro, e cila ka dhėnė disa apartamente me qira. Edhe ish-ministrja e Shėndetėsisė Ogerta Manastirliu ka tė ardhura nga njė objekt qė e jep me qira.

Shumica e ministreve dhe ish-ministreve kanė disa llogari bankare, pėrveē ish-ministres sė Mirėqenies Sociale dhe Punėsimit, Olta Xhaēka qė veē pagės nuk ka tė ardhura tė tjera.

Deklaratat pėr vitin 2016, paratė e pronat pėr tė 10 ministret dhe ish-ministret

Mimi Kodheli
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
Tė ardhura nga paga si Ministėr e Mbrojtjes, 1 566 461 lekė.
 
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
1) Tė ardhura nga interesa depozite, 2 962 lekė, pjesa takuese 50%.
2) Tė ardhura nga interesa depozite, 11 euro, pjesa takuese 50%.
3) Tė ardhura nga interesa depozite, 1.7 dollar, pjesa takuese 50%.
 
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare   
1) Bashkėshorti Z.Lekė Kodheli tė ardhura nga paga nė vlerėn 331 469 lekė.
2) Djali Z. Mikel Kodheli tė ardhura nga paga, dy muaj, 57 718 lekė.
 
Tė ardhura tė tjera
1) Tre llogari bankare tė pandryshuara nga viti i mėparshėm, pjesa takuese 50%.
2) Gjendje llogari bankare nė emėr tė djalit, pakėsuar me 400 lekė, pjesa takuese 50%.
3) Gjendje depozitė bankare, pakėsuar me 5 euro, pjesa takuese 50%.
4) Gjendje llogarisė rrjedhėse, shtuar me 1 075 080 lekė, pjesa takuese 50%.
5) Gjendje depozitė bankare shtuar me interesat 2 962 lekė, pjesa takuese 50%.
6) Gjendje depozitė bankare shtuar me interesat 11 euro, pjesa takuese 50%.
7) Gjendje depozitė bankare shtuar me interesat 1.7 dollar, pjesa takuese 50%.
8) Gjendje llogari bankare, pakėsuar me 85 euro, pjesa takuese 50%.
9) Gjendje llogari bankare, e pandryshuar, pjesa takuese 50%.
 
 
Lindita Nikolla – Ministre e Arsimit
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
Tė ardhura neto nga paga si Ministėr i Arsimit dhe Sportit, 1 559 561 lekė.
Tė ardhura nga Bonuse / Tė ardhura neto nga honorare, 90 000 lekė.
 
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare   
1) Bashkėshorti, Z. Ligor Nikolla tė ardhura nga paga neto si Dekan, 1 224 744 lekė.
2) Bashkėshorti, tė ardhura nga mėsimdhėnia nė Universitetin e Strugės, 4 428 euro.
3) Bashkėshorti, honorare si anėtar i senatit tė UPT dhe kryetar i Kėshillit tė Fakultetit tė Inxhinierisė Matematike dhe Inxhinierisė Fizike, 436 105 lekė.
4) Vajza, Znj. Livia Nikolla tė ardhura nga paga neto si Specialiste nė Departamentin e Stabilitetit Financiar nė Bankėn e Shqipėrisė, 886 056 lekė.
5) Vajza, tė ardhura nga shpėrblime, 147 676 lekė.
 
 Milena Harito – Ministre e Inovacionit
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
Tė ardhura bruto nga paga si Ministėr Shteti pėr Inovacionin dhe Administratėn Publike, 2 097 120 lekė.
 
Tė ardhura Qiradhėnie
1) Tė ardhura nga qiradhėnie e ambienteve suplementare e shtėpisė nė Paris (parkingje) nė vlerė 8 164 euro.
2) Tė ardhura nga studio nė Kremlin Bicetre Francė 3 243 euro.
 
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
Bashkėshorti Z. Isidor Shteto, paga bruto nė Credit Agricole Paris 114 375 euro.

Tė ardhura tė tjera
1) Gjendje llogarisė bankare, 4 811 euro, shtuar me 4 611 euro.
2) Gjendje llogarisė bankare, 2 955 euro, shtuar me 1 928, pjesa takuese 50%.
3) Gjendje llogarisė bankare, -3 920 euro, shtuar me 2 992 euro, pjesa takuese 50%.
4) Gjendje llogarisė bankare, 1 094 832 lekė, shtuar me 1 016 031 lekė.
5) Gjendje llogarisė bankare, 272 euro, pakėsuar me 132 euro.
 
Shpenzimet e deklaruara pėr 2016
1) Shlyer gjatė 2016 kredi nė vlerėn 12 294 euro (principal dhe interesa), mbeten pa shlyer nė 31 dhjetor 2016 vlera prej 199 750 euro.
2) Shlyer gjatė 2016 kredi nė vlerėn 5 001 euro pagesė vjetore pėr njė kredi me gjendje tė papaguar nė 31 dhjetor 2016 me vlerė 116 091 euro.
 
 Ermonela Valikaj Felaj
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
Tė ardhura nga paga si Ministre pėr Marrėdhėniet me Parlamentin, 1 566 456 lekė.
 
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
Tė ardhura nga interesa depozitė bankare, 30 euro, pjesė e regjimit martesor.
 
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi
Tė ardhura nga ēelje trashėgimi nga nėna e ap. banimi me sip. 50 m2, 1/8 pjesė takuese e cila sipas kontratės sė shitjes tė datės 04.02.2016 ka njė vlerė prej 1 100 000 lekė dhe i ėshtė dhuruar babait.
 
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare   
1) Bashkėshorti Bledar Valikaj, tė ardhura nga paga si Oficer Policisė Gjyqėsore pranė Prokurorisė sė Krimeve tė Rėnda, 960 743 lekė.
2) Bashkėshorti, tė ardhura nga interesa depozitė bankare, 2 340 lekė.
 
Tė ardhura tė tjera
Gjendje llogarisė bankare nga paga e dy bashkėshortėve, 2 450 797 lekė.
 
 
Mirela Kumbaro Furxhi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
Tė ardhura nga paga si Ministėr i Kulturės, 1 566 456 lekė.
 
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
1) Tė ardhura nga interesa depozite, 143 euro, pjesa takuese 50%.
2) Tė ardhura nga interesa bankare, 386 000 lekė, pjesa takuese 50%.
 
Tė ardhura Qiradhėnie
1) Tė ardhura nga qiradhėnia e dy apartamenteve, 550 000 lekė.
2) Tė ardhura nga qira ap., 3 900 euro.
 
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare   
1) Bashkėshorti Z. Aleksandėr Furrxhi tė ardhura nga paga dhe honoraret, 4 284 000 lekė.
2) Bashkėshorti, interesa tė shtuara nė llogari personale 245 417 lekė.
3) Bashkėshorti, tė ardhura nga honorare, 395 000 lekė.
4) Vajza, tė ardhura nga honorare pranė Ėorld Bank, 81 396 lekė.
 
Tė ardhura tė tjera
1) Gjendje llogari personale pakėsuar me 391 euro, pjesa takuese 50%.
2) Gjendje depozitė bankare shtuar me interesat, 143 euro, pjesa takuese 50%.
3) Bashkėshorti, gjendje llogari page, shtuar me 1 304 612 lekė, pjesa takuese 50%.
4) Gjendje llogari bankare pakėsuar me 18 euro, pjesa takuese 50%.
5) Fond Pensioni CPIC pėr konsulencė dhe ekspertizė, krijuar nė vitin 1991, shtuar me 214 euro, pjesa takuese 50%.
6) Gjendje llogari page shtuar me 1 748 112 lekė, pjesa takuese 50%.
7) Gjendje llogari bankare pakėsuar me 12 euro, pjesa takuese 50%.
 
Shpenzimet e deklarueshme pėr 2016
Shlyer pėr vitin 2016 -128 000 lekė pėr kredi bankare me principal 2 000 000 lekė.
 
 Klajda Gjosha
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
Tė ardhura nga paga si Ministre e Integrimit, 1 566 456 lekė.
 
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
Tė ardhura si Anėtare e Bordit tė Fondit Shqiptar tė Zhvillimit, 58 134 lekė.
 
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare   
1) Bashkėshorti zoti Ardian Gjoni, tė ardhura nga fitimi pas tatimit si person fizik, 1 740 512 lekė.
2) Bashkėshorti, tė ardhura nga paga si person fizik, 301 920 lekė.
 
Tė ardhura tė tjera
1) Gjendje llogarisė bankare, 410 euro.
2) Gjendje llogarisė bankare, 54 720 lekė.
3) Gjendje llogarisė bankare nga paga, 1 126 395 lekė.
4) Gjendje llogarisė bankare, 191 euro, pjesė e regjimit martesor.
5) Pronare e njė ap.banimi dublex, kati I me sip. 89.4 m2 dhe kati II me sip. 56 m2, 78 062 euro.
6) Bashkėshorti, gjendje llogarisė bankare nga paga, 164 446 lekė.
7) Bashkėshorti, gjendje llogarisė bankare, 52 euro.
 
Shpenzimet e deklarueshme pėr 2016
Shlyer pėr vitin 2016 vlerėn -234 276 lekė pėr kredi bankare pėr shtėpi me principal 8 800 000 lekė, pėr tė cilėn nė 31 dhjetor mbeten papaguar 8 565 724 lekė.
 
 Milva Ekonomi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
Tė ardhura bruto nga paga si Ministėr i Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisė dhe Sipėrmarrjes, 1 669 509 lekė.
 
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
1) Tė ardhura neto nga anėtarėsia nė bordin e KKT, 123 200 lekė.
2) Tė ardhura neto nga anėtarėsia nė bordin e FSDKSH, 12 750 lekė.
3) Tė ardhura neto nga anėtarėsia nė KNSH, 23 100 lekė.
 
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
Tė ardhura neto nga interesa depozite, 27 274 lekė.
 
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare   
1)Tė ardhura pensione person lidhje familjare, 179 691 lekė.
2) Tė ardhura pensione tė tjera persona nė familje 158 220 lekė.
3) Vajza, Abi Dodbiba, tė ardhura nga paga ne CDI, 6 953 euro.
4) Vajza, Abi Dodbiba, tė ardhura nga Konsulenca nė IKS Prishtinė, 6 657 euro.
5) Vajza, Abi Dodbiba, tė ardhura nga Konsulenca pėr FES, 257 040 lekė.
6) Vajza, Abi Dodbiba, tė ardhura bruto nga konsulenca pėr Helvetas Sėiss Intercooperation, 2 520 euro.
 
Tė ardhura tė tjera
1) Gjendje nė njė llogari depozite nė 31 dhjetor, 31 129 euro.
2) Gjendje nė njė llogari rrjedhėse, 4 700 euro.
3) Gjendje nė njė llogari rrjedhėse, 752 560 lekė.
4) Gjendje nė njė llogari rrjedhėse, 1 470 dollarė.
5) Gjendje nė njė llogari rrjedhėse, 3 381 euro.
6) Gjendje nė njė llogari rrjedhėse, 327 772 lekė.
7) Gjendje nė njė llogari rrjedhėse, 2 214 dollarė.
8) Gjendje nė njė llogari rrjedhėse, 141 374 lekė.
9) Gjendje nė llogarinė e kredisė pėr shtėpi, 396 208 lekė.
10) Vajza, Abi Dodbiba, gjendje llogari bankare, 2 425 euro.
11) Vajza, Abi Dodbiba, gjendje llogari bankare, 1 983 euro.
12) Vajza, Abi Dodbiba, gjendje llogari bankare, 110 470 lekė.
13) Vajza, Abi Dodbiba, gjendje llogari bankare, 400 388 lekė.
14) Vajza, Abi Dodbiba, gjendje llogari bankare, 3 779 euro.
15) Vajza, Eni Dodbiba, gjendje llogari rrjedhėse, 416 euro.
16) Vajza, Eni Dodbiba, gjendje llogari kursimi, 6 006 euro.
17) Kursime nga udhėtime e dieta ne konferenca jaashte vendit, vizita pune e panaire ndėrkombėtare, 1 000 euro.
18) Kursime nga udhėtime e dieta ne konferenca jashtė vendit, vizita pune e panaire ndėrkombėtare, 500 dollarė.
 
Shpenzimet e deklarueshme pėr 2016
Shlyerje kredi pėr shtėpi gjatė 2016 vlera 209 342 lekė dhe mbetur pa shlyer nė 31 dhjetor 2016 vlera 721 795 lekė
 
 Eglantina Gjermeni
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
Tė ardhura nga paga si Ministre pranė Ministria e Zhvillimit Urban, 1 566 461 lekė.
 
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
1) Pagesa pėr pjesėmarrje nė KKT, 169 400 lekė.
2) Pagesa pėr pjesėmarrje anėtare e bordit FSHZH, 28 702 lekė.
 
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare   
1) Bashkėshorti, Marian Gjermeni, paga dhe shpėrblime si Drejtor i Departamentit tė Operacioneve Monetare Banka e Shqipėrisė 3 863 278 lekė.
2) Bashkėshorti, Interesa neto nga investimet nė Letra me Vlerė nė Lek, 853 023 lekė.
3) Djali, Erik Gjermeni, paga si Specialist nė Bussiness Integration Partners, Dega Londėr, 17 987 paund britanik.
 
Tė ardhura tė tjera
1) Bashkėshorti Marian Gjermeni, gjendje llogarisė bankare, pakėsuar me 28 479 lekė.
2) Bashkėshorti, gjendje llogarisė bankare, shtuar me 10 037 dollar.
3) Bashkėshorti, gjendje llogarisė bankare, shtuar me 2 400 paund britanik.
4) Bashkėshorti, gjendje llogarisė bankare, shtuar me 6 111 euro.
5) Bashkėshorti, gjendje llogarisė bankare, pakėsuar me 1 904 euro.
6) Bashkėshorti, gjendje llogarisė bankare, pakėsuar me 101 234 lekė.
7) Bashkėshorti, gjendje parave kesh, shtuar me 2 000 paund britanik.
8) Bashkėshorti, gjendje parave kesh, pakėsuar me 1 000 euro.
9) Bashkėshorti, blerė monedha me vlerė 150 000 lekė.
10) Gjendje llogarisė bankare, shtuar me 48 063 lekė.
11) Djali, Erik Gjermeni, gjendje llogarisė bankare, shtuar me 691 paund britanik.
 
Shpenzimet e deklarueshme pėr 2016
Bashkėshorti shlyer pėr vitin 2016 -205 294 lekė pėr kredi pėr shtėpi, pėr tė cilėn mė 31 dhjetor mbeten papaguar 3 147 847 lekė.
 
 
Ogerta Manastirliu / Pasuria e deklarimit fillestar 2016
Pasuri tė paluajtshme
1) Bashkėpronare me 50% e njė ap. banimi me sip. 71.4 m2 nė Tiranė, blerė nė vitin 2005 me kredi bankare, 38 700 euro.
2) Bashkėpronare me 50% e njė ap. banimi me sip. 99 m2 dhe verandė me sip. 45 m2, blerė nė vitin 2011, 9 450 000 lekė.
 
Likuiditete (Depozita, Cash, Llogari rrjedhėse, Debi-Kredi, Karta krediti/debiti)   
1) Gjendje llogarisė sė pagės, 960 000 lekė dhe 1 080 euro.
2) Bashkėshorti, Z. Ermal Gjinaj, gjendje llogarisė sė pagės, 610 000 lekė.
3) Gjendje kursime cash, 200 000 lekė, pjesa takuese 50%.
 
Automjete
Bashkėpronare me 50% e njė veture blerė nė vitin 2009, 340 000 lekė.
 
Tė ardhura tė tjera
Kredi bankare shtetėrore e lehtėsuar pėr blerje ap. marrė mė 27.10.2011 me principal 5 000 000 lekė, interes 4%, afat shlyerje 360 muaj dhe kėst mujor 24 000 lekė.
 
Tė ardhurat dhe angazhimet nė veprimtari publike / private 2016
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga si Drejtore e Pėrgjithshme e QSUT, 1 214 460 lekė.
2) Tė ardhura nga mėsimdhėnia nė FSHN, 16 400 lekė.
 
Tė ardhura Qiradhėnie
Tė ardhura nga qira ap. Janar-Mars dhe Tetor-Dhjetor 2016, 1 560 euro.
 
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare   
1) Bashkėshorti, Z. Ermal Gjinaj, tė ardhura nga paga si Drejtor i OSSHE, 3 muaj, 1 555 009 lekė.
2) Bashkėshorti, tė ardhura nga angazhimi si konsulent nė Fondacionin “Rruga me Pisha”, Maj – Qershor 2015, 344 000 lekė.
3) Bashkėshorti, tė ardhura nga angazhimi si konsulent nė Institutin e Implementimit tė Informacionit, Nėntor-Dhjetor 2015 dhe Qershor-Dhjetor 2016, 840 000 lekė.
4) Bashkėshorti, tė ardhura nga angazhimi si konsulent nė Institutin e Implementimit tė Informacionit, Janar-Dhjetor 2016, 2 700 euro.
 
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė
Shitur automjet vit prodhimi 2002, 500 000 lekė.
 
Tė ardhura tė tjera
1) Gjendje llogari page me 31 dhjetor 61 800 lekė, shtuar me 18 263 lekė.
2) Bashkėshorti, gjendje llogari page me 31 dhjetor 983 676 lekė, shtuar me 463 414 lekė.
3) Gjendje depozitė kursimi, shtuar me 3 177 lekė.
4) Gjendje depozitė kursimi, shtuar me 21 euro.
5) Bashkėshorti, gjendje llogari rrjedhėse mė 31 dhjetor, 1 700 euro.
6) Bashkėshorti, gjendje llogari rrjedhėse mė 31 dhjetor, 600 000 lekė.
7) Gjendje kursime cash, pakėsuar nga gjendja e mbartur nė vitin 2015 pėr blerje automjeti nė 400 000 lekė.
8) Gjendje kursime cash, shtuar me 400 000 lekė me tė ardhura familjare.
 
Shpenzimet e deklarueshme pėr 2016
1) Blerė automjet viti prodhimit 2007, sipas kontratės sė datės 19.01.2016, 900 000 lekė.
2) Shlyer nė vitin 2016vlera -288 113 lekė pėr kredi shtetėrore e lehtėsuar pėr blerje ap. marrė mė 27.10.2011 me principal 5 000 000 lekė, interes 4%, afat shlyerje 360 muaj dhe kėst mujor 24 000 lekė. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 4 503 578 lekė.
 
 Olta Xhaēka
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
Tė ardhura nga paga dhe dieta si deputet, 2 528 836 lekė.
 
Tė ardhura tė tjera
Nė proces marrje kredie pėr shlyerjen e detyrimeve sipas kontratės sė blerjes sė njė ap. banimi 2+1 nė Tiranė, pėr tė cilėn ka parapaguar 19 000 euro nė vitin 2012.Multimedia: Shqiptarja.com
Kategoria e medias: Shtyp i shkruar
Datė publikimi: 20/07/2017
Titulli i publikimit: Ja pasuria e 10 ministreve dhe ish-ministreve tė Ramės
Pėrshkrim i publikimit: Zbardhen pasuritė e 10 ministreve dhe ish-ministreve tė qeverisė Rama. Open Data Albania ka bėrė publike deklaratat e pasurive pėr vitin 2016 tė Mimi Kodhelit, Lindita Nikollit, Milena Haritos, Ermonela Felaj, Mirela Kumbaros, Klajda Gjosha, Milva Ekonomi, Eglantina Gjermeni, Ogerta Manastirliu dhe Olta Xhaēka.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :